Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co ty bredzisz ??? Od 15 lat grzeje prądem i centralne wodne i gaz jeszcze by mi sie nie zwórciło bo to pieniądze wyrzucone w bloto . Jakie bieganie do licznika czy nie jestes może niedotleniony podczas porodu? Bo takie odnosze wrażenie i współczuję.

 

Ale przytoczę

Opłaca się jednak w okolicach końca rocznego okresu zerknąć na licznik i w skrajnym przypadku podgrzać dom farelką bo różnica w abonamencie może sięgnąć rocznie 400 zł

Rzeczywiście za 400zl warto latać od h.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przytoczę

Opłaca się jednak w okolicach końca rocznego okresu zerknąć na licznik i w skrajnym przypadku podgrzać dom farelką bo różnica w abonamencie może sięgnąć rocznie 400 zł

Rzeczywiście za 400zl warto latać od h.

 

Napisz to jeszcze z kilka razy, bo faktycznie wszystko musisz mieć powtórzone kilka razy żeby dotarło

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensacjia wolf cgb-2 20 kw ( tak wiem za mocny ) jadę na 40 % mocy kotla czyli w granicach 8.5 kw. Mocy nie brakuje ciągle ma zapas ...

Histereza blokady taktu palnika ustawiona aż na 30 minut.

Piec włącza się co 30 minut i śmiga godzinę i potem się wyłącza i to nie jest żadne taktowanie pieca...w.domu non stop 23 stopnie. Kominek? Mam odpalam dla klimatu w piątek/ sobota na wieczór jak mam gości itp ... więc spalanie przy minus 2 5.7 Metra to jest ludzie dużo...?

15 cm styropian eps 70 035 lamba.

Pustak 24 Solbet 600

Strop teriwa 30 cm wełny przekładka 10/20 .

Okna 3 szybowe 5 komorowe.

Pytania co do spalania ?5.7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensacjia wolf cgb-2 20 kw ( tak wiem za mocny ) jadę na 40 % mocy kotla czyli w granicach 8.5 kw. Mocy nie brakuje ciągle ma zapas ...

Histereza blokady taktu palnika ustawiona aż na 30 minut.

Piec włącza się co 30 minut i śmiga godzinę i potem się wyłącza i to nie jest żadne taktowanie pieca...w.domu non stop 23 stopnie. Kominek? Mam odpalam dla klimatu w piątek/ sobota na wieczór jak mam gości itp ... więc spalanie przy minus 2 5.7 Metra to jest ludzie dużo...?

15 cm styropian eps 70 035 lamba.

Pustak 24 Solbet 600

Strop teriwa 30 cm wełny przekładka 10/20 .

Okna 3 szybowe 5 komorowe.

Pytania co do spalania ?5.7 ?

 

Ja nie wiem na "jakiej mocy jadę" bo palnik w kotle jest ...modulowany. Histereza taktu palnika - co to jest? Ile spala mój kociołek? Przy temperaturach zewnętrznych rzędu 0-(-3) około 6-7m3 /dobę (w tym cwu i gary). Ostatnio nawet nie chodzę do licznika, bo i po co, spali ile spali a w chałupie ma być jak ustawiłem (21,5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i to jest właściwie warunek korzystania z w 1 lub w2 bo już w3 to kosztowny abonament. Opłaca się jednak w okolicach końca rocznego okresu zerknąć na licznik i w skrajnym przypadku podgrzać dom farelką bo różnica w abonamencie może sięgnąć rocznie 400 zł a farelka tyle nie pobierze.

miedzy w2 a w3 jest to ok 230 zł rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie na 40% mocy palnika przy temp -1+0 - 5,9 m na dobę

na 50% od wczoraj do dziś temp przez cały dzień -1 spalił dziś 5,2 na dobę w domu 23 stopnie :) tak że te 120 metrów u mnie to bardzo dobry wynik :) czekamy na mrozy wtedy napisze dalej jak będzie wówczas . Na razie kominek nie odpalany 3 tydzień . Przygotowany zawsze do Rozpalenia elegancko :) i Nadejdzie jego czas odpalenia w Wigilię do K0lacji :)

 

Wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie na 40% mocy palnika przy temp -1+0 - 5,9 m na dobę

na 50% od wczoraj do dziś temp przez cały dzień -1 spalił dziś 5,2 na dobę w domu 23 stopnie :) tak że te 120 metrów u mnie to bardzo dobry wynik :) czekamy na mrozy wtedy napisze dalej jak będzie wówczas . Na razie kominek nie odpalany 3 tydzień . Przygotowany zawsze do Rozpalenia elegancko :) i Nadejdzie jego czas odpalenia w Wigilię do K0lacji :)

 

Wesołych świąt :)

 

W Wigilię ma być 4 st więc pewnie przegrzejesz pomieszczenie. Chyba że dla klimatu 2 szczapy drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wigilię ma być 4 st więc pewnie przegrzejesz pomieszczenie. Chyba że dla klimatu 2 szczapy drewna.

 

Na wigilię to wyłączamy dzień wcześniej ogrzewanie. A i tak jest za gorąco jak jak 10 ludzi się ekstra zwali i jakiś piekarnik coś tam podgrzeje razem z czajnikiem.Nawet wentylacja na ful nie pomaga pomimo że nie jest wtedy zrównoważona i dmucha z 15-17*C.

O kominku nawet nie wspomnę

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 150m2, parterowy, duzo przeszkleń i salon 45m2 o dużej kubaturze nad którym nie ma stropu

 

ściany grafit 20cm

podłoga 15 cm

strop 10cm styropian

cały dom podłogówka sterowana przez termostaty pokojowe - 21C w dzień / 20 noc +cwu dla 2 osób

Piec Beretta Exclusive 25

 

za cały rok od 21.12.2017 poszło 1650m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom 150m2, parterowy, duzo przeszkleń i salon 45m2 o dużej kubaturze nad którym nie ma stropu

 

ściany grafit 20cm

podłoga 15 cm

strop 10cm styropian

cały dom podłogówka sterowana przez termostaty pokojowe - 21C w dzień / 20 noc +cwu dla 2 osób

Piec Beretta Exclusive 25

 

za cały rok od 21.12.2017 poszło 1650m3

Masz spore straty przez strop, nieproporcjonalnie słabe ocieplenie stropu, w stosunku do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś może pomóc mi w ustawieniu parametrów pieca Ecocompact 196/2-C 150 z regulatorem Calormatic 430? Ogrzewanie grzejnikami + podłogówka (bez dodatkowych pomp itp)

W Calormatic mam ustawioną krzywą grzewczą 1.2 oraz ustawienie :termostat (mimo, że mam czujnik pogodowy). Temperatura zadana w pomieszczeniu to 21st. Przy temperaturach zew w okolicy 0-3st, piec nie może osiągnąć zadanej temperatury i utrzymuje się ona na poziomie 20st. Jak jest mróz, to piec grzeje jak powinien.

Próbowałem zmieniać krzywe na mniejsze/większe, ale bez rezultatu. Nie wiem, czy to wogóle ma sens, skoro na regulatorze mam ustawione termostat, czyli piec powinien dostostować temperaturę do pomieszczenia

 

Czy ktoś może pomóc mi z tematem? Może ta podłogówka ma taki "zgubny" wpływ na piec.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego kotła, ale w ustawianiech krzywej powinna być możliwość przesunięcia punktów początkowego i końcowego grzania

U Ciebie było byto podwyższenie temperatury zasilania dla punktu początkowego grzania

 

Na przykład, jeśli masz temp zasilania 28C dla temperatury zewnętrznej 10C, a 40C dla -20C, to powinienieś ponieść temp dla punktu początkowego (10C).

 

Jednak nie kontynuuj tematu w tym wątku, bo nie do tego służy, a znajdź wątek dedykowany Twojemu kotłowi i tam zadaj pytanie jego użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...