Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie CWU to zawsze 5-6m3 latem czerwiec/lipiec/sierpień rachunki za gaz wraz z abonamentem od 29zł do 34zł.

brak cyrkulacji,kocioł grzeje przepływowo załączona funkcnia Comfort ,w domu indukcjia.

gaz tylko do CO i CWU.

miesiecznie plus minus 6-8m3 wody rodzina 2+1

dobowo zuzycie na CWU od około 2lat wacha sie na poziomie 0.2m3 gazu na potrzeby CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się tak coś napisać bez przeliczania na kWh? Ja nie przeliczam, ma być ciepło i tyle. A kominek i brykiet czy drewno to fanaberia i bardzo ją lubię.

 

Ale co mnie obchodzą Twoje fanaberie ?

Jeśli przez 1/8 miesiaca palilem drewnem, to przeliczylem i podałem, by nie falszować wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysznic jest od tego aby dupa nie capała. Anie żeby skórę zrzucała.

 

Popatrz, popatrz... a niektórzy montują panele prysznicowe z biczami wodnymi, hydromasażem... jaccuzi w wannach...

Są rzeczy, które sprawiają sporą frajdę za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie moze nie znam ale mam namacalne przykłady ze przepalanie "dla klimatu" 3-4 razy w miesiacu daje ciepla +- na dwa dni i gazowy a wlasciwie sterownik nie zalaczy kotla i moze byc tak ze to wypada z wyliczen 8dni palenia gazem +- a to jest od 50 do 70m3 gazu zaoszczedzonego +- czyli rachunek nizszy o 100-140plna

poprawcie mnie jesli sie myle.

nie oceniam tak analizuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi ze nam udaje sie zadowolic 16m3 na CWU tylko kocioł tyle zuzywa.

ja przy normalnym uzytkowaniu 2+1 codziennie mycie kąpiele kocioł zuzywa na mc 6m3 gazu 0.2m3 na dobe.

zimą zapewne mniej ale latem prysznic bierze sie w upalne dni czesciej chyba kazdy tak ma.

i zuzycie w miesiacach maj czerwiec lipiec sierpien mam na poziomie 5-6m3 na miesiac.

ale kazdy dom ma inną instalacje CWU i inne odleglosci od zasobnika do odbioru wody/łazienki.

jedni mają cyrkulacje drogocenną inni chwile poczekają i też żyją;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie moze nie znam ale mam namacalne przykłady ze przepalanie "dla klimatu" 3-4 razy w miesiacu daje ciepla +- na dwa dni i gazowy a wlasciwie sterownik nie zalaczy kotla i moze byc tak ze to wypada z wyliczen 8dni palenia gazem +- a to jest od 50 do 70m3 gazu zaoszczedzonego +- czyli rachunek nizszy o 100-140plna

poprawcie mnie jesli sie myle.

nie oceniam tak analizuje;)

 

Przy termostacie pokojowym może tak być (choć raczej 2 dni zatrzymania kotła na jedno palenie w kominku to może nie za częsty przypadek), przy "pogodówce" raczej nie koniecznie. Dlatego w tym wątku wielokrotnie zachęcaliśmy do podawania zużycia gazu z uwzględnieniem kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze tez tak pomyslalem z jego zuzyciem 30m3

ale nie chcialem nic mowic bo przeciez ci co malo zuzywaja to dziadują wyliczają rodzinie litry kąpią sie w jednej wannie wszyscy naraz i ogolnie są sknerami i nie potrafią normalnie korzystac.

A zapewniam korzystam normalnie,i mozna miec normalne zuzycie wody niskie zuzycie gazu i cieszyc sie domkiem a nie wysokimi rachunkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie moze nie znam ale mam namacalne przykłady ze przepalanie "dla klimatu" 3-4 razy w miesiacu daje ciepla +- na dwa dni i gazowy a wlasciwie sterownik nie zalaczy kotla i moze byc tak ze to wypada z wyliczen 8dni palenia gazem +- a to jest od 50 do 70m3 gazu zaoszczedzonego +- czyli rachunek nizszy o 100-140plna

poprawcie mnie jesli sie myle.

nie oceniam tak analizuje;)

 

140zl zaoszczedzone w miesiacu ? Spaliwszy 4x4kg drewna ?

Ha, ha, ha...

70m3 gazu na CO, to ja w grudniu spalilem, przy jednym wieczorze z kominkiem.

Sugerujesz, ze jakbym jeszcze cztery razy zapalił, to bym w ogole nie spalił gazu ns CO ?..

 

Przelicz sobie, ile kWh daje spalony 1kg drewna, a ile 1m3 gazu...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...