Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wychodzi mi przy 30m3 około 483litrow na głowe dziennie przy dwoch osobach 967l glowa na dobe.

nierealne.

albo spłuczki cieknące i krany kapiące albo razem z ogrodem i podlewaniem trawy takie zuzycie

gdzie mi dobowo srednia na dom przy 3osobach wychodzi zaleznie od mca 155-175ldoba.

dwie trzy pralki jedna lub dwa razy zmywarka codziennie przysznic i normalne korzystanie ze zlewozmykawow do mycia rąk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mialem na mysli to ze przepalenie kominkiem utrzymuje na jakis czas cieplo i jesli z plaszczem wodnym to gazowka nie wystartuje a z gazu jest pewnie 22-23 st w pomieszxzeniu z kominka 25st i to cieplo zostaje a gazu nie idzie wtedy nic.

dobowo kocioł ciagnie pewnie 6-8m3gazu i tak przeliczylem ze zaoszczedziles ok 50-70m3 gazu i o tyle wiecej znalazlo by sie tych m3 na fakturze bez dopalania kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam twojego zuzycia podalem przyklad dla sredniego domu zuzycie

oczywiscie faktem jest ze mozesz zuzywac mniej nie wiem jal masz kominek podlaczony czy z plaszczem czy z rozprowadzeniem ale to nie zmienia faktu ze palac kominkiem trzymasz temp i nie palisz juz w tym momencie gazem

strzelam zuzywasz dobowo 4m3 to mogles troche zaoszczedzic gazu palac w kominku i na pewno zaoszczedziles ile nie wiem strzelam trzeba by bylo policzyc ale pewnie ok30m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :-)

A to dobre!

Przypomina mi to lata '90 i spotkania przy stole oraz chwalenie się, ile mój Polonez pali...

Ech... dzieci...

Tyle pali, ile musi! Jednemu mniej, drugiemu więcej - ktoś ma ustawione 23*C, bo mu tak wygodnie, inny 19,5*C, bo mu za dużo pali i nie chce płacić więcej. Żyjcie i dajcie innym żyć, zamiast się licytować, komu kuwa piec mniej pali... no ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem na mysli to ze przepalenie kominkiem utrzymuje na jakis czas cieplo i jesli z plaszczem wodnym to gazowka nie wystartuje a z gazu jest pewnie 22-23 st w pomieszxzeniu z kominka 25st i to cieplo zostaje a gazu nie idzie wtedy nic.

dobowo kocioł ciagnie pewnie 6-8m3gazu i tak przeliczylem ze zaoszczedziles ok 50-70m3 gazu i o tyle wiecej znalazlo by sie tych m3 na fakturze bez dopalania kominkiem

 

To, co Ty "masz na myśli" jest malo wazne.

Liczy sie, ile kWh dostarczysz spalajac 16kg drewna.

Żeby utrzymać stalą temperaturę w domu musialoby to stwnowic ekwiwalent 70m3 gazu.

A nie stanowi.

 

Jeszcze raz napisze - przelicz sobie, ile kWh otrzymasz spalajac 16kg dewna z 70% sprawnoscią, to sie dowiesz, ile to m3 gazu

Przyjmij cene 1 mpu drewna na poziomie 200zł.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70m3 na CO powiadasz......hmmmm a ile kosztowal ciebie twoj dom pasywny skoro zuzywa niewiele ponad 2m3 gazu na dobe.

jesli faktycznie tyle zuzyles od 31.11 do 31.12 i mozesz to potwierdzic screenem faktury to wielki szacun i udziel nam korepetycji jak tego dokonales co to za dom i z czego jaka instalacjia itd

 

jakie temp wewnatrz jaka wentylacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulibob dobrze pisze i zuzycie podobne 5m3 wody.

u mnie 5-7m3 155-175l/doba wychodzi przy normalnym korzystaniu

i analogicznie 5-6m3 gazu na miesiąc i jest git.

 

no właśnie...właśnie w innym wątku piszemy też o zużyciu energii na podgrzewanie CWU...ty piszesz o zużyciu 5m3 ZWU...a ja mógłbym napisać, że czasami zużywam 15, a czasami 20m3 i więcej ZWU...też przy normalnym korzystaniu...:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie przypomniało,ty 4kg na kosz przeliczasz a ktos kiedys pisał o taczce z drzewa i ktoś takową taczke wklił kupa smiechu było kto czytał ten wie. taczka taczce nierowna. 4kg dębu nie rowne 4kg topoli jesli chodzi o kwh;) daje luzny przykład

 

Przelicz sobie dla 4kg buku.

Taczka, taczce nierowna, ale ja laduje zawsze taki sam kosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna kwestia bo dopiero twoją stopke przegladnalem wczesniej nie byla widoczna.

rekuperator takze dostarcza cieplo jakie masz rachunki za prąd bo prąd takze dostarcza jednostek ktore lubisz kwh

 

OMG, rekuperator pobiera 18W

Mniej, niz oswietlenie elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie moze nie znam ale mam namacalne przykłady ze przepalanie "dla klimatu" 3-4 razy w miesiacu daje ciepla +- na dwa dni i gazowy a wlasciwie sterownik nie zalaczy kotla i moze byc tak ze to wypada z wyliczen 8dni palenia gazem +- a to jest od 50 do 70m3 gazu zaoszczedzonego +- czyli rachunek nizszy o 100-140plna

poprawcie mnie jesli sie myle.

nie oceniam tak analizuje;)

 

Szkoda tylko, że kilka postów wczesniej nie podałeś ile razy paliłeś w tym kominku, bo znając życie to "dla klimatu" to jest co drugi wieczór

 

ja przy normalnym uzytkowaniu 2+1 codziennie mycie kąpiele kocioł zuzywa na mc 6m3 gazu 0.2m3 na dobe

nie wiem co musiłbym zrobić, żeby zbliżyć się do takiego wyniku - inaczej wiem, ale chyba nie chciałbym tego stosować u siebie w domu, a niech się kąpią :)

 

kulibob dobrze pisze i zuzycie podobne 5m3 wody.

u mnie 5-7m3 155-175l/doba wychodzi przy normalnym korzystaniu

i analogicznie 5-6m3 gazu na miesiąc i jest git.

 

A co to normalne korzystanie bo u nas tak jakoś wygląda myślę, że po ok 5-10min/prysznic

 

Już kiedyś o tym pisałem, ale co tam.. W tym temacie może 10% wpisów coś wnosi do rozmowy, reszta to pisanie o niczym, powiązane z zakłamywaniem rzeczywistości. Tutaj sie zapomni o kominku, tutaj o elektrycznych drabinkach, a jeszcze gdzie indziej ktoś ma w domu 20 stopni ale pisze o 24 - tak to juz u nas jest.

 

Jeżeli widzę, że ktoś ma zbliżone ocieplenie domu do mojego, a zuzycie o polowe mniejsze, to z dużą pewnością jestem w stanie stwierdzić, że ten ktoś lubi historie podkoloryzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...właśnie w innym wątku piszemy też o zużyciu energii na podgrzewanie CWU...ty piszesz o zużyciu 5m3 ZWU...a ja mógłbym napisać, że czasami zużywam 15, a czasami 20m3 i więcej ZWU...też przy normalnym korzystaniu...:p

 

jak mam rozumiec twoja wypowiedz podwazasz to co napisalem czy stwierdzasz ze to nierealne zuzycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70m3 na CO powiadasz......hmmmm a ile kosztowal ciebie twoj dom pasywny skoro zuzywa niewiele ponad 2m3 gazu na dobe.

jesli faktycznie tyle zuzyles od 31.11 do 31.12 i mozesz to potwierdzic screenem faktury to wielki szacun i udziel nam korepetycji jak tego dokonales co to za dom i z czego jaka instalacjia itd

 

jakie temp wewnatrz jaka wentylacja

 

Moj dom nie jest pasywny, jego zapotrzebowanie to okolo 40-45 kWh/m2/rok

Do pasywności mu daleko.

Kosztował okolo 350tys zl z podjazdem i wykończeniem wnętrz

 

Temp 21.8-22C

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że kilka postów wczesniej nie podałeś ile razy paliłeś w tym kominku, bo znając życie to "dla klimatu" to jest co drugi wieczór

 

 

nie wiem co musiłbym zrobić, żeby zbliżyć się do takiego wyniku - inaczej wiem, ale chyba nie chciałbym tego stosować u siebie w domu, a niech się kąpią :)

 

 

 

A co to normalne korzystanie bo u nas tak jakoś wygląda myślę, że po ok 5-10min/prysznic

 

Już kiedyś o tym pisałem, ale co tam.. W tym temacie może 10% wpisów coś wnosi do rozmowy, reszta to pisanie o niczym, powiązane z zakłamywaniem rzeczywistości. Tutaj sie zapomni o kominku, tutaj o elektrycznych drabinkach, a jeszcze gdzie indziej ktoś ma w domu 20 stopni ale pisze o 24 - tak to juz u nas jest.

 

Jeżeli widzę, że ktoś ma zbliżone ocieplenie domu do mojego, a zuzycie o polowe mniejsze, to z dużą pewnością jestem w stanie stwierdzić, że ten ktoś lubi historie podkoloryzować.

 

 

jakbys czytal ze zrozumieniem to wiedzialbys ze to nie ja pale w kominku bo go nie mam a jedynie odpowiadalem osobie ktora kominek posiada i przepalala w nim

 

a co moglbys zrobic zeby zblizyc sie do mojego zuzycia.

 

etap instalacji etap samego wykonawstwa etap samego kotła itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam rozumiec twoja wypowiedz podwazasz to co napisalem czy stwierdzasz ze to nierealne zuzycie?

 

Nic nie podważam, ale....

Tak jak dla ciebie nierealne będzie 15-20m3 zużycia ZWU, tak samo dla kogoś innego nierealne będzie te 5m3 ZWU

Fotohobby ma rację, jego dom nawet koło pasywnego nie stał ;)

Za to uczciwie napisał, ile drewna spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.8 - 22

 

a wiec tak trzymajac w domu takie temp mialem odczucie chłodu ale spalanie rzedu 3m3 na dobe podnioslem temp o stopien 22.8-23 i jest naprawde komfort przy podłogówce i zuzycie wzroslo na 3.6m3

 

Jeden stopien w dol, to 5-6% mniejsze spalanie.

 

Wczoraj wpisales w stopce:

temperatury parter 22.5 pietro 22

 

Wiec gdxie te 23C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...