Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nic nie podważam, ale....

Tak jak dla ciebie nierealne będzie 15-20m3 zużycia ZWU, tak samo dla kogoś innego nierealne będzie te 5m3 ZWU

Fotohobby ma rację, jego dom nawet koło pasywnego nie stał ;)

Za to uczciwie napisał, ile drewna spalił.

 

jesli dla ciebie zuzycie 70m3 przez fotohobby jest normalnym zuzyciem na CO za grudzień to ok. chwała jemu i jego domkowi bo to bardzo dobry wynik ze srednia 2.2 m3 na dobe gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nic nie podważam, ale....

Tak jak dla ciebie nierealne będzie 15-20m3 zużycia ZWU, tak samo dla kogoś innego nierealne będzie te 5m3 ZWU

Fotohobby ma rację, jego dom nawet koło pasywnego nie stał ;)

Za to uczciwie napisał, ile drewna spalił.

 

dla mnie jak najbardziej realne jest 15-20 na cwu ktos przedemna sie z ttm nie zgadzal piszac gdzie sie to cieplo z gazu podziewa ze duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde moje beemka pali 15 litrów gazu ,kolegi pali 9 litrów. Coś pokombinował pod maską ,albo ma zimno w kabinie albo ciul ściemnia :lol2:

Za grudzień wyszło dokładnie 89m3 gazu + dwie sławetne normalne taczki (może nie pełne) + uwaga zakupiłem brykiet a ze 40kg i jest luksus Panowie w domu:no:,że nawet małżonka co chwile okna otwiera bo gorąco. Temperatura 22stopnie + dobicie kominkiem a do 24 stopni w salonie i reszta na pokoje. Pomyślności w Nowym Roku.

Edytowane przez woan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia grzana 233m2

ściana: BK 24cm + styropian 22cm 0,035

Dach: wełna 35cm 0,035

Podłoga 18cm + styropian 0,040

 

Zródło: gaz

odbiornik: 100% podłoga (233m2)

Kocioł: buderus gb072 14kW

Zasobnik 120litrów

Mieszkańcy: 2+2

 

Zużycie

październik 2018: 112m3

listopad 2018: 168m3

grudzień 2018: 224m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dla ciebie zuzycie 70m3 przez fotohobby jest normalnym zuzyciem na CO za grudzień to ok. chwała jemu i jego domkowi bo to bardzo dobry wynik ze srednia 2.2 m3 na dobe gazu

 

może być normalnym zużyciem w grudniu...sprawdziłem jakie były w jego okolicy temperatury w grudniu i biorąc pod uwagę parametry jego domu, to jak najbardziej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak niektórym udaje się zadowolić 16m3 na CWU/miesiąc? Na dwie osoby, zużywamy ok. 30m3/ miesiąc na CWU, bez cyrkulacji, kocioł jednofunkcyjny, prysznic najczęściej 1x dziennie, czasami-w upały 2x, wanna używana kilka razy w roku.

 

30 metrów gazu na mycie na 2 osoby??

Boże ...to ja tyle mam za 3 miesiące w lato

Czerwiec., lipiec sierpień ... z gotowaniem! Woda na kotle ustawiona na 50 stopni Cwu

Prysznic codziennie rano wieczór + narzeczona uwielbia długo stać pod prysznicem...

 

Nasuwają mi się w tym momencie 2 pytania?

-histereze ciepłej wody na ile masz ustawiona na 1 stopień ( jak temp spadnie według zadanej o 1 stopień? to co chwile piec grzeje wodę do żądanej temperatury... )

 

-Nalewasz codziennie z druga połówka? Wannę 150 litrów na przemian ...? Czy prysznic bierzecie godzinę czasu ...?

 

Sory za Off topic ale nie którzy pisza że spalaja domek 200 metrów po 130 metrów gazu a w domu +19 i siedzą w swetrach...

Tacy jak ty że w dwie osoby zużywa 30metrow gazu na samą ciepla wodę... ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym fotohobby za grudzień 105m3 zużył a nie jak pisałeś 70.

 

 

Myślę, że oszacował swoje zużycie gazu na CWU i dlatego wyodrębnił zużycie na CO.

Grudzień to specyficzny miesiąc, dla mnie niemiarodajny. Na ogół sporo wolnego, czasami nawała gości lub wyjazd wszystkich na dłużej.

Edytowane przez Beskidziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]424151[/ATTACH]

To dla winogronka.

Kłócicie się jak małe dzieci.

Poza tym fotohobby za grudzień 105m3 zużył a nie jak pisałeś 70.

 

Na CO zużyłem 70-75m3.

Na CWU zużylem 30-35.

Latem zużywam okolo 25m3 na CWU, zimą woda z wodociagu jest chlodniejsza, a prysznice dłuższe ;)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wrzesień i październik to CO CWU i gotowanie?

nie wiem jak to robicie, ale ja miesięcznie na samo CWU zużywam 30-35m3 gazu. To ile zuzywacie wody? 5m3/miesiac?

 

Tak, te wyniku zawierają wszystko.

Wody nie sprawdzam co miesiąc tylko tyle ile na rachunku pokazuje, ale wychodziło by ok 7m3 na miesiąc.

 

Co do zużycia wody tak jak ktoś wspomniał prysznic a prysznic to jest różnica choćby w zwykłym prysznicu w prysznicu typu "deszczownica". Wydaje mi się w miarę rozsądne zużycie wody

Edytowane przez andidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...