Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może na danym terenie jest ustalony jeden odczyt, żeby inkasent nie biegał co dwa dni po licznikach.

Nie wiem, ja podaje tak jak pare tutaj osób co miesiac w e-bok i faktura nastepny dzien i chyba do tego inkasent 6 razy w roku potwierdza odczyty, mnie to pasuje zamiast tych prognoz i wyrównywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie ja wprowadzilem sie 24 pazdziernika 2018r. ogrzewam 150m2 , garaz w bryle nie ogrzewany ( kaloryfer zakrecony )

pierwszy rachunek super bo bylo dosc cieplo 12,11,2018 do 14,,11,2018 120m3 gazu i rachunek 245zl.

Drugi odczyt od 14,11,2018 do 18,12,2018r 225m3 gazu i rachunek 455zl.

 

Mieszkamy w 4 osoby 2 dorosle i 2 dzieci 8-10lat, w domu caly czas pracuje kociol bo mam 100% podlogowki, utrzymuje temperature 21,21,5 stp.

W tych oplatach jest tez ciepla woda uzytkowa i kuchenka gazowa a gotuje sie.

 

Licze sezon grzewczy 7miesiecy x 450zl = 3150

sezon lato 5 x 100zl = 500zl

 

Wiec caly rok ok 3650zl

Moze przy dobrej regulacji cos sie jeszcze zejdzie .

 

Kominka na razie nie uzywam brak czasu

Edytowane przez matiix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże masz to zużycie.

a ja uwazam ze ma bardzo niskie. wprowadzil sie koncem pazdziernika listopad super zuzycie jak na 150m2 a kolejny miesiac zapewne podkrecil grzanie gdyz komfort byl slaby od niewygrzanych scian i aby przelamac odczucie chlodu od scian podkrecil troche.

kazdy mial taki efekt i nie piszcie ze jest inaczej.

pierwsza zima najgorsza drugiej juz jest lepiej budynek niewygrzany a jak ocieplony dobrze to i latem sie nie wygrzeje bo w jesien sie wchodzi temp max 23-24st

trzecia zima bedzie i kolejne o najnizszym zuzyciu

tal

zuzyl 225m3 na za okres 35dni a to daje srednią 6.42m3 / dobe także nie pisz ze ma duze bo ze sredniej na miesiac wychodzi mi około 199m3 co daje rachunek na poziomie +- 410zł z vat cwu co oraz abonamentem bez pracy własnej jak wunglarze.

 

wiesz ze za 410zł to w polotach kupiłby sobie pół tony wungla lub eko wungla(groszku)

i by się babrał z tym?

 

wynik uwazam za super

 

Duże masz to zużycie.

tymbardziej ze jak pisze ma 150m2 uzytkowej zapewne a w stopce 180m2 po podłogach

 

Duże masz to zużycie.

 

sam miałes zuzycie listopad 104m3 a on +- 120m3

a za grudzien miales 160m3 a jemu wyszlo tak jak wyliczalem +- 199m3

raptem dobowo troche ponad 1m3 wiecej od ciebie przy wiekszym domu swiezo zamieszkanym przez 4osoby.

 

takze przemysl zanim komus odpiszesz i dasz mu nie potrzebnie do myslenia,

pozdrawiam

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty to widzę po wpisach, że bardzo zaczepny jesteś. Mój dom ma w sumie 175m2, a użytkowej 145m2 (powierzchnia pętli ogrzewania około 166m2, nie liczę pętli w garażu bo jest symbolicznie puszczona), więc jest prawie jak jego i stąd moje stwierdzenie, że jednak trochę duże zużycie. I u mnie również 4 osoby. I również utrzymuję 21 stopni/24h.

 

nie zaczepny tylko nie lubie jak ktos wypowiada sie kilkoma wyrazami nie konstruktywnie ,zadalem sobie trudu i policzylem tobie

ps.

duze masz po wpisach sledzac zuzycie gazu na cwu latem 31m3 za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym ty szczególnie widząc ostatnie posty. Właśnie dlatego dzięki temu wątkowi zauważyłem, że mam duże zużycie gazu na CWU. Udało mi się zidentyfikować problem i czekam aż mój instalator wprowadzi niezbędne poprawki wówczas zużycie będzie jeszcze mniejsze spadnie około 50% na CWU. Ale ty to postanowiłeś wyśmiać a nie zadać sobie trud i napisać żebym zwrócił uwagę na duże zużycie na CWU.

 

 

pare postow ktos komus tez zwracal uwage ze zuzycie 30m3 cwu jest duzym dlatego tobie takze napisalem.

i to nie ja sie czepilem tylko ty forumowicza krytykując jego zuzycie jako duze. pomyslales jak on sie czuje?

ty do obrazania sie pierwszy haha

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym ty szczególnie widząc ostatnie posty. Właśnie dlatego dzięki temu wątkowi zauważyłem, że mam duże zużycie gazu na CWU. Udało mi się zidentyfikować problem i czekam aż mój instalator wprowadzi niezbędne poprawki wówczas zużycie będzie jeszcze mniejsze spadnie około 50% na CWU. Ale ty to postanowiłeś wyśmiać a nie zadać sobie trud i napisać żebym zwrócił uwagę na duże zużycie na CWU.

 

blagam prosze czytaj ze zrozumieniem co napisalem wlasnie ze duze masz zuzycie gazu latem na cwu.

a co mi odpisales

cyt:Ale ty to postanowiłeś wyśmiać a nie zadać sobie trud i napisać żebym zwrócił uwagę na duże zużycie na CWU.

 

Nie skrytykowałem tylko stwierdziłem fakt widząc, że ma dom prawie jak ja. Dzięki temu może przeanalizuje swoje zużycie i również uda mu się je obniżyć tak jak mi w przypadku CWU ot taka różnica.

 

ja takze nie zaczepny jestem tylko stwierdzilem fakt.

 

ps.

moze cos podpowiem z tym zuzyciem cwu, jaki masz lub jaki ma pomysl instalator aby jak pisales zejsc o 50%?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wprowadzilem sie 24 pazdziernika 2018r. ogrzewam 150m2 , garaz w bryle nie ogrzewany ( kaloryfer zakrecony )

pierwszy rachunek super bo bylo dosc cieplo 12,11,2018 do 14,,11,2018 120m3 gazu i rachunek 245zl.

Drugi odczyt od 14,11,2018 do 18,12,2018r 225m3 gazu i rachunek 455zl.

 

Mieszkamy w 4 osoby 2 dorosle i 2 dzieci 8-10lat, w domu caly czas pracuje kociol bo mam 100% podlogowki, utrzymuje temperature 21,21,5 stp.

W tych oplatach jest tez ciepla woda uzytkowa i kuchenka gazowa a gotuje sie.

 

Licze sezon grzewczy 7miesiecy x 450zl = 3150

sezon lato 5 x 100zl = 500zl

 

Wiec caly rok ok 3650zl

Moze przy dobrej regulacji cos sie jeszcze zejdzie .

 

Kominka na razie nie uzywam brak czasu

 

Obserwuj (jak Ci się chce, to zapisuj do porównania za rok) zużycie vs osiągane temp w budynku. Przydałoby się też pomierzyć systematycznie wilgotność. To pierwszy sezon, suszysz budynek i testujesz ustawienia układu więc zużycie masz zapewne wyższe od docelowego, choć i tak na dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże masz to zużycie.

 

 

1 sezon grzewczy od października 2018 roku... ściany jeszcze za pewne wilgotne nie odparowaly, automatyka też pewnie do korekty ustawienia Pieca krzywe grzewcze itp ...a ty piszesz ze przy tej powierzchni 150 użytkowej to dużo..

 

Matko jedyna ręce opadają

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Już lepiej nic nie mów, nie komentuj, nie podpowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd... jeżeli nie rozumiesz, przewiń 2 strony wcześniej to może zrozumiesz ...

 

 

 

wywalasz ponad 700zł i ponad 300m3 gazu rocznie na cwu a problemy widzisz u innych.

za 700zl to ja 3mce zimy na rachunki wydam:)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie dalej skomle, rzuca się niepotrzebnie, z odzywkami na poziomie pato , a kotła nadal nie ustawił;))))

 

? Kto nie ustawił kotła ja ? Ahaha czytaj ze zrozumieniem że szukałem pomocy co zrobić żeby kocioł nie taktowal... bo serwis z mojego rejonu nie stety nie potrafił mi tego sam ustawić... ja nie pisze nie płacze że mam kosmiczne spalanie gazu, bawię się w tryby obniżenia, że nie jest zimno we własnym mieszkaniu bo mam +19 i siedze w swetrze a jak podkręce temp to o Jezu ale będzie rachunek duży... zejdź na ziemię gimbusie jak nie wiesz co w trawie piszczy...

Jak cie stać żeby kocioł jak mój wart 10 tysiecy np coś kleknelo po okresie gwarancyjnym i stać cię żeby to wymienić to sobie rob ... ( nawet go możesz przez okno wyrzucić sobie mnie to lata )

 

Ja nie po to mam w domu gaz i kondensacjie żeby : skracac żywotność kotła przez 10 min co chwile kocioł ON / OFF płacić kosmiczne rachunki jak można mieć tanio komfortowo ciepło i tłumaczyć się takim gimbo jak ty co i rozwiązać problem taktowania... pieca bo widzę że jesteś na to za tępy... coś chcesz jeszcze podyskutowac ?

 

 

wywalasz ponad 700zł i ponad 300m3 gazu rocznie na cwu a problemy widzisz u innych.

za 700zl to ja 3mce zimy na rachunki wydam:)

 

Gdzie to ja napisałem? Ze 300 metrów na cwu w ciagu roku ? napisze jeszcze raz ze mam ją mam spalanie przy tej pogodzie jak jest teraz 4 metry na dobę z myciem się ( woda 50 stopni w zasobniku) i gotowaniem codziennie obiadu i kolacji. I grzaniem całego domu i w domu 23 stopnie mam. Czegoś jeszcze nie Rozumiesz !?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymbardziej ze jak pisze ma 150m2 uzytkowej zapewne a w stopce 180m2 po podłogach

 

tak 150m2 grzeje cały czas te 30m2 dodatkowe to garaz w bryle ale go narazie nie ogrzewam bo sensu nie ma.

temperatura w domu nawet jak mnie nie ma jest 20,8/21 stp. nie wychładzam bardzo domu bo to sama podłogówka a w domu ciepło nie trzeba pantofli czy sie ubierac,

dla mnie taki wynik jest dobry wczesniej za 120m2 płaciłem to samo a zimniej było, a tu na własnym nowym i ciepłym -:).

 

Obserwuj (jak Ci się chce, to zapisuj do porównania za rok) zużycie vs osiągane temp w budynku. Przydałoby się też pomierzyć systematycznie wilgotność. To pierwszy sezon, suszysz budynek i testujesz ustawienia układu więc zużycie masz zapewne wyższe od docelowego, choć i tak na dobrym poziomie.

 

Bedziemy kontrolowac instalacja poszłajak najprościej na pompie dodatkowej i sprzegle z 2 rozdzielaczami góra i dół. Tobie przemo1 i wg39070 dziekuje za wczesniejsze porady i informacje bo też pomogły.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.11.2018 stan licznika 1799

30.12.2018 stan licznika 1915

Łącznie 116 metrów.

116:30= 3.8 na dobę (cwu+gary) mieszkamy we dwójkę z narzeczoną

W domu 23 stopnie ciągle.

 

Za rachunkiem czekam bo jak zwykle pgn ociągu się z rachunkiem.

Taryfa w3 bylem w w2.1 do 1200 metrów ale nie stety moje początki spalił mi z dymem serwisant... przez którego roku temu we wrześniu październikku listopadzie i grudzień poszlo 1011 metrów gazu przez cudowne ustawienia fabryczne gościa od emnie z okolicy z serwisu wolfa

 

Dla nie dowiarków wrzucił bym fotki licznika ale muszę znaleźć jakiegoś dobrego hosta do zdjęć.

 

Kominek? Odpaliłem w wigilię do kolacji dla klimatu i nastroju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU (z cyrkulacją działającą ok. 12 h na dobę) + CO

Listopad: 76 m3

Grudzień: 122 m3

2+1 - dwóch dorosłych + dziecko

temperatura 21 c (w łazienkach 23-24)

Rejon: Bielsko-biała

 

126 m2, w tym 100 m2 powierzchni użytkowej, pozostałe 26m2 to garaż + kotłownia.

Garaż i kotłownie dogrzewam sporadycznie, aby szybciej pozbyć się wilgoci po mokrym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1011m3 za kilka miesiecy to jakie by ustawienia nie byly w takich cieplych miesiacach to chata durszlak bo z tej energii ugotowalbys sie w domu takze nie pitol o ustawieniach,ludzie tyle w rok nie zuzywaja tylko mniej,takze baju baju

 

Czytaj ze zrozumieniem...

Serwisant tak mi ustawił krzywe grzewcze ...rozumiesz teraz ze wtedy byłem zielony w tym temacie ...

Nie wierzysz ? Mam tobie faktury pokazać po 450 500 zł za październik listopad i grudzień? Sam do tego sedna doszedłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...