Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czytaj ze zrozumieniem...

Serwisant tak mi ustawił krzywe grzewcze ...rozumiesz teraz ze wtedy byłem zielony w tym temacie ...

Nie wierzysz ? Mam tobie faktury pokazać po 450 500 zł za październik listopad i grudzień? Sam do tego sedna doszedłem...

 

sorry ale jakoś nie wierze,a dlaczego ano dlatego ze sam bawilem sie krzywymy grzewczymi i na wysokich nie da sie dychać.

zeszłem na podlogowke na krzywa 0.2

jesli mialbys wysokie to bys mial saune z przepalonych 1000m3 gazu i powie ci to kazdy.

 

 

to jest moc pisalem ze tyle zuzywam w półtora roku taką ilość gazu.

 

 

we wrzesniu juz byś odczuł. a jesli nie odczules wrzesnia to po 350 w kolejnych ? jakos ciezko uwierzyc ,ale ok gdzies to cieplo sie podziac musialoa gdzie sam powonienes wiedziec.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytaj ze zrozumieniem...

Serwisant tak mi ustawił krzywe grzewcze ...rozumiesz teraz ze wtedy byłem zielony w tym temacie ...

Nie wierzysz ? Mam tobie faktury pokazać po 450 500 zł za październik listopad i grudzień? Sam do tego sedna doszedłem...

 

A konkretnie co było źle z krzywą grzania?

Bo ja się zastanawiam nad swoim, za grudzień spalił 366 m3 - regulator tylko na kotle, ustawiam tylko temperaturę zasilania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie co było źle z krzywą grzania?

Bo ja się zastanawiam nad swoim, za grudzień spalił 366 m3 - regulator tylko na kotle, ustawiam tylko temperaturę zasilania...

 

Jak mam tobie to wytłumaczyć najprościej?

Za wysoko za mocno grzała podłoga...

Za duże były wychylenia krzywej grzewczej.

Temp stopy. Początek punktu ogrzewania.temperaturA zasilania. Normalna temperatura zewnętrzna itp itd.

Tryby oszczędności i tak dalej...

Dopiero mi się światełko w tunelu zapaliło w mojej głowie jak za październik 430zl faktura potem listopad 450 i grudzień 530zł dostałem. Aaa strop zdążyłem ułożyć docieplic z ojcem przed atakiem zeszłorocznej zimy czyli na początku stycznia ... i od stycznia moje rachunki zmalały o 50%. Jak w pewnym momencie gorąca była tak podłoga że aż nogi puchły ( jak sięgam Pamięcia posadzka w salonie miała 37 stopni ) ... i wtedy zacząłem sam wszystko kombinować na lewo prawo aż doszedłem sam do sedna co ten serwis... mi ******

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam tobie to wytłumaczyć najprościej?

Za wysoko za mocno grzała podłoga...

Za duże były wychylenia krzywej grzewczej.

Temp stopy. Początek punktu ogrzewania.temperaturA zasilania. Normalna temperatura zewnętrzna itp itd.

Tryby oszczędności i tak dalej...

Dopiero mi się światełko w tunelu zapaliło w mojej głowie jak za październik 430zl faktura potem listopad 450 i grudzień 530zł dostałem. Aaa strop zdążyłem ułożyć docieplic z ojcem przed atakiem zeszłorocznej zimy czyli na początku stycznia ... i od stycznia moje rachunki zmalały o 50%. Jak w pewnym momencie gorąca była tak podłoga że aż nogi puchły ( jak sięgam Pamięcia posadzka w salonie miała 37 stopni ) ... i wtedy zacząłem sam wszystko kombinować na lewo prawo aż doszedłem sam do sedna co ten serwis... mi ******

Jak nie miałaś ocieplonego stropu to nie dziw się że miałaś takie rachunki. Najwięcej ciepła ucieka właśnie tam. Korekta ustawień pieca na pewno też coś pomogła, ale wg mnie to jest główną przyczyną takich rachunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak uważacie czy spalanie na sterowaniu pogodowym 8-9 m na dobę razem z cwu i gotowaniem na rodzinę 2+2 jest ok przy tym piecu? Krzywa 0.2. Rejon okolice Krakowa.

Powierzchnia użytkowa 134.5( po podłogach 180).3 sezon

Kubatura 650m

Podłogówka 100% plus 2 drabinki

Piec vaillant 246 5-5 ecotec za duży mogłby być 146.

Ściany potherm 25cm plus styro 15 biały.

Dach 15-20 cm piany

Okna trzyszybowe.

Podłoga na gruncie styro 10cm.

Dół 22.5

Góra 20.5

Garaż 15c

Edytowane przez Mrowa111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałaś ocieplonego stropu to nie dziw się że miałaś takie rachunki. Najwięcej ciepła ucieka właśnie tam. Korekta ustawień pieca na pewno też coś pomogła, ale wg mnie to jest główną przyczyną takich rachunków.

 

100/100 a póżniej się ludzie dziwią że ocieplenie klimatu jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak uważacie czy spalanie na sterowaniu pogodowym 8-9 m na dobę razem z cwu i gotowaniem na rodzinę 2+2 jest ok przy tym piecu? Krzywa 0.2. Rejon okolice Krakowa.

Powierzchnia użytkowa 134.5( po podłogach 180).3 sezon

Kubatura 650m

Podłogówka 100% plus 2 drabinki

Piec vaillant 246 5-5 ecotec za duży mogłby być 146.

Ściany potherm 25cm plus styro 15 biały.

Dach 15-20 cm piany

Okna trzyszybowe.

Podłoga na gruncie styro 10cm.

Dół 22.5

Góra 20.5

Garaż 15c

 

jako tako,

pompa na jakim biegu lub na ilu % chodzi?

moc kotła jaka ustawiona dla tak niskiej krzywej?

jaką modulacje ma ten kocioł?

 

( ja mam i moduluje 1:10 mocy max czyli od 2KW do 24KW i tu mam oszczednosci)

jak rozwiazane CWU masz ? cyrkulacja z zasobnikiem?

czy przepływowo?

pytam nie znam kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak uważacie czy spalanie na sterowaniu pogodowym 8-9 m na dobę razem z cwu i gotowaniem na rodzinę 2+2 jest ok przy tym piecu? Krzywa 0.2. Rejon okolice Krakowa.

Powierzchnia użytkowa 134.5( po podłogach 180).3 sezon

Kubatura 650m

Podłogówka 100% plus 2 drabinki

Piec vaillant 246 5-5 ecotec za duży mogłby być 146.

Ściany potherm 25cm plus styro 15 biały.

Dach 15-20 cm piany

Okna trzyszybowe.

Podłoga na gruncie styro 10cm.

Dół 22.5

Góra 20.5

Garaż 15c

 

już mam

 

Moc c.o.(przy 50/30ºC): 5,7-26,5 kW

Moc maksymalna dla zasobnika c.w.u. 30 kW

 

powiem ci szału nima.

minimalna temp zasilania 30st w okresie przejsciowym dużo za dużo(jesień)

moc dużo za duża start masz od 5.7KW a na ten domek wystarczył by ci przy podłogówce ktora jest niskotemperaturowa kocioł z mocą max. 5.7KW nie żartuje i to w mrozy -20st.

 

sam kupowałes czy standardowo instalator lepiej wiedział?

 

najwazniejszy jest dół kotła od jakiej min.mocy moze startowac i na jakiej najnizszej temp moze pracowac.

i na to powinni wszyscy na te dwa czynniki zwracac uwage jak i inwestorzy indywidualni a takze instalatorzy. ale ci drudzy albo tego nie wiedzą albo nie mówią.

 

na rynku jest chyba kilka kotłow spełniajacych te kryteri jak sie orientowałem Beretta Ecclusive Green HE start od 2.5KW modulacja

1:10, Ariston Genus Premium Evo start od 2KW modulacja to samo 1:10

 

jakis model Victrixa oraz Wolfa ale wolf powyzej 10koła,dwa pierwsze ok 5koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU (z cyrkulacją działającą ok. 12 h na dobę) + CO

Listopad: 76 m3

Grudzień: 122 m3

2+1 - dwóch dorosłych + dziecko

temperatura 21 c (w łazienkach 23-24)

Rejon: Bielsko-biała

 

126 m2, w tym 100 m2 powierzchni użytkowej, pozostałe 26m2 to garaż + kotłownia.

Garaż i kotłownie dogrzewam sporadycznie, aby szybciej pozbyć się wilgoci po mokrym samochodzie.

 

super zuzycie ,daj znać z końcem stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mam

 

Moc c.o.(przy 50/30ºC): 5,7-26,5 kW

Moc maksymalna dla zasobnika c.w.u. 30 kW

 

powiem ci szału nima.

minimalna temp zasilania 30st w okresie przejsciowym dużo za dużo(jesień)

moc dużo za duża start masz od 5.7KW a na ten domek wystarczył by ci przy podłogówce ktora jest niskotemperaturowa kocioł z mocą max. 5.7KW nie żartuje i to w mrozy -20st.

 

sam kupowałes czy standardowo instalator lepiej wiedział?

 

najwazniejszy jest dół kotła od jakiej min.mocy moze startowac i na jakiej najnizszej temp moze pracowac.

i na to powinni wszyscy na te dwa czynniki zwracac uwage jak i inwestorzy indywidualni a takze instalatorzy. ale ci drudzy albo tego nie wiedzą albo nie mówią.

 

na rynku jest chyba kilka kotłow spełniajacych te kryteri jak sie orientowałem Beretta Ecclusive Green HE start od 2.5KW modulacja

1:10, Ariston Genus Premium Evo start od 2KW modulacja to samo 1:10

 

jakis model Victrixa oraz Wolfa ale wolf powyzej 10koła,dwa pierwsze ok 5koła.

 

Kocioł podpowiedział wykonawca teraz to bym brał tego Vaillant a 256/5-7. Cyrkulacja wyłączona zbiornik 120 l raz dziennie. Jak termostat to spalanie mniejsze lub ew mieszane z kominkiem(góra gaz sztywno na 30 w podłogę do 21 stopni)czy w przejściowych sam kominek. Że Piec źle dobrany to wiem bo jak kominek 12 kw jesionem rozpale to na dole dosłownie idzie się zesra.. do 25 dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam blokadę palnika na 30min spróbować wydłużać? Wymiana pieca się nieopłaca bo zwrot zbyt długi lepiej poczekać jak padnie.

 

 

osobiście wyłączył bym cyrkulacje - pożeracz gazu i zobaczył dobowe lub kilkudniowe zużycie.

o ile dasz rade tak i nie obniży to w znacznym stopniu komfortu cwu.

 

ewentualnie moze mozna obnizyc krzywą.

 

pare pytań pisałem kilka postow wyzej moze tu coś dałoby się poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam blokadę palnika na 30min spróbować wydłużać? Wymiana pieca się nieopłaca bo zwrot zbyt długi lepiej poczekać jak padnie.

 

ta blokada palnika to po.....co?

 

aby wydłużyc cykle postoju kotła?

 

załącza sie czesto?

albo krzywa za duża i taktuje ci kocioł albo jest znaczne zapotrzebowanie na cieplo budynku nagrzał co miał nagrzać zrobił pauze na odpoczynek i wybieg pompy moment grzejniki/podlogowka/budynek odbierają ciepło spada temp powrotu i się załącza.

albo to albo to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł podpowiedział wykonawca teraz to bym brał tego Vaillant a 256/5-7. Cyrkulacja wyłączona zbiornik 120 l raz dziennie. Jak termostat to spalanie mniejsze lub ew mieszane z kominkiem(góra gaz sztywno na 30 w podłogę do 21 stopni)czy w przejściowych sam kominek. Że Piec źle dobrany to wiem bo jak kominek 12 kw jesionem rozpale to na dole dosłownie idzie się zesra.. do 25 dochodzi.

 

nie doczytałem a masz wyłączoną jednak ,wspominasz o wyłączonej cyrkulacji a o nią zapytałem ,szukajmy dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujr jakiś czas potem blokada palnika i znów start. Sterowany jest zasilaniem

Przestawić na powrót? Wtedy też czujniki na rozdzielaczach z zasilania na powrót?

 

 

 

 

nie,nic nie ruszaj niech inny jeszcze podzielą się wnioskami moze kto doradzi.

woda 43 tez jest ok.

znaczy powiem tak i 38-40st jest juz wodą gorącą wystarczającą do kąpieli(patrz jaccuzi te same temp)

i zjechanie kilka sropni w dół także da oszczędnosci na gazie.

 

nie pogarszając komfortu a moze i bedzie wiekszy gdyz nie bedzie potrzeby mieszać z zimną wodą tylko cieplą na full:) nic nie ryzykujesz pobaw się posprawdzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...