Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zasobnik 43

 

jeszcze jedna rzecz pisałes ze w podloge ładujesz 30st a temp pomieszczenia 21st

dobrze zrozumialem?

 

wg mnie tutaj są straty ,jakie ocieplenie podłogi masz ,jaki rozstaw rurek i na jakim biegu chodzi pompa?

albo na ilu procetach ,masz mozliwosc sprawdzic w ustawieniach?

niska wysoka itd?

 

 

dopytuje poniewaz wtłaczam na zasilaniu ustawione mam 27-28 st zalezy od dnia ostatnie w nocy mróz w dzień zero lub na plusie ,podczas grzania grzeje z temp 30st powrot zlapie 27-28st i sie rozłącza wystygnie powrot o 1st i cykl sie powtarza.

 

ale pisze ci dlatego ze z tych temp zasilania podłoga dochodzi do temp 24.5-25st a w pomieszczeniach 22.5-23st i jest naprawde b.ciepło przy podłogówce.

 

 

sądze ze gdzies sa straty u ciebie na podlogowce albo za slabo albo za mocno chodzi pompa albo masz gdzies straty inne sciany strop podłoga ,moze zapowietrzone pętle,może za długie sekcje,moze kładzione w meandrowym układzie równoleglym czyli o gorszej wydajnosci anizeli w układzie pętlowym /ślimakowym.

 

 

może nie masz stref brzegowych wzdłuż okien salonu ,balkonów i scian zewnetrznych.

 

mase czynników ma wpływ na zuzycie.

 

 

a i jeszczs same przepływy na rotamerach o ile takowe posiadasz. oraz ilosc i długośc samych sekcji podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kocioł podpowiedział wykonawca teraz to bym brał tego Vaillant a 256/5-7. Cyrkulacja wyłączona zbiornik 120 l raz dziennie. Jak termostat to spalanie mniejsze lub ew mieszane z kominkiem(góra gaz sztywno na 30 w podłogę do 21 stopni)czy w przejściowych sam kominek. Że Piec źle dobrany to wiem bo jak kominek 12 kw jesionem rozpale to na dole dosłownie idzie się zesra.. do 25 dochodzi.

 

uwierz mi nie brałbyś;)

dalej szału nima,zerknij na jego parametry

Zakres nominalnej mocy grzewczej przy 50/30ºC 1,9-21,6 kW 3,4-26,7 kW 3,9-26,4 kW

Zakres nominalnej mocy grzewczej przy 80/60ºC 1,7-20 kW

 

w trybie nieskotemperaturowym nadal startuje z mocą fajną ok 2KW ale z temp minimalna juz aż 30st,tosz to taki czynnik na mrozy sie podaje.

 

Ariston startuje od 20st(20-45 tryb niskotemperaturowy)

znaczy tak ten kociolek bedzie chodzil.bo ludzie uzywaja i sa zadowoleni ale okres pozny wrzesien pazdziernik mogłbyś puszczac temp w układ 24-26st i miałbyć i tanio i ciepło.

wciąż pisze o podłogówce bo grzejnik by ci nie ruszył na takim czynniku.

i te wczesne okresy na samej podłogówce być pociągnął.

a tak musisz zapewne grzac bez sensu powyzej 30st i schładzać mieszaczem. i gdzie tu oszczednosc ? grzac zeby schładzac?

tak to widze i pewnie tak jest.

 

także powtorze się kilka kotłow na rynku spełnia kryterium dla podłogowki o ktorych wspominałem posadają dwie najwazniejsze cechy modulacja 1:10 mocy maks C.O. oraz min.temp zasilania od 20st.

a vailant pomimo ze wspaniały kocioł pod podłogówke juz srednio się nadaje dla dobrze zrobionej podłogówki jak i calej instalacji i dla dobrze ocieplonego bez mostkow budynku.

 

 

nada sie napewno do jak to kilka osob pisalo dla domu typ durszlak ktoremu 6KW dołu to mało a czynnik min 40st w podłoge jest w sam raz.

jak coś pisz co sądzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna rzecz pisałes ze w podloge ładujesz 30st a temp pomieszczenia 21st

dobrze zrozumialem?

 

wg mnie tutaj są straty ,jakie ocieplenie podłogi masz ,jaki rozstaw rurek i na jakim biegu chodzi pompa?

albo na ilu procetach ,masz mozliwosc sprawdzic w ustawieniach?

niska wysoka itd?

 

 

dopytuje poniewaz wtłaczam na zasilaniu ustawione mam 27-28 st zalezy od dnia ostatnie w nocy mróz w dzień zero lub na plusie ,podczas grzania grzeje z temp 30st powrot zlapie 27-28st i sie rozłącza wystygnie powrot o 1st i cykl sie powtarza.

 

ale pisze ci dlatego ze z tych temp zasilania podłoga dochodzi do temp 24.5-25st a w pomieszczeniach 22.5-23st i jest naprawde b.ciepło przy podłogówce.

 

 

sądze ze gdzies sa straty u ciebie na podlogowce albo za slabo albo za mocno chodzi pompa albo masz gdzies straty inne sciany strop podłoga ,moze zapowietrzone pętle,może za długie sekcje,moze kładzione w meandrowym układzie równoleglym czyli o gorszej wydajnosci anizeli w układzie pętlowym /ślimakowym.

 

 

może nie masz stref brzegowych wzdłuż okien salonu ,balkonów i scian zewnetrznych.

 

mase czynników ma wpływ na zuzycie.

 

 

a i jeszczs same przepływy na rotamerach o ile takowe posiadasz. oraz ilosc i długośc samych sekcji podłogówki

30 w podłogę jak ustawie tryb termostat bo wtedy szybko nagrzewa. Teraz w podłogę idzie 27 -28 i Nadole podłoga ma 25 stopni co daje w salonie 22.5 . Na górze jest chłodniej ale to raczej przez panele bo gorzej przewodzą ciepło od płytek. Podłogowa wykonana jest dobrze po 10 pętli na dół i górę. Co do pomp to ta nadole i górze na 3 biegu pompa pieca 15% a rotametry przepływ 2,4l garaz,pralnia hol 1,3 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 w podłogę jak ustawie tryb termostat bo wtedy szybko nagrzewa. Teraz w podłogę idzie 27 -28 i Nadole podłoga ma 25 stopni co daje w salonie 22.5 . Na górze jest chłodniej ale to raczej przez panele bo gorzej przewodzą ciepło od płytek. Podłogowa wykonana jest dobrze po 10 pętli na dół i górę. Co do pomp to ta nadole i górze na 3 biegu pompa pieca 15% a rotametry przepływ 2,4l garaz,pralnia hol 1,3 l.

 

 

 

ano widzisz no to takie same parametry mamy,czyli po prostu masz mocniejszy kocioł wiekszy dom i kubature. i tak wychodzi.

tyle musi wziąć po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 120m2(ściany 12 styropian. dach 25 wełna, podłoga 8 cm styropian), 7 grzejnikach i ok 35m2 podłogówki temperaturze 21-22st. idzie wydaje mi się dość sporo :D

Listopad 305m3 rachunek 440zł

Grudzień 310 rachunek ok 450 zł

Zobaczymy jak będzie dalej :) podejrzewam ze takie spalanie spowodowane jest oczywiście zle dobranym piecem, który posiada za wysoką moc minimalna bo aż 8kw.. no ale piec się już kupiło wiec bez sensu wymieniać :) dla uzyskania 100 zł oszczędności w miesiącu :) w sumie mógłbym kombinować może z jakimiś ustawieniami, włączyć jakaś cykliczna prace pieca np 1h pracy na 2h postoju ale po co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli faktycznie mniej kaloryczny, u mnie metraż 125m całość w podłogówce temperatura w domu 22oC izolacja taka jak Twoja 12 na ścianach( jeszcze fundamenty nie ocieplone izolacja zaczyna się 50 cm nad ziemią), 20 na stropie, 8 w podłogach dom z lat 90 pustak żużlak z pustką 5 cm, wentylacja grawitacyjna okna 2 szybowe średnie spalanie z ostatnich dziesięciu dni 6,2 na dobę, Podkarpacie Jasło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku mnie takie spalanie trochę przerażało:P ale widzę że niektórzy na forum mają piękne spalania w granicy 150 czy 200 m3 ale rachunki podobne do moich:) mógłbym zejść trochę gdyby piec miał moc min jakieś 4 kw:) ale też zauważyłem na rachunkach że im więcej gazu zużyje tym taniej wychodzi za 1m3 w październiku poszlo jakieś 130m3 i wychodziło 1,74zl teraz przy 300m3 1,4 cos:) jakoś tak:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale też zauważyłem na rachunkach że im więcej gazu zużyje tym taniej wychodzi za 1m3 w październiku poszlo jakieś 130m3 i wychodziło 1,74zl teraz przy 300m3 1,4 cos:) jakoś tak:P

 

Widać że jesteś kolejną osoba która też to na swojej skórze zrozumiała, że im piec chodzi dłużej tym lepiej;) im mniej załączeń

Pieca( palnika tym mniej strat w komin) dłużej chodzi palnik i moduluje tym lepiej.

A nie co chwile palnik klik/klak...

Przerabiałem to samo i to jest 100% z życia wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym taktowaniem bym nie przesadzał, oczywiście wszystko zależy od rodzaju domu i instalacji ale u mnie (piec kondensacyjny i kaloryfery) przez rok miałem ustawiony tak, że w domu miałem komfortową temperaturę ale taktowanie pieca było spore (ok 48tys razy na 4tys godz pracy). Z nowym rokiem ustawiłem inaczej krzywą i ograniczyłem starty palnika. Komfort na razie porównywalny. Zużycie - średnia za parę dni stycznia to porównywalna z grudniem czyli ok 14m3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...