Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie - od 21.11. 2005 - 22.12.2005 - zużycie 268 m3 GZ 35

od 22.12.2005 - 22.01.2006 - zużycie 349 m3 też GZ 35 :lol:

 

Wychodzi więc 617m3 / 63 dni = 9,79 m3/dobę .

Spodziewana kwota na rachunku to około 530 pln/ 2 miesiące.

Aby nie było tak słodko w tych dwóch miesiącach poszło około 2 mp drewna.

Aby trochę osłodzić - drewno było sponsorowane.

 

Powierzchnia 260 m2, kubatura około 800m3.

6 osób, dwie non stop w domu.

Koszty obejmują ogrzewanie i ciepłą wodę. Kuchenka jest elektr.

 

Pozdrawiam,[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Załamka!!

Lekarza bo dostałem zawału!

Temp. na zewnątrz - 18 a zużycie gazu dochodzi do 30m3 doba GZ50 przy powierzchni 220m2 (3/4 podłogówki i 5 grzejników w sypialni). Przy temp. blisko 0 spalanie rzędu 20m3

Chałupka z porothermu otynkowana trójwarstwowa ściana ze styropianem 10cm, strop wełna 20cm.

Piec najnowszy Vaillanta Eco Vik 36kW ustawiony na 24kW kondensat (lodówka) modulowany palnik do tego sterownik pogodowy 620 i pokojowy 90, temp. w domku 22 obniżona 20.

Zlecę kontrolę kaloryczności gazu bo chyba w rurach mam Azot. Słyszałem że dostawca gazu (adres na e-mail) w celu wyrównania ciśnienia w instalacji pompuje powietrze? Czy jest to możliwe?

Jak czytam wasze spalanie to tylko zazdrościć.

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezier - wydaje mi się że lakis1 ma jednak ciut za duże zuzycie (np. w stosunku do mnie powinien zjadać MNIEJ niz połowe z tego co ja, a ja przy 0 stC spalam ok. 8 m3 GZ50/dobe, przy instalacji wyłącznie grzejnikowej)

Teraz (-15 - -20 stC) zużycie u mnie jest 12-14 m3/dobę.

Lakis1 - może za małe grzejniki dałeś albo i co ? Albo jakies giga-mostki termiczne ? Albo 1-szy sezon w domu ?

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne temperatury sa dosc ekstremalne. Nalezaloby spojrzec w projekt i zobaczyc ile wynosi szczytowe zapotrzebowanie na cieplo.

U lakisa przy 22 stopniach wewnatrz zuzywa on na co cwu i gotowanie 30 m3 gazu na dobe.

Niech bedzie ze co pobiera z tego 28m3. to jest na maksa 280 kWh. Przeliczajac to na moc szczytowa wyjdzie 11,67 kW. Dla domu 220m2 nie jest to jakas duza wielkosc bo tylko 53 Waty na 1m2.

Nalezy tez zwrocic uwage ze piec jest przewymiarowany, pierwszy sezon grzewczy, ogrzewanie centralne tez nie nalezy do systemow szczegolnie oszczednych. Poza tym podlogowka jest ekonomiczna pod warunkiem ze utrzymuje sie w domu obnizona temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bedzie ze co pobiera z tego 28m3. to jest na maksa 280 kWh. Przeliczajac to na moc szczytowa wyjdzie 11,67 kW. Dla domu 220m2 nie jest to jakas duza wielkosc bo tylko 53 Waty na 1m2.

.

 

Jezier prosze powiedz jak wyliczyles to 11,67 kW?

Chcialbym to policzyc u siebie.

Powiedzmy jezeli mam zuzycie ok 15 m3 to * 9,6 i = 144 kWH?

I jak to przeliczyc na kW??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamka!!

Lekarza bo dostałem zawału!

Temp. na zewnątrz - 18 a zużycie gazu dochodzi do 30m3 doba GZ50 przy powierzchni 220m2 (3/4 podłogówki i 5 grzejników w sypialni). Przy temp. blisko 0 spalanie rzędu 20m3

Chałupka z porothermu otynkowana trójwarstwowa ściana ze styropianem 10cm, strop wełna 20cm.

Piec najnowszy Vaillanta Eco Vik 36kW ustawiony na 24kW kondensat (lodówka) modulowany palnik do tego sterownik pogodowy 620 i pokojowy 90, temp. w domku 22 obniżona 20.

Zlecę kontrolę kaloryczności gazu bo chyba w rurach mam Azot. Słyszałem że dostawca gazu (adres na e-mail) w celu wyrównania ciśnienia w instalacji pompuje powietrze? Czy jest to możliwe?

Jak czytam wasze spalanie to tylko zazdrościć.

Pomocy!

 

My też się zastanawiamy nad zleceniem badania kaloryczności gazu , bo nasz piec chyba zwariował i spala powyżej 30m3/dobę ( zdarzyło się że spalił 38m3) . Jest to nasz drugi sezon , więc spodziewaliśmy się lepszych osiągów niż w zeszłym roku . Nasz VPS mówi , że nie tylko my tak mamy i coś z tym gazem jest nie tak bo za dużo ludzi skarży się na takie przepały .

Czy orientujecie się kto takie badania kaloryczności gazu wykonuje ?

 

Prosimy o pomoc .

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna np tutaj:

Politechnika Wrocławska - w Instytucie Chiemii i Technologii Nafty i Węgla

Laboratorium Geologiczno Złożowe Zielonogórskiego Zakładu Górnictwa Nafty i Gazu w Zielonej Górze.

W instytucie nafty i gazu:

http://www.inig.pl/indexpl.html

W Warszawie kompleksowe badanie skladu kosztuje 600 zl netto + dodatkowo za pobranie trzeba zaplacic jesli to oni mieliby pobrac probki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna np tutaj:

Politechnika Wrocławska - w Instytucie Chiemii i Technologii Nafty i Węgla

Laboratorium Geologiczno Złożowe Zielonogórskiego Zakładu Górnictwa Nafty i Gazu w Zielonej Górze.

W instytucie nafty i gazu:

http://www.inig.pl/indexpl.html

W Warszawie kompleksowe badanie skladu kosztuje 600 zl netto + dodatkowo za pobranie trzeba zaplacic jesli to oni mieliby pobrac probki.

 

Serdeczne dzięki Jezier :D

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nasz piec chyba zwariował i spala powyżej 30m3/dobę ( zdarzyło się że spalił 38m3)

 

 

Spokojnie, to tylko mrozy :D . Tak jest co roku, że przez parę mroźnych dni spalisz tyle, ile normalnie przez miesiąc. Było już na ten temat X razy na Forum.

Dlatego Ci co palą już kolejny sezon mówią o średnim dobowym zużyciu za cały sezon grzewczy, czyli od września do maja. Dopiero po okresie wiesz, czy sezonz był zimny (i drogi oczywiście) czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja grzeję od 01.11.2005r i do dziś tj. 27.01.2006r. spaliłem 683m3 GZ50

W związku z tym że to nasz pierwszy sezon w domu to licznik kontroluję codziennie i najwyższe dobowe zużycie gazu wyniosło u mnie 12-13m3 przy temp zewn. -19'C. Dogrzewam się kominkiem i w tym czasie spaliłem ok. 3-4 kubików drewna.

 

Ogrzewanie kosztuje mnie w złotówkach: 890 (gaz) + 350 (drewno)=1240 zl, czyli troche ponad 400/ miesiąc.

 

Dom 200m2 użytkowej + 40m2 garaż. W domu temp. 22'/20' w garażu max. 8'C.

 

Ściany z Porothermu 25 + 12 wełna, poddasze 25cm wełny.

 

Arthee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...