Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potwierdzam i to jest prawda rok temu tak tak samo miałem. Te obniżenia trybu o 2-3 stopnie są w ogóle bez sensu i co z tego że produneci czołowi kotłów to zalecają...? Producenci waszych kotłów mieszkają u was w domu ... ? Tryb obniżenia się stosuje może i tak ale lekko, a nie o jakies 2-3 stopnie w nocy ... ja tego nie stosuje w ogóle mam 23 stopnie ciągle w domu grzeje oknami czasowymi i jest super komfortowo ekonomicznie i tyle w temacie 120 metrów użytkowej i spalanie za grudzień 116 metrów przed 30 dni daje 3.9 na dobę i to jest tak dużo ludzie? Przestańcie wierzyć w te tryby oszczędności... bo naprawdę tego się czytaćnie chce . Ja nie po to mam gaz kondensacjie żeby mieć w domu +19 i siedziEC w swetrze w domu... na izolację tak samo nie żałowałem kasy i są teraz tego efekty jest ciepło przytulnie i komfortowo oczywiście zgodzę się z wami wszędzie ( u mnie też) są tzw mostki termiczne. Nie mam domu pasywnego ale na spalanie nie narzekam! Powtórzę na koniec tryb obniżenia o 2-3 stopnie to jest bujda i głupota...

Ciężko za tobą nadążyć, bo kilka wypowiedzi wyżej pisałeś, że ogrzewasz dom za 12-20 zł dziennie z gotowaniem co by odpowiadało dziennemu zużyciu ok 6-10 m3, w wątku o kotle pisałeś, że przy temp -2 stopnie kocioł pali 5,8 m3 dziennie, a nagle za cały grudzień spaliłeś 116 m3. Jakoś się to wszystko kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko za tobą nadążyć, bo kilka wypowiedzi wyżej pisałeś, że ogrzewasz dom za 12-20 zł dziennie z gotowaniem co by odpowiadało dziennemu zużyciu ok 6-10 m3, w wątku o kotle pisałeś, że przy temp -2 stopnie kocioł pali 5,8 m3 dziennie, a nagle za cały grudzień spaliłeś 116 m3. Jakoś się to wszystko kupy nie trzyma.

 

opowieści z Narni i nic więcej:) i tak mu pali 6-10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisałem kilka stron wczesniej.

 

screen z apki PGE rozwiewa watpliwosci bo podawanie pali mi tyle nie wierzycie jest bez sensu.

albo screen rachunku zuzycie z czasookresem.

 

bo jak pisalem niektorzy pisza za listopad albo grudzien a jak dopytasz to okres miesieczny mają od 27 do 28mego naprzykład

 

ja rozumiem okres za grudzień to spisuje ostatniego dnia listopada rano albo wieczorem a potem ostatniego dnia grudnia rano lub wieczorem.

i to jest wtedy wiarygodne zuzycie za dany miesiac grzewczy w okresie zimowym.

 

luty np jest niemiarodajny wzgledem grudnia gdyz jest krotszy o 3dni a to moze dawac wynik od 15m3 do strzelam 30m3 rozny od grudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak sobie OGRZEWASZ bez pogodynki to sobie grzej. Ja nie mam nie pokoleji w głowie żeby latać co chwile do pieca i zmieniać temp zasilania ręcznie jak mamy +5 czy -10 ... nie po to płaciłem za zestaw bm na ścianę z pogodynka. Automatyka ma to robić i myśleć za mnie ile ma dostarczyć tego ciepła a nie ja sam ... sam to ja sobie mogę jedynie Krzywa grzewczą obniżyć lub podwyższyć a automatyka resztę zrobi za mnie ...

 

ja też nie mam pogodynki i jakoś nie czuję dyskomfortu, nie chodzę wcale do kotła, a jak coś potrzebuję to zmieniam na sterowniku ale raczej tego nie robię bo nie ma potrzeby, mam ustawione 38 ale na podłogę idzie mi max 30, po to żeby grzejniki w łazience były cieplejsze...po co się tak spinasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym budzić się w sypialni przy 19 stopniach. Jeśli ktoś pisze, że tyle ma w sypialni (sypialniach) to najwyraźniej oszczędza bo taka temperatura nie ma nic wspólnego z komfortem śpiących.

 

a skąd Ty możesz wiedzieć jaką temperaturę w sypialni inni uznają za komfortową ? śpisz z nimi ? znam osoby, które nie oszczędzają a lubią taką temperaturę w sypialni...ja mam ok 20,5-21 i czasem jest mi za ciepło..może masz problemy z krążeniem ? :p

Edytowane przez dave88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym budzić się w sypialni przy 19 stopniach. Jeśli ktoś pisze, że tyle ma w sypialni (sypialniach) to najwyraźniej oszczędza bo taka temperatura nie ma nic wspólnego z komfortem śpiących.

 

Co Ty chlopie gadasz... odkad pamietam, moi rodzice zawsze taka mieli w sypialni - nawat jak grzalo sie taniutkim flotem, a w reszcie domu bylo 22-23C.

I nie spali dobrze w czasie noclegu np u rodziny, gdzie bylo 21C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chlopie gadasz... odkad pamietam, moi rodzice zawsze taka mieli w sypialni - nawat jak grzalo sie taniutkim flotem, a w reszcie domu bylo 22-23C.

I nie spali dobrze w czasie noclegu np u rodziny, gdzie bylo 21C

 

Moją prababcia była na frontach obydwu wojen i spała przy ujemnych temperaturach. I co z tego. Wracając do tematu, jestem przekonany, że dla większości ludzi 19 stopni to za niska temperatura, nawet do spania. Ale w sumie jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym budzić się w sypialni przy 19 stopniach. Jeśli ktoś pisze, że tyle ma w sypialni (sypialniach) to najwyraźniej oszczędza bo taka temperatura nie ma nic wspólnego z komfortem śpiących.

 

Bzdura, mi jest tak wygodnie spac przy 19st. Jak jest mi optymalnie. Nie oszczedzam tam. Nie bedziesz mi mowil jak mam spac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,a jak utrzymujesz w tym pomieszczeniu te 19stopni?

 

zamykasz drzwi aby od innych pomieszczen nie lecialo cieplo?

zakrecasz podlogowke?

 

tak pytam bo w ub roku mialem na poddaszu 20.5-21,5 i nie wygrzane sciany pierwszy sezon grzewczy i wciagalo sie nosem zimne powietrze przy tych temp posciel chlodna i jakos tak nie przytulnie,wchodzac z inmych pomieszczen dolnych po prostu odczuwalo sie chlod na poddaszu,

takze w tym roku 1-1.5 stopnia wiecej i jako taki komfort wzgledem parteru gdzie blisko 23 na wysokosci 1-15metra a przy podlodze 25st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,a jak utrzymujesz w tym pomieszczeniu te 19stopni?

 

zamykasz drzwi aby od innych pomieszczen nie lecialo cieplo?

zakrecasz podlogowke?

 

Jak bys czytal wszystkie posty to bys wiedzial ze nie mam podlogowki. Mam termostaty na grzejnikach w calym domu. Tak, wiekszosci czasu mam zamknieta sypialnie. A nawet jak sie ogrzeje z innych pomieszczen to nie przykrywam sie tak bardzo kolderka :). Sypialnia to nie salon zeby przeznia przechodzic w jedna i druga strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zona podniesie temp do 20-20,5 st ale na sama noc jak spi przykrecamy do 19st na termostacie

przypomnialo mi sie ,bedac w markecie budowlanym ,stoisko z termometrami.

sami sprawdzcie kiedys.

wskazania od niespełna 20st do blisko 22.5st

 

nie wazne kto glosuje wazne kto liczy glosy;)

 

podobnie ze wskazaniami kilkudziesieciu termometrow

 

ps.

 

w razie potrzeby po jaki byscie siegneli,na jakim odczytujecie wskazania w domu i na jakiej wysokosci:)

milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie ze wskazaniami kilkudziesieciu termometrow

w razie potrzeby po jaki byscie siegneli,na jakim odczytujecie wskazania w domu i na jakiej wysokosci:)

milego dnia

 

Termometr drewniany FACKELMANN - do kupienia w Kauflandzie - najdokładniejsza marketówka jaką kiedykolwiek kupiłem, sprawdzałem z termometrem laboratoryjnym i wskazania są zbieżne dla dwóch różnych sztuk kupionych w odstępie roku. Wiszą na wys 1.5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr drewniany FACKELMANN - do kupienia w Kauflandzie - najdokładniejsza marketówka jaką kiedykolwiek kupiłem, sprawdzałem z termometrem laboratoryjnym i wskazania są zbieżne dla dwóch różnych sztuk kupionych w odstępie roku. Wiszą na wys 1.5m

 

mam fackelmana ale plastikowy i wskazuje zawsze 24,czyli najwyzszą z pozostałych,po prostu on akurat zawyza,

najdokladniejszy okazał sie stary zewn rurkowy .

 

a zreszta grunt ze cieplo i nie ma efektu gesiej skorki jak sie siedzi w tshert:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...