Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak dostanę rachunek to wrzóce screen specjalnie dla ciebie i reszty nie dowiarków z forum :cool:

 


 

nie to żebym ci nie ufał:)

 

a ja gupi wiatrołap,pom gosp,kotłownie,sypialnie i reszte domu trzymam na tym samym czynniku z podłogówki.

 

aż się boję skręcać rotamery obniżając w nich temperature.

 

kontrola z PGNiG mi nie potrzebna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia


 

nie to żebym ci nie ufał:)

 

a ja gupi wiatrołap,pom gosp,kotłownie,sypialnie i reszte domu trzymam na tym samym czynniku z podłogówki.

 

aż się boję skręcać rotamery obniżając w nich temperature.

 

kontrola z PGNiG mi nie potrzebna:)

 

no wiatrołap zawsze będzie częścią chłodniejsza, przecież codziennie wchodzisz po pracy do pracy reszta twoich domowników z i do domu to zawsze trochę tego ziąbu z nadworza wleci :) no ja w Spiżarni która znajduję się oczywiście w bryle zaraz obok kuchni no tam nie mam żadnego ogrzewania :) a i tak tam jest ciągle koło 18 stopni :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.fotosik.pl/zdjecie/484ced76a801c41f

Zużycie listopad proszę bardzo taryfa już w3

 

tak że listopad 99 metrów dzieląc przed 30 dni wychodzi 3,3 metra z CWU i garami

w 2 osoby mieszkamy

Okna czasowe

Poniedziałek - Piątek

5-8 rano

13-16 południe

19-21 wieczór

 

Sobota - Niedziela

chodzi ogrzewanie od 7 rano do 22 wieczór.

 

Współczynnik oszczędności ustawiony na 1,0 czyli spada po za oknami czasowymi o 2 stopnie na zasilaniu na wyjściu z pieca w Domu przez 24 h temp 23 stopnie około godziny jak teraz mamy 21 dochodzi w salonie do 24 stopni ...

w sypialni mam do spania ciągle 20 stopni jak wspominałem wyżej...

Kominek odpalam 2 razy w miesiącu w weekend dla klimatu tez pisałem o tym wyżej tak,że

ja tutaj nic nie KOLORYZUJE i nie zaniżam ani zawyżam proszę czysty dowód żebyście w końcu uwierzyli proszę państwa

Edytowane przez Dejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

nie to żebym ci nie ufał:)

 

a ja gupi wiatrołap,pom gosp,kotłownie,sypialnie i reszte domu trzymam na tym samym czynniku z podłogówki.

 

aż się boję skręcać rotamery obniżając w nich temperature.

 

kontrola z PGNiG mi nie potrzebna:)

 

Może Ty się podzielisz , chyba że dalej nie umiesz dodawać załączników

Nie żebyś my nie wierzyli no co Ty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uwazasz ze duze spalanie? Nie mozesz porownywac nowego budownictwa ze starym.

Jakie masz Ty spalanie oraz parametry domu?

 

Spalanie podałem wcześniej uwzględniając moją kozę. Dom 120m ,silka + ocieplenie 15 ,okna 3 szyby, duże przeszklenia tak więc nie ma szału,ale porównując go ze starym budownictwem to jest luksus.Góra wełna 25cm, na przedpokoju 40cm,kaloryfery w całym budynku. Obniżając o 2-3 stopnie wcześniej zauważyłem , że po tym czasie piec chodził dłużej aby dogrzać do żądanej temperatury i z niby oszczędności robiły się ,,nici" a w nocy 19 stopni w sypialni jak dla nas za zimno. Minimum 22 musi być jak dla nas a najlepiej 24:yes:. W nie wykorzystanych pokojach nie zakręcam grzejników,wszędzie grzeje jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli ile im brakuje to doliczają tak aby im się zgadzało

 

Taaa, jasne - i jeszcze łysych biją...

 

Po prostu latem, kiedy zużywa się mniej gazu, coraz większy wpływ na cenę 1m3 ma abonament, który jest stały.

Zimą, kiedy zużywa się 100-200m3 niewiele wpływa on na 1m3 cenę gazu, ale latem, jak zużywa się 10-30m3 to już tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W W2.12 abonament+dystrybucyjna stała - 20,82 u Dejsona w W3 z tego co widzę 51,67, ale ewentualnie niech potwierdzi lub poprawi jeżeli omyłkowo podałem.

 

20 zł można jakoś przeboleć za prąd płace 14 (15 kw) ale 52 to przegięcie , tyle płacę za 2 telefony i internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam i to jest prawda rok temu tak tak samo miałem. Te obniżenia trybu o 2-3 stopnie są w ogóle bez sensu i co z tego że produneci czołowi kotłów to zalecają...? Producenci waszych kotłów mieszkają u was w domu ... ? Tryb obniżenia się stosuje może i tak ale lekko, a nie o jakies 2-3 stopnie w nocy ... ja tego nie stosuje w ogóle mam 23 stopnie ciągle w domu grzeje oknami czasowymi i jest super komfortowo ekonomicznie i tyle w temacie 120 metrów użytkowej i spalanie za grudzień 116 metrów przed 30 dni daje 3.9 na dobę i to jest tak dużo ludzie? Przestańcie wierzyć w te tryby oszczędności...

 

No to tylko pozazdroscic wyniku bo jest super. Ja mam 150m2 podlog grzanych sama podlogowka. w domu 21,4-21,8stp. spalanie za 14 listopad a 16 grudzien zuzycie 220m3. Wiec 6,8m3 na 24h. 14zl dzienne ogrzewanie domu.

Na noc wczesniej piec obnia mi temperature o 0,4stp dla lepszego komfortu spania oraz przez 5h w ciagu dnia kieny nas dlugo nie ma, ale ten tryb wlancza sie 3h wczesniej zawsze by podlogowka sie wychlodzila i zagrzala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jasne - i jeszcze łysych biją...

 

Po prostu latem, kiedy zużywa się mniej gazu, coraz większy wpływ na cenę 1m3 ma abonament, który jest stały.

Zimą, kiedy zużywa się 100-200m3 niewiele wpływa on na 1m3 cenę gazu, ale latem, jak zużywa się 10-30m3 to już tak...

 

Za grudzień średnia za gaz z faktury (113m3) wyszła mi 2,11 zł, a za sierpień, gdzie zużyłem 17m3 średnia wyszła 3,17 zł, koszt abonamentu w mojej taryfie (w.2.1) to około 21 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za grudzień średnia za gaz z faktury (113m3) wyszła mi 2,11 zł, a za sierpień, gdzie zużyłem 17m3 średnia wyszła 3,17 zł, koszt abonamentu w mojej taryfie (w.2.1) to około 21 złotych

 

to mamy niemal identycznie zuzycia

dom105m2 parter plus poddasze

 

2017 699m3 01.01.2017-31.12.2017

 

2018

 

660m3 31.12.2017-31.12.2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...