Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to tylko pozazdroscic wyniku bo jest super. Ja mam 150m2 podlog grzanych sama podlogowka. w domu 21,4-21,8stp. spalanie za 14 listopad a 16 grudzien zuzycie 220m3. Wiec 6,8m3 na 24h. 14zl dzienne ogrzewanie domu.

Na noc wczesniej piec obnia mi temperature o 0,4stp dla lepszego komfortu spania oraz przez 5h w ciagu dnia kieny nas dlugo nie ma, ale ten tryb wlancza sie 3h wczesniej zawsze by podlogowka sie wychlodzila i zagrzala.

 

Tutaj kolego serdeczny nie chodzi o to żeby zazdrościć tylko kosztowało mnie to dużo nerwów czasu i ustawiania różnych wariantów ale było warto teraz są tego efekty bo nie stety mój serwisant poległ na całej linii... trochę dużo u ciebie wyszło 220 metrów... ale widzę że nie masz słabej izolacji po opisie no i po metrażu 180 metrów użytkowej to masz co ogrzewać. Ale hmm może jakieś inne mostki termiczne u ciebie ? Że tyle spala? Rejon gdzie mieszkasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za grudzień mam spalanie jak pamiętam 118 metrów miałem. Spokojnie dostanę fakturkę pokaże tobie ;) oszukiwać nie będę;) . Podzielę się również ta Informacja z wami ;)

 


 

no to super masz zuzycie bo ja mam dom 20% mniejszy a zuzycie podobne i takze druga zima:(

 

ale bidy nie ma poki dany rok oscyluje pomiedzy 1700 zl pierwszy a 1500 zl drugi rok.

a miesieczne rachunki zimowe rzędu 230-270zł poprawiają humor w te mrozy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolego serdeczny nie chodzi o to żeby zazdrościć tylko kosztowało mnie to dużo nerwów czasu i ustawiania różnych wariantów ale było warto teraz są tego efekty bo nie stety mój serwisant poległ na całej linii... trochę dużo u ciebie wyszło 220 metrów... ale widzę że nie masz słabej izolacji po opisie no i po metrażu 180 metrów użytkowej to masz co ogrzewać. Ale hmm może jakieś inne mostki termiczne u ciebie ? Że tyle spala? Rejon gdzie mieszkasz;)

Rozumiem, że masz ustawiony kocioł tak, że działa on ciągle i do tego stosujesz obniżanie temperatury zasilania podłogówki. Jesteś w stanie napisać jaką masz temp zasilania np przy temp 0 stopni na dworze? Rozumiem, że masz takie chwile gdzie palnik nie działa. Masz jakiś licznik ile średnio działa palnik podczas jednego dnia? Czy masz może jakiś czujnik wewnętrzny, który pilnuje Ci zadanej temperatury w domu i po jej osiągnięciu stopuje kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz ustawiony kocioł tak, że działa on ciągle i do tego stosujesz obniżanie temperatury zasilania podłogówki. Jesteś w stanie napisać jaką masz temp zasilania np przy temp 0 stopni na dworze? Rozumiem, że masz takie chwile gdzie palnik nie działa. Masz jakiś licznik ile średnio działa palnik podczas jednego dnia? Czy masz może jakiś czujnik wewnętrzny, który pilnuje Ci zadanej temperatury w domu i po jej osiągnięciu stopuje kocioł?

 

Blokada taktu palnika 28 minut jest ustawiona .

Piec włącza się co 28 minut i pracuje sobie np od 16 min do godziny doxhodzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodząc do temp na kotle 47 stopni po czym odcina palnik tzn gaśnie i jest blokada taktu palnika czyli piec odpoczywa sobie 28 minut. Temp na BM zasilania według pogodynki przy temp zewnętrznej 0 jest na wyjściu w podłogę 29.5 stopnia w okienkach czasowych. Po za oknami czasowymi spada o 2 stopnie z 29.5 na 27.5.

Nie mam temp żądanej. Dlaczego? Od tego jest krzywą grzewcza wedlUG której automatyka ma nagrzac do danej temp w tej chwili według krzywej mam 23 czasem 24 dochodzi na wieczór i nic więcej nie ruszam. Gdy spada poniżej zera i jest np -5 automatyka sama sobie podnosi Krzywa Grzewczą jeżeli jest na plusie obniża ja sobie również tak to u mnie wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.fotosik.pl/zdjecie/96ca9ac3c1308cf5

Zużycie za październik

Były dwa odczyty, dlaczego? Bo u nas jeżdżą z PGNiG i kontrolują spalanie ...

tarywa 2.12T czyli ostatni raz w tej taryfie bo od listopada wrzócili mnie do W3...

 

Dejson,ja mam pytanie. Ponieważ mam spalanie niewiele większe od Twojego zostałam właśnie przerzucona z taryfy W3 do W2, Dlaczego Ciebie wrzucono do W3? Przecież W2 obejmuje odbiorców, którzy zużywają mniej niż 1200m .sz, a Ty przecież zużywasz mniej? Czy ja może czegoś nie rozumiem? Sprawdzałeś to? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejson,ja mam pytanie. Ponieważ mam spalanie niewiele większe od Twojego zostałam właśnie przerzucona z taryfy W3 do W2, Dlaczego Ciebie wrzucono do W3? Przecież W2 obejmuje odbiorców, którzy zużywają mniej niż 1200m .sz, a Ty przecież zużywasz mniej? Czy ja może czegoś nie rozumiem? Sprawdzałeś to? Pozdrawiam.

tez jestem tego faktu ciekaw.

 

moze nie zachaczyl pelnego roku w ub.roku z wpisow wynika ze odpalil w sierpniu kocioł cwu plus caly 2018 a nie przekroczył 1200m3 lub sam wybral.

ja np mialem odpalenie kotła 01.01.2017 i chodzi od tamtej pory do dzis zuzył 1399m3 za 24mce i 10dni,zadowolony jestem z tej taryfy poniewaz w zimie m3 gazu wychodzi brutto od 2.05 do 2.10 za m3

latem wiadomo drozej ale abo miesieczny cos ok 22zl brutto miesiecznie czyli 260zl za rok a niektorzy majac 50zl miesiecznie 600zl rocznie wychodzi,to u mnie rok palenia wyszedl z abo niespełna 1500zł dlatego ta taryfa jest jak najbardziej ok.

ale wiadomo na wiekszym domu moglbym o tym zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez jestem tego faktu ciekaw.

 

moze nie zachaczyl pelnego roku w ub.roku z wpisow wynika ze odpalil w sierpniu kocioł cwu plus caly 2018 a nie przekroczył 1200m3 lub sam wybral.

ja np mialem odpalenie kotła 01.01.2017 i chodzi od tamtej pory do dzis zuzył 1399m3 za 24mce i 10dni,zadowolony jestem z tej taryfy poniewaz w zimie m3 gazu wychodzi brutto od 2.05 do 2.10 za m3

latem wiadomo drozej ale abo miesieczny cos ok 22zl brutto miesiecznie czyli 260zl za rok a niektorzy majac 50zl miesiecznie 600zl rocznie wychodzi,to u mnie rok palenia wyszedl z abo niespełna 1500zł dlatego ta taryfa jest jak najbardziej ok.

ale wiadomo na wiekszym domu moglbym o tym zapomnieć

 

Juz to pisalem, miedzy taryfa w2 a w3 jest rocznie ok 220-230zl roznicy, w zaleznosci od zuzycia, im wieksze tym mniejsza różnica czyli żaden kataklizm, abonament jest wiekszy w w3 ale mniejsza jest oplata dystrybucyjna zmienna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, doczytalam już, zrozumialam,że to przez złe ustawienia krzywej grzewczej.

 

Dokładnie kolego tak miałem od 3 sierpnia do stycznia prawie tak wysokie krzywe grzewcze ustawione:/ i parę innych parametrów w automatyce pieca ( czytaj ustawienia serwisowe)...

Gdyby nie te spalanie duże na początku po 250 metrów za wrzesień. Październik. Listopad . Grudzień to masz odpowiedź zmieścił bym się w taryfie w2 do 1200 metrów. A wrzucili mnie właśnie od listopada do w3 ...nie stety ale za rok mogą mnie sami z automatu wrzucić do w2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczenie ceny gazu za m3, z jednego wyrwanego z roku sezonu, jest trochę bez sensu, każdy miesiąc jest inny. Trzeba z całego roku zsumować koszt gazu, podzielić na zużyte m3 i wyjdzie cena za m3.

U mnie za ostatni rok wychodzi cena 1,45 zł/m3.

 

1,45 zł/m3??? Gaz zaazotowany?

 

W zasadzie powinno się liczyć dostarczone kWh, a nie metry sześcienne.

Gaz ziemny wysokometanowy różni się ciepłem spalania w czasie i zależności od regionu. Różnice dochodzą do 10%.

Na otrzymywanej fakturze wyraźnie widać, iż płacimy za kWh, a nie dostarczone m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 sierpnnią 2017 rok wtedy jak się wprowadziłem tego dnia przyjechali puścili mi gaz do budynku

Do 1 sierpnia 2018 rok spalilem dokładnie 1602 metry. Fotkę zrobiłem dokładnie 28 lipca przez wyjazdem na 2 tyg wczasy...

 

o bożenko to ładnie te krzywe narobiły tobie w zuzyciu rocznym......1600m3 to mysle ze na swoim zobacze takie cyfry koncem lutego

szybkiego powrotu na niższą taryfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...