Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liczenie ceny gazu za m3, z jednego wyrwanego z roku sezonu, jest trochę bez sensu, każdy miesiąc jest inny. Trzeba z całego roku zsumować koszt gazu, podzielić na zużyte m3 i wyjdzie cena za m3.

U mnie za ostatni rok wychodzi cena 1,45 zł/m3.

 

no cos w tym jest bo o ile widełki z grzewczego mam 2.05 -2.10 m3

to okres letni 3-4 pln to srednia z roku wyszla mi 2.24brutto m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

o bożenko to ładnie te krzywe narobiły tobie w zuzyciu rocznym......1600m3 to mysle ze na swoim zobacze takie cyfry koncem lutego

szybkiego powrotu na niższą taryfe

 

Tak że spokojnie myślę żebym się zmieścił. Wszystko sobie zapisuje spalania co i jak tak że na bieżąco mam z poprzedniego roku 2018/2017 no i teraz też wszytko notuje. Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że spokojnie myślę żebym się zmieścił. Wszystko sobie zapisuje spalania co i jak tak że na bieżąco mam z poprzedniego roku 2018/2017 no i teraz też wszytko notuje. Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?

 

dla nowej pary butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,45 zł/m3??? Gaz zaazotowany?

 

W zasadzie powinno się liczyć dostarczone kWh, a nie metry sześcienne.

Gaz ziemny wysokometanowy różni się ciepłem spalania w czasie i zależności od regionu. Różnice dochodzą do 10%.

Na otrzymywanej fakturze wyraźnie widać, iż płacimy za kWh, a nie dostarczone m3.

 

Dokładnie to miałem na myśli. Prawie wszyscy podają wyłącznie zużyte m3 gazu, czasami jeszcze cenę za m3 w danym miesiącu, a to za mało. Wiarygodne i łatwe do porównania i oceny, są zużyte kWh, albo zużyte m3 i cena średnia/rok za m3, to obojętne-łatwo policzyć.

Gdybym podawał swoje zużyte m3, to wydaje się dużo, ale jeśli doda się cenę (średnią roczną) za m3, to już dobry wynik. A gdybym jeszcze manipulował ceną za m3 w danym miesiącu, to już w ogóle kłamliwy kosmos wychodzi.

Tak że prośba, podawajcie zużyte kWh, albo zużyte m3+cena średnia/na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli. Prawie wszyscy podają wyłącznie zużyte m3 gazu, czasami jeszcze cenę za m3 w danym miesiącu, a to za mało. Wiarygodne i łatwe do porównania i oceny, są zużyte kWh, albo zużyte m3 i cena średnia/rok za m3, to obojętne-łatwo policzyć.

Gdybym podawał swoje zużyte m3, to wydaje się dużo, ale jeśli doda się cenę (średnią roczną) za m3, to już dobry wynik. A gdybym jeszcze manipulował ceną za m3 w danym miesiącu, to już w ogóle kłamliwy kosmos wychodzi.

Tak że prośba, podawajcie zużyte kWh, albo zużyte m3+cena średnia/na rok.

wg rachunków

I rok

01.01.2017-31.12.2017 7880 kWh 699m3 1544pln

II rok

31.12.2017-31.12.2018 7423 kWh 660m3 1480pln

 

podpowiedz mi co te kWh teraz oznaczają dla mnie nigdy nie wchodziłem głebiej w kwestie kWh

 

 

jeszcze gdzies kiedys spotkalem sie z opinią że błedne jest mowienie ,przykład mój dom 100m2 zużył 100m3 gazu,ponoć dlatego ze nie grzeje się m2 a KUBATURE w budynku.

 

troche w tym logiki jest ale przyjelo sie podawanie dla powierzchni grzanej w m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż szczerze między w2 a w3 moim zdaniem może przepłacam co miesiąc jakieś 33zl w skali roku jakieś 330 zł czy warto się szarpac ?

 

W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

 

Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

 

Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.

Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

 

Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

 

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 1500m3 gazu na rok to jest 3150PLN czyli 262zł/miesiac a to jest taniej niz w bloku "czynsz" za 40m2. Wiadomo tu jeszcze trzeba zaplacic za wodę i śmieci a jak to zsumujemy to ciagle mniej niz 40m2 w bloku. Wiec nie dajmy sie zwariowac z tymi kosztami ogrzewania nie po to chyba budowalismy domy by siedzieć jak kutwy i marznac w 19 czy 20C. Podsumowujac czy przejmuje się tym ile gazu mi pójdzie? Odpowiedz tu:
Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

 

Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

 

Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.

Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

 

Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

 

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

 

...skąpy... analfabeto;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mam dla was dowód mam odczyt który odnalazłem w starych fotkach jakie miałem spalanie i wszystko pokrywa się z moimi odczytami z moimi zapisami.

 

Nie mam 1 odczyty wprowadziłem się 3 sierpnia więc gazownik kazała mi podać dopiero mój pierwszy odczyt w nowym domu we wrzesniu dowwolnego dnia więc Podałem 18 września. na infolini. Następny proszę podałem dopiero na koniec października 362m .

 

https://m.fotosik.pl/zdjecie/f04658bec6e94dca

 

Więc macie czarno na białym dowód że nie kłamie was nikogo z odczytami. Ze tak miałem ustawiony piec przez serwis. Ze przekroczyłem taryfe i że ile gazu spalilem od 4 sierpnia 2017 do 2018 do 28 lipca dokładnie.

Macie wszystko jasno i wyraźnie. Może w k0ncu mi uwierzycie w moje posty i spalanie realne rzeczywiste !!!! Ani zawyzane ani zaniżane!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze mniej sie przepłaci bo w W3 gaz nieco tańszy i jak przepalisz w W3 1600m3 gazu to w sumie i tak zapłacisz ze 200PLN więcej niż w W2.

 

Ja się przestałem tym szczypać. W jednym roku sie zmieściłem w W2 ale dużym kosztem (a to grzałem klima a to kominkiem dopalałem). A od roku mam to w nosie bo i tak jestem w W3, rok temu mi poszło 1500 Teraz pewnie pójdzie 1600, ale grzeje sobie cały czas na 24C i mam w domu jak w bloku, nie musze palić w kominku a jak juz rozpale to mam 25-26C na dole wiec tylko cieplej

 

Bez kominka mam przez cała dobe temp 23,5 do 25C (różnie w roznych pomieszczeniach), nie mam żadnych obniżen nocnyych bo wiadomo ze na tym sie nic nie oszczedzi tylko komfort straci.

Te obnizenia nocne to moze było dobre 15 lat temu a nie dzis.

 

Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

 

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

 

Czlowieku we sie lepiej nie wypowiadaj. Przy 24st w domu bym sie przekrecil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mam dla was dowód mam odczyt który odnalazłem w starych fotkach jakie miałem spalanie i wszystko pokrywa się z moimi odczytami z moimi zapisami.

 

Nie mam 1 odczyty wprowadziłem się 3 sierpnia więc gazownik kazała mi podać dopiero mój pierwszy odczyt w nowym domu we wrzesniu dowwolnego dnia więc Podałem 18 września. na infolini. Następny proszę podałem dopiero na koniec października 362m .

 

https://m.fotosik.pl/zdjecie/f04658bec6e94dca

 

 

Więc macie czarno na białym dowód że nie kłamie was nikogo z odczytami. Ze tak miałem ustawiony piec przez serwis. Ze przekroczyłem taryfe i że ile gazu spalilem od 4 sierpnia 2017 do 2018 do 28 lipca dokładnie.

Macie wszystko jasno i wyraźnie. Może w k0ncu mi uwierzycie w moje posty i spalanie realne rzeczywiste !!!! Ani zawyzane ani zaniżane!!

 

Widzę, że praktycznie mieszkasz tak samo jak ja. Ja wprowadziłem się we wrześniu 2017, od 15 września miałem odpalone ogrzewanie, tydzień później się wprowadzaliśmy z miesięcznym dzieckiem. Do 15 grudnia mieszkaliśmy bez ocieplonego domu. I jak porównam okres od września do końca grudnia 2017 i taki sam okres w roku 2018 to spaliłem mniej ponad 330 m3 gazu. Wspominałeś, że ociepliłeś strop w styczniu, napewno to też się przyczyniło do tak dużego spalania, a miałeś wcześniej wygrzewane wylewki? Jeżeli nie to pewnie też się przyczyniło do takiego spalania. Generalnie teraz masz naprawdę fajne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia rzecz któr bym robił to wychładzał sypialnie do 19C. Nie jestem psem żeby w zimnym spać;)

 

wiadomo ze 23-24C jest bardziej komfortowe niz 21C A jak ktos mowi ze lubi 21C to najczesciej oznacza ze jest skompy i dlatego lubi bo dutki mniej leca:)

 

W nowym domu z podlogowka sie nie oplaca obnizac temp. Przy starszym domku z grzejnikami daje to oszczednosci. A po drugie kazdy lubi inna temp do spania. Jeden lubi saune tak jak Ty a drugi woli chlodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo dla was specjalnie chce być do końca uczciwy i szczery. To są moje odczyty które zapisuje od sierpnia 2017 roku jak się wprowadziłem.

https://m.fotosik.pl/zdjecie/d53e885402162571

 

Dlaczego mamy nie wierzyć. Zużyłeś 1600m2. Nie wiemy jaki masz dom. Zużyłeś dużo. Ja tez zużywam dużo -duży dom i w domu mam ciepło. Myślę ze przy dobrym projekcie domu i bezbłędnym wykonaniu można zużywać rocznie 800m3 majac ciepło.A wiadomo - tarasy, okna narozne i inne tego typu wynalazki nie pomagaja w malym zuzyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym domu z podlogowka sie nie oplaca obnizac temp. Przy starszym domku z grzejnikami daje to oszczednosci. A po drugie kazdy lubi inna temp do spania. Jeden lubi saune tak jak Ty a drugi woli chlodniej.

 

Oszczednosc polega na tym ze jak masz dom jak durszlak w którym bez grzania temperatura spada np o 3 stopnie w 12 godzin to jesli w dzień masz temp 22 a w nocy 18 i obydwie pory trwaja po 12 godzin to srednia dobowa wynosi 20C. Opału idzie tak jakbys utrzymywał 20C przez cała dobe a w sumie w dzien masz cieplej. A jeslibys grzał bez obnizenia na 22C non stop to opalu by szło wiecej niz na 20C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...