Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gadasz jak potluczony.

jakbys mial dom nie mieszkanie zrozumialbys.

 

patrz przyklad dejsona.

 

pierwszy rok zle krzywe 1600m3 rok

 

po ustawieniach zycia z notesem jak to ujales

zejdzie pewnie na 700-800 m3 rok

W pierwszym roku zamieszkiwania zwiększone zapotrzebowanie może dochodzić do 30%. Nie można też porównywać kolejnych lat. Cokolwiek by nie mówić zimy i czas trwania sezonu grzewczego różnią się między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gadasz jak potluczony.

jakbys mial dom nie mieszkanie zrozumialbys.

 

patrz przyklad dejsona.

 

pierwszy rok zle krzywe 1600m3 rok

 

po ustawieniach zycia z notesem jak to ujales

zejdzie pewnie na 700-800 m3 rok

odpowiedz mi na takie pytanie: czy majac "zła " krzywa powiedzmy 1,4 i w domu utrzymuje sie temperaturę 23 stopnie a majac " dobra krzywa powiedzmy 0,8 i tez temperatura caly czas w domu 23 stopnie to jaki tego mogł byc powód? nic nie pisał żeby mu przegrzewało dom... no bo chyba przez rok zamiast jego ulubionych 23 nie miał 26 stopni? To że on miał takie spalanie głowna przyczyna to nie wygrzany dom i wilgoć pobudowlana ściany musiały sie wygrzać, wylewki itd dlatego żarło mu tyle gazu jesień , zima i to jest normalne w pierwszym sezonie, po roku sie zorientował ze ma za cieplo i zaczal kombinować i doktoryzować sie co do krzywych co jest podstawa obslugi i musial schodzic z krzywmi w dól, pierwszy sezon moze byc nieraz o 50% wieksze zużycie... a ty jak mantre powtarzasz te "złe krzywe i złe krzywe", napewno coś tam doregulował może przepływy, może wybieg pomp ale to nie mialo zasadniczego wpływu na spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu porównania nic nie wnoszą, poza 'samozadowoleniem' jednych i 'zazdrością' innych.

Takie same domy postawione przez dewelopera obok siebie będą miały różne zużycia gazu.

Jeden nie ma dzieci, inny ma trójkę, jeden kapie się raz dziennie pod prysznicem, drugi dwa razy w wannie.

Jeden preferuje w domu 18 st., inny dobrze się czuje w 23 st., itd., itp.

Co dopiero w różnych strefach Polski, różnych domach, różnym cieple spalania gazu.

 

twój post także.

 

forum o zuzyciu jest od 2005 i nie jedną cenną informacje ma zapisaną w postach.

oczywiscie ze domy są rózne.

 

 

ale w ostatnich latach boomu budowane podobnie jakies porownanie jednak widac skoro dom 100m2 jednemu idzie na rok 3000 drugiemu 1500 to po to jest forum aby wymienic sie informacjami jak ten drugi to robi ze ma tak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym roku zamieszkiwania zwiększone zapotrzebowanie może dochodzić do 30%. Nie można też porównywać kolejnych lat. Cokolwiek by nie mówić zimy i czas trwania sezonu grzewczego różnią się między sobą.

 

oooo napisałes ten post w czasie gdy ja pisałem swój... tu jest cała tajemnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. a ty jak mantre powtarzasz te "złe krzywe i złe krzywe", napewno coś tam doregulował może przepływy, może wybieg pomp ale to nie mialo zasadniczego wpływu na spalanie...

 

 

Dokładnie tak - krzywymi, regulacjami, to mozna 5-10% urwać, ale drugi sezon, a pierwszy to spora przepaść.

Jeszcze, o ile pamietam zima dwa lata temu byla chlodniejsza, niz ubiegłoroczna (anomalia 0.05K w stosunku do 0.97K ubiegłego roku)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój post także.

 

forum o zuzyciu jest od 2005 i nie jedną cenną informacje ma zapisaną w postach.

oczywiscie ze domy są rózne.

 

 

ale w ostatnich latach boomu budowane podobnie jakies porownanie jednak widac skoro dom 100m2 jednemu idzie na rok 3000 drugiemu 1500 to po to jest forum aby wymienic sie informacjami jak ten drugi to robi ze ma tak mało.

 

a jak ty mieszkasz w Szczecinie a ja w Murzasihlu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój post także.

 

forum o zuzyciu jest od 2005 i nie jedną cenną informacje ma zapisaną w postach.

oczywiscie ze domy są rózne....

Co mój post?

Różne domy, różne zapotrzebowani. ot i wszystko.

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem koledzy i ja w ostatnich postach.Uzupełnij wiedzę nt. roli krzywych grzewczych w kotłach centralnego ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czyta się większość wpisów na temat regulowania, ustawiania itp. nachodzi refleksja, że wielu wybudowało sobie nie dom w którym można zwyczajnie mieszkać, a zakałę zabierającą większość czasu, by zamiast porozmawiać z rodziną, pobawić się z dziećmi, sterczeć z notesem przy sterowniku notując temperatury, metry, czasy, okresy, by ostatecznie ucieszyć się, że regulowany przez rok czasu zaworek, dał wreszcie oczekiwaną oszczędność i utrzymał zadaną temperaturę. Co oczywiście jest wielkim powodem by się tym przed światem pochwalić.

Po wuja taki dom...?

Kiedyś napaliło się w piecu i było i ciepło i radośnie, a teraz...schiza goni schizę.

 

Widać że masz eko groszek w domu albo smieciucha i zatruwasz powietrze sobie i swoim dzieciom... paląc czym popadnie taki jesteś rodziny a tak nie ekologiczny ?

 

Sztuka jest miec gaz kondensacjie i instalacje za 35 tys w domu, izolacje droga ( styropian,okna wełna, rekupacja itp) i nie wykorzystać tego potencjału że Można mieć dwie rzeczy

Wygodę i oszczędność...?

Można mieć samochód audi rs6 560 koni i nie wykorzystać jego potencjału? To odpowiedz mi po co mi samochód za 300 tys skoro nie wykorzystam jego potencjału? Dla szpanu przed rodzina, znajomymi?dla swojego podniesienia EGO ?

Ja mam gaz i wykorzystuje 80% potencjału swojej wygody na którą pozwala mi moja droga izolacja .. i mogę się cieszyć wygodą, ciepłem, komfortem i niskimi rachunkami za ogrzewanie swojego własnego gniazdka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz mi na takie pytanie: czy majac "zła " krzywa powiedzmy 1,4 i w domu utrzymuje sie temperaturę 23 stopnie a majac " dobra krzywa powiedzmy 0,8 i tez temperatura caly czas w domu 23 stopnie to jaki tego mogł byc powód? nic nie pisał żeby mu przegrzewało dom... no bo chyba przez rok zamiast jego ulubionych 23 nie miał 26 stopni? To że on miał takie spalanie głowna przyczyna to nie wygrzany dom i wilgoć pobudowlana ściany musiały sie wygrzać, wylewki itd dlatego żarło mu tyle gazu jesień , zima i to jest normalne w pierwszym sezonie, po roku sie zorientował ze ma za cieplo i zaczal kombinować i doktoryzować sie co do krzywych co jest podstawa obslugi i musial schodzic z krzywmi w dól, pierwszy sezon moze byc nieraz o 50% wieksze zużycie... a ty jak mantre powtarzasz te "złe krzywe i złe krzywe", napewno coś tam doregulował może przepływy, może wybieg pomp ale to nie mialo zasadniczego wpływu na spalanie...

 

a cholira wie krzywa 1.4 odpalal mu z duzej mocy na wysokim czynniku i duzym zuzyciu gazu i pewno taktowal.

 

niska krzywa mniejsza moc nizszy czynnik nizsze zuzycie gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że masz eko groszek w domu albo smieciucha i zatruwasz powietrze sobie i swoim dzieciom... paląc czym popadnie taki jesteś rodziny a tak nie ekologiczny ?

 

Sztuka jest miec gaz kondensacjie i instalacje za 35 tys w domu, izolacje droga ( styropian,okna wełna, rekupacja itp) i nie wykorzystać tego potencjału że Można mieć dwie rzeczy

Wygodę i oszczędność...?

Można mieć samochód audi rs6 560 koni i nie wykorzystać jego potencjału? To odpowiedz mi po co mi samochód za 300 tys skoro nie wykorzystam jego potencjału? Dla szpanu przed rodzina, znajomymi?dla swojego podniesienia EGO ?

Ja mam gaz i wykorzystuje 80% potencjału swojej wygody na którą pozwala mi moja droga izolacja .. i mogę się cieszyć wygodą, ciepłem, komfortem i niskimi rachunkami za ogrzewanie swojego własnego gniazdka...

 

Samochód, żona, dom, te sprawy dobiera się indywidualnie. Nie wiesz o tym, ale to nie powód by się ten, no...że coś widać :)

Gaz mam, kondensat mam, ocieplenie mam, kominek mam i coś jeszcze też mam, mam też wygodę i oszczędność. Nie mam samochodu za 300tys, bo mój tyle nie kosztował :)

Reszta jest zgodna z oczekiwaniem.

Czy można chcieć więcej ?

 

aha, w pierwszą zimę gazu poszło dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mój post?

Różne domy, różne zapotrzebowani. ot i wszystko.

Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem koledzy i ja w ostatnich postach.Uzupełnij wiedzę nt. roli krzywych grzewczych w kotłach centralnego ogrzewania

 

czlowieku to twoj post odnisolem sie do twojego zdania.

 

ze twoj post takze nic nie wnosi

 

 

ja o krzywych wiem i nie mam z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cholira wie krzywa 1.4 odpalal mu z duzej mocy na wysokim czynniku i duzym zuzyciu gazu i pewno taktowal.

 

nie cholera wie, tylko ci już odpisano co było tego powodem i to ludzie którzy już mają troche wiecej doświadczenia na temat kotłow, grzania gazem i jak zachowuje sie budynek w kolejnych latach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Udało mi się rok do roku uwiecznić parametry kotła z którymi miałem problemy - godzin pracy kotła i ilość startów.

Wiem że to nie ten dział lecz może ktoś skomentuje i odniesie się czy coś jest niepokojącego (głównie chodzi o taktowanie bo z tym miałem problem - oczywiście za często)

5 styczeń 2018

896b77ac87cd2b32.jpg

5 styczeń 2019

1e9955485161fe7f.jpg

 

z grubsza licząc piec w ciągu roku pracował 104 dni (2511 godzin)

ilość taktów na dobę to 6,7

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Udało mi się rok do roku uwiecznić parametry kotła z którymi miałem problemy - godzin pracy kotła i ilość startów.

Wiem że to nie ten dział lecz może ktoś skomentuje i odniesie się czy coś jest niepokojącego (głównie chodzi o taktowanie bo z tym miałem problem - oczywiście za często)

5 styczeń 2018

896b77ac87cd2b32.jpg

5 styczeń 2019

1e9955485161fe7f.jpg

 

z grubsza licząc piec w ciągu roku pracował 104 dni (2511 godzin)

ilość taktów na dobę to 6,7

 

Pozdrawiam.

 

Jak policzyles to taktowanie? Bo wg mnie to z grubsza kociol startowal 1 raz na godzinę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Ty faktur nie płacisz ?

Abonament i opłata przesyłowa stała w taryfie W2 to 20zł/mies.

 

Coś ostatnio zamieszali z systemem i w sumie ile przyjdzie tyle się płaci.Faktura przyszła za okres od 3.11.2018 - 08.01.2019 naliczyli 1797Kw to coś koło 160m3? Czyli metr wychodzi 2,17zł/m3 . To chyba mam ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie sprawa wygląda następująco. Dom nowy, pow. Użytkowa 130 M2, pierwszy sezon, w domu jeszcze nie mieszkamy, przed nami prace wykończeniowe. Nie ma jeszcze położonych podłóg, tzn. płytki/panele. Piec włączony od 18 grudnia w celu przegrzewania domu. Temperatura wewnątrz ustawiona na poczatku16 stopni, po trzech dniach kiedy okazało się, że piec spalił prawie 70 M3 przestaliwilsmy temp. na 10 stopni. Mimo tego piec i tak ciągnął średnio 5-6 M3 dobowo, a teraz w styczniu przy mrozach nawet 9-10 M3 gazu dobowo (przy temp. wewnątrz 10 stopni). Przyznam, że trochę jestem zaskoczona tak wysokim zużyciem gazu, bo mnóstwo moich znajomych ma ogrzewanie gazowe i na zużycie dużo mniejsze przy normalnej temperaturze wewnątrz tzn. 22 stopnie, oraz gotując i używając ciepłą wodę. A u nas za 10 dni grudnia zużyte 100 M3 gazu przy temperaturze wewnątrz budynku 10 stopni i na zewnątrz w okolicach 0. Na gruncie styropian 22 cm, na stropie 15 cm, na ścianach 15 cm grafitowego. Jedyny szkopul to fakt, że 1,5 ściany mamy nieocieplone, gdyż nie wyrobiliśmy się. I tu pytanie czy z tego powodu mogą być aż takie straty??? Piec mam dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania Buderus 24 kw, gaz u nas jest dobry, niezaazotowany. Czy w pierwszym sezonie grzania ktoś miał tak duże zużycie? Czy normalne jest że piec na start zezarl 70 M3 gazu w 3 doby? Czy niedokończona elewacja może aż tak zawyżyć zużycie gazu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dom powierzchnia podłóg 135m2 grzane od 15.11.2018 roku pierwszy sezon

dom ocieplony 20 styropian, dach 35cm wełny.

Ogrzewanie dół podłogówka + 1 grzejnik w pokoju.

Góra grzejniki. Od 10.01.2019 r zakupiłem sterownik z czujnikiem bezprzewodowym bo się wystraszyłem po Grudniu...

Zużycie od 15.11.2018 do 13.01.2019 610m3 Wydaję mi się że trochę duże spalanie :(

Temp

noc 20

dzień 22

 

Gaz używamy do ciepłej wody i kuchenkę też mamy na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...