Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja jeszcze latem ponizej 24m3 na CWU nie zszedlem. Bez cyrkulacji.

Nie wiem czasem, ze czy woda z zasownika nie cyrkuluje sobie przez wymiennik kotła...

No niestety w naszych kotłach jest to zjawisko, wymiennik cały czas gorący mimo wyłączenia pieca. Wygląda na to że zawór od przełączania co/Cwu zatrzymuje się w złej pozycji. Zamontowałem zawór zwrotny ale działy się cuda z ciśnieniem a zyski były minimalne poniżej 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w naszych kotłach jest to zjawisko, wymiennik cały czas gorący mimo wyłączenia pieca. Wygląda na to że zawór od przełączania co/Cwu zatrzymuje się w złej pozycji. Zamontowałem zawór zwrotny ale działy się cuda z ciśnieniem a zyski były minimalne poniżej 10%

 

Ale Ty masz i tak niskie zużycie na cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Zakończyłem pierwszy sezon grzewczy.

Gaz od 05.09.2018

Rodzina 2+2 CO+CWU 22st

Gazu do dziś od 05.09.2018 poszło dokładnie 720m3

Na grzanie wody co miesiąc idzie 20m3.

Parterówka pow. grzania 117m2 + garaż w bryle 20m2 100%podłogówka

Podłoga grafit 18cm 0,31 eps 100

Ściany Ytong energo kl.400 grafit 20cm 0,31

Strop grafit 32cm 0,32

Reku Aeris Next 350

Piec Victrix 12

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglad jest wymagqny - choćby dla twojego bezpieczeństwa, a takze ze wzgledu na sprawnosc pracy kotła.

U mnie za sierpień 25m3 gazu, rodzina 2+1.

Odkad mieszkam, mam podobne zużycie miesiąc w miesiąc, byc moze woda krązy i wychladza sie w wymienniku kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma sensu robić przeglądu co rok bo są to stracone pieniądze, no chyba ze jest potrzeba do ubezpieczenia (ale tu chyba bardziej przegląd komina)

 

Wymiennik zanieczyszcza się pod wpływem ilości spalin czyli spalonego gazu. Jeśli ktoś posiadając oszczędny dom spala rocznie 1000m3 gazu i miałby robić przegląd co rok, to czy ktoś kto spala 3000m3 miałby robić przegląd 3 razy na rok? No nie.... A jeśli ktoś spala 3000 i robi raz na rok, to ten spalający 1000m3 moze robić co 3 lata.

 

na razie mam spalone około 5500m3 w 4 lata i kotła nie dotykałem a w sezonie grzewczym spaliny mają 28stopni. To znaczy ze sprawność jest dobra. Sprawdzam tylko ciśnienie na manometrze i raz na rok mniej wiecej dopuszczam troche wody aby wskazówka była na zielonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku robisz ?

Mój kocioł jest od sierpnia tamtego roku, wiem , że muszę zrobić przegląd do 21 miesiąca od zakupu aby przedłużyć gwarancję na rok.

Czy teraz przed zimą zrobić przegląd czy dopiero w kwietniu-maju ?

 

Oczywiscie, każdej jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Mam zamiar rozpoczac przygode z gazem. Do tej pory ogrzewalismy dom zwyklym piecem 17 kw ogniwo na wegiel kamienny. Powierzchnia domu 300 m2. Tesciowie maja 200 m2 my 100. Opal kupowalismy wspolnie. No coz. Teraz postanowilem ze bedziemy palic gazem. Piec dwufunkcyjne Imergaz 24 kw.

Sciany ocieplone 15 cm styropian . Strych 40 cm welna mineralna.

Zamontowalem sterownik pokojowy do pieca. Zrobilismy proby w marcu tego roku. Zurzycie miesieczne gazu. 75 m3. Temperatura ustawiona 22 stopnie . Zobaczymy co pokaże zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem pierwszy sezon grzewczy.

Gaz od 05.09.2018

Rodzina 2+2 CO+CWU 22st

Gazu do dziś od 05.09.2018 poszło dokładnie 720m3

Na grzanie wody co miesiąc idzie 20m3.

Parterówka pow. grzania 117m2 + garaż w bryle 20m2 100%podłogówka

Podłoga grafit 18cm 0,31 eps 100

Ściany Ytong energo kl.400 grafit 20cm 0,31

Strop grafit 32cm 0,32

Reku Aeris Next 350

Piec Victrix 12

Pozdrawiam.

Jaki rachunek za cały rok?

Podawajcie to przy rocznym podliczeniu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...