Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...

 

Masz w domu 19 stopni i chwalisz się na forum że masz tanio ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prąd jest tańszy od gazu to można by co najmniej polemizować . Co do ekologicznego prądu w Polsce to już można między bajki włożyć , polski prąd to w 90 % węgiel kamienny i brunatny , średnia wydajność bloków energetycznych w naszym kraju to trzydzieści parę procent . Kocioł gazowy to około 100 % więc nawet nie ma co porównywać.

O ekologicznym prądzie będzie można mówić jak co najmniej 50 % produkowanej energii będzie z OZE.

 

Pewnie, że prąd nie jest eko w Polsce to wszyscy wiedzą. Chodzi o to, że gaz wszędzie jest promowany jako "czyste błękitne ekologiczne paliwo". No i wszyscy łykają to jak bociek żaby. Do tego to kopalne.

Tylko prąd sam "ukręcę". Robię tak od kilku lat.

Prześledź drogę jaka musi pokonać gaz zanim znajdzie się u Ciebie w gazrurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De węgla 2xw domu faktycznie , do gazu 3x

Sprawnosc elrktrowni w PL 35-41%, plus straty przesylowe

 

U mnie sąsiad ma starą syrenę.

Podaj sprawność dla nowych elektrowni.

Temat zawiły, można wymieniać się argumentami.

Wszystkich elektrowni nie da się zamknąć od tak.

Temat złożony.

 

PS.

Rybnicka, to podobno staroć.

Tak słyszałem od znajomego, który był na dniach otwartych.

Sam mam prąd z Rybnika :p

Tak jak pisałem, temat złożony.

 

Trzeba pisać o problemach i pomysłach na ich rozwiązanie :)

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w domu 19 stopni i chwalisz się na forum że masz tanio ? :)

 

O matko bez kitu widać że jesteś mało kumaty i masz niższe IQ od kury .... widać , że nie uczestniczyłes uważnie na lekcji języka polskiego tzw,, czytanie ze zrozumieniem " radzę przeanalizować jeszcze raz parę moich postów wstecz, a potem wróć i zabierz głos, zamiast klepac w tym momencie bez sensu w klawiaturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Ty podaj sprawność nowoczesnych elektrowni i ile % energii el produkują

 

P.S. dwa nowe bloki w ER mają być gazowe.

Bo taniej, niż z węgla

 

cena_gazu_wegla_polska_2019.png

Dojdzie opłata za CO.

Teraz nie mogę przedstawić linków do sprawności nowoczesnych elektrowni opalanych węglem.

 

Czytałem, w tv także podawali.

Oczywiście to słaby argument z mojej strony.

 

Wykresy przedstawiają ceny, nie sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te 19 stopni Ci szkodzi , bo piszesz trochę po mongolsku. Sam przeczytaj co napisałeś . Tak jakbyś dopiero uczył się polskiego :)

 

Miałem za ciepło w domu 23 stopnie, teraz mam 19 stopni w domu i zbliżam się finansowo do metra sześciennego gazu do 1 kw spalonego pradu, bo prad jest tańszy teraz od gazu i prąd jest zdrowszy i ekologiczny a gaz to nie jest czysta ekologia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o bieżącym zużyciu gazu, czy drożyźnie śmierdzącego i toksycznego gazu, względem pachnącego i ekologicznego prądu z ruskiego węgla?

Co za śmietnik, co za nachalni manipulanci mieszający swoim węglem i prądem z ruskiego węgla, w wątku o grzaniu gazem. O innych paliwach macie inne wątki, tam chwalić się swoimi plusami dodatnimi innych paliw.

U mnie jeszcze nawet nie zerkałem na zużycie gazu od wiosny, nie czuję potrzeby. Ubiegły rok kalendarzowy 2018, zamknął się kosztem około 2000zł/sezon, za CO+CWU, kuchnia indukcyjna. Kominek istnieje, ale było palone 2 razy, obecnie znowu muszę napalić, nie z zimna, a trzeba wyrzucić w kosmos pajęczyny, by nie zaczopowały komina. Na tyle jest ten kominek potrzebny, kula u nogi, może w święta jeszcze się rozpali, jeśli goście poproszą.

Zużycie w tym 2019 r zależeć będzie od nadchodzących 2 miesięcy, ale aura podobna, to i zuzycie pewnie będzie podobne.

Dom 147m2 (a w zasadzie ok 17om2-antresola), wszędzie OP, temp 22-25oC zależnie od pomieszczenia, kocioł Junkers 14-3 , rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te 19 stopni Ci szkodzi , bo piszesz trochę po mongolsku. Sam przeczytaj co napisałeś . Tak jakbyś dopiero uczył się polskiego :)

 

A tobie może szkodzi twoje ego że nie masz Gazu w domu? Masz pewnie smieciucha i Palisz czym popadnie? A tutaj próbujesz zabłysnąć jaki ty jesteś super? Chwaląc się jakie ty masz niskie koszty ogrzewania domu ? Zmień dział i tam pisz swoje super wyniki niskich kosztów... a ten dział zostaw już w spokoju chłopie... bo na prawdę żal już tobie odpisywać co kolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ten wątek:)

Nie będę się wypowiadać co jest lepsze a co nie natomiast ja latam prawie codziennie o 7 rano odwożąc dzieci do przedszkola do licznika z gazem i spisuje. Wprowadziłem się do wyremontowanej kostki gierkowej 120mkw gdzie był założony stary kocioł gazowy w związku z czym nie zastanawiałem się nad jakąkolwiek zmianą(może jednak powinienem?) źródła więc postanowiłem zakupić kocioł kondensacyjny z zasobnikiem , do tego parter w OP a góra w grzejnikach z rozdzielacza.

Wcześniej w 3 pokojowym mieszkaniu 57mkw za ogrzewanie rocznie płaciłem ok 2400zł , GAZ na gotowanie ok 300zł a ogrzewanie ciepłej wody(z sieci)ok 600zł co daje łącznie ok 3300zł przy 4 osobach.

Teraz rodzina się powiększyła o jedną osobę i na dzień dzisiejszy od 17 sierpnia(równe 2 miesiące) na CO(było kilka zimnych dni , nawet poniżej 0), CWU i gotowanie(siła doprowadzona ale żona nie jest przekonana do indukcji a że ja w kuchni pije tylko kawę to się nie wpierdzielam) wyszło 92m3(ok 200zł).

 

Temperatura w dzień 22,5 stopnia , na noc 21,5

 

Narazie mogę tylko powiedzieć jak wychodzi zużycie gazu na CWU i gotowanie dzienne. Najwięcej wyszło mi 1m3 a średnio jest to 0,7 , 0,8m3 , z CO wypowiem się po zakończeniu sezonu.

 

Jeśli zamknę się w tej samej kwocie za CO , CWU i gotowanie jak w mieszkaniu a nawet jak dobije do 4k/sezon to będzie to dla mnie to przyjęcia i nie będzie to dla mnie drogo porównując metraże.

Edytowane przez grzesiek17bn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...