Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No jak rzeczywiście 28m3 to szacun. U mnie za samo CWU i gotowanie wychodzi ok 0,8m3 na dzień co daje ok 24 m3 miesięcznie bez ogrzewania. Za październik wyszło mi.78m3 z ogrzewaniem, było kilka dni na minusie. Mam pogodowke i osobne regulatory na podłogowke i grzejniki(2 krzywe grzewcze). Jak to działa z tą temperatura zasilania 32 stopnie u Ciebie? Nieważne ile na dworze to zawsze grzeje? Rozumiem że temperatura w domu jest zmienna?

 

Zasilanie ustawione na 32 stopnie, praca kotła steruje tylko regulator pokojowy. Jak jest zimno to kocioł chodzi dłużej jak cieplej krócej. Temperatura ustawiona na 21,5 stopnia.

Edytowane przez axel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm czyli wyłączając z tych 25 metrów ok poszło na cwu 15 metrów i tylko 10 m gazu poszło na ogrzanie domu ? Ale siedziałes w swetrach w domu a reszte domu dogrzewałes kominkiem?? Sory ja w to nie wierzę i nie kupuje takiej sciemnoty... my z fotohobby mamy podobne domy fakt ze nie mam jak kolega fotohobby reku więc w jego wyniki spalania wierze z resztą on mi duzo tez pomógł ogarnąć jak zejść nizej z spalaniem ale kolego Alex ja w to nie wierze ja mam większy dom od ciebie w domu + 23 i mialem 58 metrów spalone w październiku z cwu i garami ...

 

Wyniki podaje od 2 lat - co miesiąc robię fotografie licznika, mogę ci podesłać . Mam mały dobrze ocieplony dom, duże okna na południe, gotowanie na indukcji, i tylko 2 dorosłe osoby - w tym roku mieszkańców przybędzie to i zużycie wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki podaje od 2 lat - co miesiąc robię fotografie licznika, mogę ci podesłać . Mam mały dobrze ocieplony dom, duże okna na południe, gotowanie na indukcji, i tylko 2 dorosłe osoby - w tym roku mieszkańców przybędzie to i zużycie wzrośnie.

Spokojnie niechce twoich fotek licznika. Aa no widzisz sam sie przyznales 21,5 c w domu to zmienia postac rzeczy....indukcja to fakt odpada z 8m gazu na gotowanie

 

Ps mnie narzeczona by udusiła jak by temp w domu była 21,5 c ja to mam 23 c w domu i mieszkam na koszulce i spodenkach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie niechce twoich fotek licznika. Aa no widzisz sam sie przyznales 21,5 c w domu to zmienia postac rzeczy....indukcja to fakt odpada z 8m gazu na gotowanie

 

Ps mnie narzeczona by udusiła jak by temp w domu była 21,5 c ja to mam 23 c w domu i mieszkam na koszulce i spodenkach;)

Z tego co pisałeś w zeszłym roku to taką temperaturę utrzymujesz w części dziennej domu. Napisz ile to m2 lub procentowo powierzchni, żeby być bardziej precyzyjnym. Bo może się okaże że tak naprawdę grzejesz z 60 m2, a grzejniki w pokojach odpalasz od swieta albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozumiesz do końca to nie mój problem ... ( napisałem wcześniej że przy -2 spalił 5.8 ) ale to był odczyt od godziny 18 do godz 18 następnego dnia ... czego ty nie rozumiesz ? Matematyka i liczby nie kłamią ... 116 podziel sobie przez 30 dni ( Podkreślam kalendarzowych tak dla twojej jasności ) i zobacz ile wyjdzie średnie spalanie przez 30 dni jak podzielisz przez 116 no ile ? = dokładnie 3,86 metra na dobę

A PRZEZ 30 dni miałem równą temperaturę -3 w nocy i w dzień np około zera ? NO NIE więc jak nie wiesz to się też nie potrzebnie nie udzielaj jak nie wiesz do końca o co chodzi jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to już nie mój problem:D

 

Ps. Ja należę do tego grona osób którzy w sypialni mają 19-20 stopni do spania i się tego nie wstydzę i to nie jest żadna oszczedność, jeżeli ktoś lubi budzić się co chwile w Nocy bo jest za duszno lub z zapchanym nosem od ( ciepłego suchego powietrza to proszę bardzo ) mnie dobrze ogrzewa moja ciepła kołderka i kochana żona tyle w temacie ...

 

Ty sie dobrze czujesz ?

Widzę, że moderator trochę posprzątał.

Wyżej są twoje wpisy z zeszłego roku. Sam pouczasz wszystkich na temat spalania, temperatur w domu, a jak jest niech każdy widzi. Wszystko twoje słowa. Wpadasz nasze tutaj nabuzowany i każdego obrażasz, jak tylko jest nie po twojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już co miałem napisać, skup się na podawaniu swoich super wyników i nie komentowaniu wyników innych.

 

Brawo.

Ten wątek funkcjonował całkiem sprawnie, ale pojawili się @Dejson, @kulibob, @vvvv i regularnie co parę tygodni jest rozp...dol.

I tak podziwiam moderatora, że jeszcze nikogo z nich po banany nie wysłał...

 

Mam nadzieję, że znów rozmowa wróci na właściwe tory, bo wątek jest bardzo pomocny, szczególnie dla planujących budowę..

Pamiętam, że dane innych użytkowników pomogły mi podjąć decyzję i nie mysleć dłużej o ogrzewaniu pelletem, które na początku przewinęło sie w planach.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaniem jest - jakiego gazu? Ja mam gaz za niecałe 1,70zł/m3 ale z 1m3 mam niecałe 9kWh energii a inni mają 12kWh

 

U mnie też tak wychodzi, ok. 1,7zł/m3. Za rok ubiegły było ok 2000zł/sezon CO+CWU, dom 147 (a w zasadzie ponad 170m2)m2. Zużycie w m3 niemałe, ale po przeliczeniu na kWh ( i zł) całkiem nieźle, same zużyte m3 gazu, to trochę mało, potrzebny jeszcze koszt albo kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że znów rozmowa wróci na właściwe tory, bo wątek jest bardzo pomocny, szczególnie dla planujących budowę..

Pamiętam, że dane innych użytkowników pomogły mi podjąć decyzję i nie mysleć dłużej o ogrzewaniu pelletem, które na początku przewinęło sie w planach.

 

Wróci nie martw się fotohobby, masz racje ja juz nie bede sie więcej odzywał i karmił troli tych co maja ekogroch bo i tak nie maja żadnego pojęcia na ten temat a chca zabłysnąć nie wiadomo czym ...

Igor ja tutaj nikogo nie pouczałem to po pierwsze a po drugie wręcz chwaliłem sie, ze mozna miec niskie spalanie, komfort itp. Pokazywałem zdjęcia itp dość obszernie. Nie jedne osoby pisały do mnie na pw jak im pomóc i pomogłem. Kolega fotohobby tez mi bardzo duzo pomógł jak ogarnąć czasy spalanie itp tak ze ja również nadal sluze pomocy. Ten rok zamknąłem z super wynikiem i dopiero po 2 latach mieszkania i 3 sezonu grzewczego ( dopiero skorygowałem i ustawiłem poprawne krzywe grzewcze jak sie chce to mozna )

 

Tak ze ludzie nie bójcie sie zakładać gazu jeżeli macie gaz obok siebie i możliwość to nie zastanawiaj sie tylko dzialaj . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze napisz, jaką temp utrzymujesz w domu, bo raz podajesz jedną, raz inną i niektórzy nie łapią, gdzie prawda, gdzie sarkazm.

 

Zresztą, już znalazłem:

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie&p=7800118&viewfull=1#post7800118

Jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sluchaj trzymam 22 nawet juz mam 23 dlaczego ? Bo lekko skorygowałem krzywa grzewczą na podloge o 1 stopień na zasilaniu podniosłem wedlug krzywej na podłogę. I zmieniłem program czasowy 18-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze pamiętałem.

Niedowiarków i tak nie przekonasz, ale ponieważ moderacja wysłała jednego na banicję , to przynajmniej dziś nie będzie poddawał Twoich słów w wątpliwośc.

Ironii, kiedy pisałeś o 19C i swetrze, nie załapał, ale mnie to nie dziwi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze pamiętałem.

Niedowiarków i tak nie przekonasz, ale ponieważ moderacja wysłała jednego na banicję , to przynajmniej dziś nie będzie poddawał Twoich słów w wątpliwośc.

Ironii, kiedy pisałeś o 19C i swetrze, nie załapał, ale mnie to nie dziwi..

 

Powtarzam mozna miec niskie spalanie, ale jak ktos tu piszę ze za październik mial 25 m gazu i 15 z tego poszło na gotowanie i 10 m na same ogrzanie 100 metrowego domu i ma temp niby 22 stopnie to sory akurat w to to ja za żadne pieniądze nie uwierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie 25, a 28

Po drugie - gdybym miał tak niskie zużycie na CWU i przeszklenia od południa, a Nie od wschodu, to przy takim październiku też więcej niż 13-15m3 bym nie potrzebował.

Nie wiem, dlaczego jesteś taki podejrzliwy - kto miałby interes we wklejaniu tu wziętych z sufitu danych ?

Nie wierzysz, twoja sprawa, nie musisz wiecznie się o to ciskać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...