Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mi poszło 109 m3 gazu w listopadzie. Temp. zwiekszyłem w połowie miesiąca na

Łazienka 23

Salon kuchnia 22

Sypialnie 20,5

180 m2 po podłodze + garaż narazie nie ogrzewany.

Gotowanie i prysznic też na gaz.

@Dejson ile masz metrów m2 do ogrzania?

Edytowane przez Napoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi poszło 109 m3 gazu w listopadzie. Temp. zwiekszyłem w połowie miesiąca na

Łazienka 23

Salon kuchnia 22

Sypialnie 20,5

180 m2 po podłodze + garaż narazie nie ogrzewany.

Gotowanie i prysznic też na gaz.

@Dejson ile masz metrów m2 do ogrzania?

 

120 m + garaż mam 17 m lekko mam grzejnik odkrecony i w garażu mam jakieś 15c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100m3 czyli jakieś 200pln miesięcznie za ogrzewanie to jest wg kogoś kosmiczne dużo?

Oszaleli...

 

dla kuliboba zbędny wydatek to znicze raz do roku wiec czego oczekujesz :D

 

moze przestańmy zasmiecac kazdy wątek tym pierdoleniem że ktoś zużył o 50m3 gazu wiecej niz inny no i jest frajer bo przeciez mozna siedziec w domu w swetrze i temperatura komfortowa to 18 stopni.

Każdy wątek który zaczna się tym że ktoś zużył czegoś wiecej i kulibob sie uruchamia natychmiast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam lepsze wyniki przenikalnosci cieplnej . Wg ciepłowłaściwe mam 32w/m2. I też się zastanawiam jak on doszedł do 29w/m2.

Tylko w stopce ma jeszcze PC PP. I tutaj nic nie pisze ile zużywa energi.

 

Tak podaje ciepło właściwee obciązenie ciplne 4,3kW. W rzeczywistości wyjdzie lepiej bo nie uwzgllędnia stref buforowych tzn garażu i stryszzku nieużytkowegooraz ggwc do reku.

 

Co do PC PP nie może istnieć w statystykach bo jest założona od 2 miesięcy.

 

 

Co do innych wpisów to żal tyłek ściska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podaje ciepło właściwee obciązenie ciplne 4,3kW. W rzeczywistości wyjdzie lepiej bo nie uwzgllędnia stref buforowych tzn garażu i stryszzku nieużytkowegooraz ggwc do reku.

 

Co do PC PP nie może istnieć w statystykach bo jest założona od 2 miesięcy.

 

 

Co do innych wpisów to żal tyłek ściska

 

Obciązenie cieplne 4,3kW co to znaczy .

Na ciepło w łasciwe jest

przeciętna moc grzewcza

maksymalna potrzebna moc grzewcza

niezbędna moc grzewcza (C.O. bez CWU)

Edytowane przez Napoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc jaką potrzebuję aby utrzymać 23*C przy sredniej dobowej -18(druga strefa klimatyczna)

 

Możesz już przestac ?bo już tak oczy ranisz od tego pisania tym którzy to musza czytać ze az zal tyłek sciska ..mam to głęboko w powazaniu jakie ty masz zapotrzebowanie na wszystko na ciepło itp przestań już udawać i robić z siebie PAJACA nie masz gazu i w ogóle o nim żadnego pojęcia wiec ..... stąd bo jestes na prawdę żałosny tak ze ja współczuję twojek rodzinie takiego gatunki płci męskiej pod jednym dachem ... zajmij sie w koncu człowieku czymś pożytecznym... widac że chyba masz tylko podstawówke skończona!! Na prawdę poziom twojej inteligencji jest zerowy...

 

Panowie mody możecie tego pana już wysłać na urlop świąteczny... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz już przestac ?bo już tak oczy ranisz od tego pisania tym którzy to musza czytać ze az zal tyłek sciska ..mam to głęboko w powazaniu jakie ty masz zapotrzebowanie na wszystko na ciepło itp przestań już udawać i robić z siebie PAJACA nie masz gazu i w ogóle o nim żadnego pojęcia wiec ..... stąd bo jestes na prawdę żałosny tak ze ja współczuję twojek rodzinie takiego gatunki płci męskiej pod jednym dachem ... zajmij sie w koncu człowieku czymś pożytecznym... widac że chyba masz tylko podstawówke skończona!! Na prawdę poziom twojej inteligencji jest zerowy...

 

Panowie mody możecie tego pana już wysłać na urlop świąteczny... ?

 

 

 

Dobre :)

Obciążenie to k... a niektórzy mają ale kory mózgowej z nadmiaru informacji

Rodziną się zająć a nie spuszczacie się nad zuzyciem

 

Jaką mieszankę dostaniecie z gazowni tyle spali jak samochód raz przejedzie tyle km na butli a drugi raz tyle

Zamiast żyć to będzie porównywal jeden z drugim dom do domu dzień do dnia rok do roku i tak dalej

 

Ustaw do cholery abyś miał ciepło i płac jak przyjdzie rachunek

Rachunki po kilkaset zł miesięcznie śmiechu warte a spuszczacie się nad tym co roku

 

Zalozcie może topik ile wydałem jednorazowo w bieda sklepie albo Lidlu na zakupy wekendowe

Podejrzewam że dwa takie weekendy lub jeden to wartość rachunku za gaz

 

 

Życie drodzy jest w Ch.. J drogie a nie rachunek za gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

 

Zalozcie może topik ile wydałem jednorazowo w bieda sklepie albo Lidlu na zakupy wekendowe

Podejrzewam że dwa takie weekendy lub jeden to wartość rachunku za gaz

 

 

Życie drodzy jest w Ch.. J drogie a nie rachunek za gaz

 

Zakupy to też trzeba umieć robić magazynować i przetwarzać wtedy można to wmarę tanio zrobić. Zreszto ktoma dom ma i ziemie wiec sporo darmowego jedzenia. Tylko ukraińca ogrodnka potrzeba :)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz już przestac ?bo już tak oczy ranisz od tego pisania tym którzy to musza czytać ze az zal tyłek sciska ..mam to głęboko w powazaniu jakie ty masz zapotrzebowanie na wszystko na ciepło itp przestań już udawać i robić z siebie PAJACA nie masz gazu i w ogóle o nim żadnego pojęcia wiec ..... stąd bo jestes na prawdę żałosny tak ze ja współczuję twojek rodzinie takiego gatunki płci męskiej pod jednym dachem ... zajmij sie w koncu człowieku czymś pożytecznym... widac że chyba masz tylko podstawówke skończona!! Na prawdę poziom twojej inteligencji jest zerowy...

 

Panowie mody możecie tego pana już wysłać na urlop świąteczny... ?

 

Za teksty o pajacach ,cebulakach, i zerowej inteligencji to raczej ty kwalifikujesz się na wakacje. A ja tylko chiałem ci doradzić abyś wezwał serwisanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 130 m3 a to jest 280zł więc grubo jak na listopad

 

Do tego trzeba doliczyć jeszcze: opłaty stałe (sądząc po zużyciu to będzie W3 (58 zł) i prąd do działania pieca 100 kWh i pomp obiegowych (55 zł)+1/12 opłaty za kominiarza (10 zł) oraz serwis pieca 20 zł= 423 złote bardzo drogo dla mnie nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...