Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pozatym reasumując to wszystko. Kiedyś zapytałem rolnika z sasiedztwa dlaczego nie kupił sobie nowego John deera atylko używanego 10 letniego. Powiedział coś bardzo ciekawego, kupiłem taki na jaki mnie obecnie stac i zaspokoi moje potrzeby.

Ja tez wybrałem gaz dlatego ze było mnie na niego stać i zaspokoja moje zapotrzebowanie na ciepło i CWU. Jakbym miał wolne 40-50 tysiecy to moze i bym założył PC+FV.

 

Co do kryzysu, jak do Ciebie Kulibob kryzys dojdzie to co sie bedzie u Ciebie w domu działo? Da sie oszczedzac bardziej u Ciebie?

 

Zarabiasz 270zł/dzień i nie stać Cię było na coś lepszego niż gaz? Jeszcze w nowym domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

.

 

Jak masz gaz 5m od domu to zapłacisz za wszystko mi 15 tyś.

 

 

To komu nie zapłaciłem faktury ?

Bo za kotlownię gazową z podłączeniem do gazociągu 22m od domu zapłaciłem 12,8 kzł

 

Kiedy podłączałeś gaz ?

A nie... Sorry...

Przecież nie podłączałeś...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś gaz bo niemiałeś odpowiedniej wiedzy czyli ten sam powód dla którego mam węgiel z którego pomału się wycofuje.

 

Da się oszczędzić obniżę temperaturę do temperatur panujących w domach gazowych.:rotfl:

Ja mam 23 sttopnie, masz u siebie w domu wiecej? Ok moze lubisz sie grac mocniej.

Wybralem gaz bo całośc ksoztowała 15 tysiecy a nie 50. Ot tyle

 

koszt średniej pobranej kwh w odpowiednich proporcjach miedzy taryfą droga i tanią wynosi ok 39gr. Acop 1,87 powoduje że koszt kwh wpuszczonej do domu to 21gr za kwh. W przypadku gazu kwh wpuszczona do domu to 20-23gr . I to tylko uzyski dla klimatyzatora za 2590zł z montażem

 

Kolego ja naprawde nie wiem CO to jest COP i pytam ile KWH dziennie pojdzie na POMPE. No chyba ze twoja pompa potrafi obnizyc cene jednego KWH. Dla mnie cena KWH pradu na normalnej taryfie to ponad 50 gr. Jestem naprawde ciekaw jak pompa ktora pobierze (strzelam wale w ciemno bo nie wiem).

 

Widze to tak: 5 listopad, pompa pobrala 5 KWH prądu. nie interesuje mnie sredni koszt pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwota brutto

 

a uważacie ze 5000 tysiecy na miesiac to jest astronomiczna kwota? Pozatym mowimi o czasie gdy zaczynałem budowę, zarabiałem troche mniej oraz brałem kredyt, a każde pożyczne 10 tysiecy generowało 15 tysiecy zwrotu. Wiec koszt pompy i fv wynióśłby mnie 50k + koszt kredytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt średniej pobranej kwh w odpowiednich proporcjach miedzy taryfą droga i tanią wynosi ok 39gr. Acop 1,87 powoduje że koszt kwh wpuszczonej do domu to 21gr za kwh. W przypadku gazu kwh wpuszczona do domu to 20-23gr . I to tylko uzyski dla klimatyzatora za 2590zł z montażem

 

Dziękuję za ten wpis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiasz klimatyzator kanałowy grzałkę do bojlera w taniej i masz tańszą inwestycje i eksploatacje niż gaz a PV to sobie można z czasem dorobić. Więc sorry gaz to kicha

 

Ja to cąły czas piszę dla tych którzy jeszcze stoją przed wyborem ale niestety większość to :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uważacie ze 5000 tysiecy na miesiac to jest astronomiczna kwota? Pozatym mowimi o czasie gdy zaczynałem budowę, zarabiałem troche mniej oraz brałem kredyt, a każde pożyczne 10 tysiecy generowało 15 tysiecy zwrotu. Wiec koszt pompy i fv wynióśłby mnie 50k + koszt kredytu

 

ja budowałem się 16 lat temo PC to była kosmiczna technologia kosztowała ok 70k i to wersji ze studniami , masakra ale gazu nie wybrałem i mam grzejniki na prąd czyli ani gaz ani pc ani tym bardziej centralne. Obecnie PV są relatywnie tańsze i uniwersalniejsze od PC+centralne. Ja założyłem tylko 4kwp (ze względu na dach od południa włąśnie aby mieć ogrzewanie za darmo wyniosło mnie to 17900 po odliczeniach 10600. I to się szybko zwróci i ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze nic lepszego niż gaz. Gaz jest najlepszy i nawydajniejszy, na gazie moge podgrzac np cebule na rosół na prądzie tego nie zrobie. Dlatego wybrałem gaz. Lubie rosół.

Najwydajniejszy? To zależy jaką mieszankę dostaniesz.

Dla cebuli wybrać gaz. :p Żywy ogień lepszy. Jedzenie najlepsze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wybrałeś technologie do ktorej i teraz nie mozesz roztłumaczyc jak krowa na miedzy jak to działa i ile zuzywa dziennie KWH. :D

 

Co ma Ci tłumaczyć jak nawet taryf nie ogarniasz

 

jak było +5 pompa pobrała 5 i oddała 15

jakbyło -15 pobrała 5 oddała 9,3

 

Nie policysz tego dziennie każdy dzienniejst inny i inne nasłonecznienie i bytowe

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube nie wiem, duzo ich teraz nie ma. Czytalem tylko ze im nizasza temp tym gorzej sprawuje sie pompa. Chciałbym sie poprostu dowiedziec, z ciekawosći.Patrz moje pytanie wyzej.

 

a114f162d085b038med.png

 

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.pg.geo.uj.edu.pl/documents/3189230/45711601/0136-art.01/ebcc3c0f-42c5-4992-86e1-92f0c083300e&ved=2ahUKEwir2Z-1rKjmAhWQaFAKHTzwDuIQFjABegQIBRAB&usg=AOvVaw1RYNXr2OklGo2ahNtBrGYG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogrzewanie elektryczne ma sie do podywzek prądu które beda już za miesiąc? Po ilu latach zzwroci mi sie FV + pompa?

 

Masz rację. PV się szybciej "zwróci" . :lol2:

Zresztą gaz zawsze będzie "tani", chociaż czy kiedykolwiek był?

Eurostat podaje, że cena prądu spadła o ok 3% w pierwszym półroczu. Gaz w też spadł na niektórych wykresach. Natomiast Eurostat podaje, że cena gazu wzrosła ok 11% w pierwszym półroczy 2019 w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie. :p Przecież znasz się na wszystkim. Tylko uwzględnij wszystko razem z robocizną.

:bye:

 

Przecież ja podałem rzeczywiste koszty z robocizną

Jestem ciekaw, co tak podrozalo przez ten czas.

Przez moment mialem złudna nadzieję, że wniesiesz coś merytorycznego do wątku, ale wyszło, jak zwykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...