Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przecież ja podałem rzeczywiste koszty z robocizną

Jestem ciekaw, co tak podrozalo przez ten czas.

Przez moment mialem złudna nadzieję, że wniesiesz coś merytorycznego do wątku, ale wyszło, jak zwykle...

 

Przecież podałem obecne rzeczywiste koszty z robocizną. Nie ogarniasz? Nic nowego. Tyle z tobą "dyskusji", bo zaraz zaczniesz jojczeć i polecisz na skargę jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, nie ciągnij tego tutaj, na FM jest mnóstwo wątków, gdzie możesz się doedukować z pomp ciepła

 

ale czemu nie, to ejst watek o gazie a lecimy o tym ile kto i dlaczego. O wszystkim tylko nie o gazie. Chce aby kulibob mi napisał prosta rzecz, skoro twierdzi ze wszystko ogrania to warto zapytac eksperta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w 3 ostatbich postac pytam CIe ile POMPA POBIERA KWH Z SIECI a ty mi mowisz ze ja jestem debilem :D przeczytaj co pisałem wez głeboki oddech i napisz mi ile KWH PRADU z sieci czyli ze słupa energetycznego pobierze pompa ciepła.

 

Bez sensowne pytanie,

To zależy od domu, warunków zenętrznych, nasłonecznienia itp...

 

pisąłem już jak przy =5 pobierze 1kWh to wyprodukuje ok 3kWh

a przy -15 z jednej pobranej kwh wyprodukuje 1,87kwh

Teraz przelicz sobie taryfy i dowiesz sie ile co osztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w 3 ostatbich postac pytam CIe ile POMPA POBIERA KWH Z SIECI a ty mi mowisz ze ja jestem debilem :D przeczytaj co pisałem wez głeboki oddech i napisz mi ile KWH PRADU z sieci czyli ze słupa energetycznego pobierze pompa ciepła.

 

Jeśli mój dom rocznie potrzebuję 8000kWh na ogrzewanie i CWU (800M3 GAZU), to pompa ciepła pobrałaby z sieci około 2400-2600kWh, resztę pobierajàc z energii zawartej w powietrzu.

Cykl Carnota.

I to na tyle, resztę doczytaj, jak Ciebie interesuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podałem obecne rzeczywiste koszty z robocizną. Nie ogarniasz? Nic nowego. Tyle z tobą "dyskusji", bo zaraz zaczniesz jojczeć i polecisz na skargę jak zwykle.

 

Rzuciles jakąś cenę, twierdząc, że masz wycenę.

Poprosiłem o zamieszczenie tutaj tej wyceny, bo jestem ciekaw, co tak zdrozalo w ciągu 5 lat.

W zamian przeczytałem "policz sobie"

 

Potrafisz zamieścić te wycenę, czy cie to przerasta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciles jakąś cenę, twierdząc, że masz wycenę.

Poprosiłem o zamieszczenie tutaj tej wyceny, bo jestem ciekaw, co tak zdrozalo w ciągu 5 lat.

W zamian przeczytałem "policz sobie"

 

Potrafisz zamieścić te wycenę, czy cie to przerasta ?

 

No zdrożało. Nie rzuciłem tylko napisałem jaka jest rzeczywistość. Zapłaciłeś 5 lat temu 12,8 teraz to kosztuje 15. Wiem ciężko dla ciebie to zrozumieć i pojąć. Proste rzeczy a zabijają. Inny gaziarz napisał 10. Musiało stanieć. :o

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdrożało. Nie rzuciłem tylko napisałem jaka jest rzeczywistość. Zapłaciłeś 5 lat temu 12,8 teraz to kosztuje 15. Wiem ciężko dla ciebie to zrozumieć i pojąć. Proste rzeczy a zabijają. Inny gaziarz napisał 10. Musiało stanieć. :o

:popcorn:

 

Pokaż wycene. Ja miałem 22m, Ty 5m i niby robocizna tak poszła w górę ? :)

Bo kotły i przyłącze nie zdrożały....

 

Tak trudno wkleić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilę usunąłem 13 postów, które są tylko jałowym sporem nie dotyczącym tematu. Miałem ochotę usunąć je wraz z jednodniowymi banami dla wszystkich uczestniczących w tych pyskówkach.

Pozostał mi jeszcze jeden post. Ten już po ostrzeżeniu leci na tygodniowego bana. Chyba że sam zdąży z autokorektą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż wycene. Ja miałem 22m, Ty 5m i niby robocizna tak poszła w górę ? :)

Bo kotły i przyłącze nie zdrożały....

 

Tak trudno wkleić ?

 

Tak tyle poszła. Materiały też nie zdrożały. :( Np. kociołek 300 zł drożysz niż rok temu, bo niby nowszy model. To był Immergas. Niby nic ale ziarnko...

Zresztą niech będzie, "masz rację".;) Koszty przyłącza to 13k, bo ty tak 5 lat temu robiłeś. Nie 10k, bo ktoś inny tak napisał. :lol2:

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz również zrobić dobry uczynek i wysłać na urlop świąteczny vvv ???? Żal czytać jego wypociny

 

Nie czytaj. Nikt Ci nie każe.

Pisze na temat gazu ile np. kosztuje przyłącze, bo ktoś tutaj walną, że 10K to prostuje, bo wiem ile to obecnie kosztuje. . Mam gaz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wkleić wycenę i rozwiązać temat.

Ale.. trzeba mieć wycenę, prawda ?

 

I nie twierdzę, że nie da się zrobić taniej, niż 13.8kzl

To Ty napisałeś "min 15tys", ale jak zwykle nis potrafisz tego udowodnić...

 

Nie muszę niczego udowadniać. Taka jest ostatnia cena na podłączenie gazu. Gaz rura 5m od domu. Komplet za wszystko. Jeszcze raz: za wszystko.

"Gratulacje" jak potrafisz taniej zrobić kompletne przyłączenie ze wszystkimi kosztami za np. za 10K. Chylę czoła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...