Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bynajmniej szybko się zdecydowałeś, ja niby podjąłem decyzję że będę grzał gazem a jednak żadnego kroku nie zrobiłem bo blokuje mnie druga połówka. Ah jo

 

Kobiety myślą zawsze o pieniądzach, ale nagaduje nagaduje i wkoncu przegadam.

 

Załóż pompę ciepła - na początek może być jak u @kulibob PC PP

 

równiez kulawdupie

 

 

piszesz ze gaz to dziadostwo a sam walisz ekogroch szuflą :D Dobry z Ciebie wariatunio

 

On od początku sezonu "jedzie" na PC. Śmieciucha ma w rezerwie...

 

Ja gaz mam w rezerwie, od początku sezonu zużyłem 17 m3 tylko dlatego, że parę dni było poniżej -2 st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to z tym gazem, bo piszą że nowy dom nie dostanie pozwolenia na gaz, prawda to ???

 

ależ się ten świat zmienia, jeszcze wczoraj gaz ekologiczny, czysty,

a teraz jest zakazany dla nowych domów i przegrywa z piecami na pellet...

Od 2020 nie będzie można też grzać prądem bez własnego źródła, więc, kto wie jak to bd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to z tym gazem, bo piszą że nowy dom nie dostanie pozwolenia na gaz, prawda to ???

 

ależ się ten świat zmienia, jeszcze wczoraj gaz ekologiczny, czysty,

a teraz jest zakazany dla nowych domów i przegrywa z piecami na pellet...

Od 2020 nie będzie można też grzać prądem bez własnego źródła, więc, kto wie jak to bd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2020 nie będzie można też grzać prądem bez własnego źródła, więc, kto wie jak to bd.

 

Jak to nie będzie można grzać prądem bez własnego źródła? O tym nie słyszałem. W ustawie jest przecież ogrzewanie elektryczne i nie ma nic o jego źródle. Skąd taka informacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o nowo budowane domy, z zaprojektowanym ogrzewanie Pc czy tam innym elektrycznym nie beda mogli sobie grzać prądem z sieci, jedyne obejście to zamontowanie pv. Chodzi o UE i narzucanie wskaźników EP.

 

Jeśli chodzi o opłacalność to nie jest to w sumie złe posunięcie. Jak ktoś buduje nowy dom to z punktu widzenia ekonomii dużo lepiej żeby zainstalował pompę ciepła niż grzał się z sieci, więc w sumie to nie takie głupie

 

Ale przyznam, że taka informacja mi gdzieś umknęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy 143 m2. Ocieplony styropianem 20cm. Ogrzewanie grzejniki + podłogówka. Temperatura wewnętrzna 20 st. C. Kocioł Vaillant z zasobnikiem cwu. Salon minimalnie dogrzewamy kominkiem (bez rozprowadzania ciepła).

Jest to nasz drugi sezon grzewczy w tym domu.

W okresie 30.10 - 30.12 na ogrzewanie i cwu poszło 250 m3 gazu czyli ok. 4,1 m3/d.

Ale zima ciepła w tym roku póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom parterowy 143 m2. Ocieplony styropianem 20cm. Ogrzewanie grzejniki + podłogówka. Temperatura wewnętrzna 20 st. C. Kocioł Vaillant z zasobnikiem cwu. Salon minimalnie dogrzewamy kominkiem (bez rozprowadzania ciepła).

Jest to nasz drugi sezon grzewczy w tym domu.

W okresie 30.10 - 30.12 na ogrzewanie i cwu poszło 250 m3 gazu czyli ok. 4,1 m3/d.

Ale zima ciepła w tym roku póki co.

To bardzo ładny wynik średnio 250zl na miesiąc, to już jest naprawdę ładnie, tylko jak na mnie temp 2 stopnie za niska, ale mówią że średnio 1 stopień to 6 procent więc i tak byś miał fajny wynik. Dość tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ładny wynik średnio 250zl na miesiąc, to już jest naprawdę ładnie, tylko jak na mnie temp 2 stopnie za niska, ale mówią że średnio 1 stopień to 6 procent więc i tak byś miał fajny wynik. Dość tanio.

Też jestem zadowolony z takiego wyniku. W poprzednim (pierwszym w nowym domu) sezonie grzewczym na początku zużycie średnie sięgało 9 m3/d. Niefajnie.

Ale w tym sezonie grzewczym zmieniłem sposób grzania z termostatu na pogodówkę. Komfort cieplny jest osiągnięty (u nas kompromisowo ustawiony na 20 st, cieplej w łazience), zużycie gazu niższe. Ale trzeba pamiętać, że zima na razie rozpieszcza temperaturowo. Dla zmarzluchów (np. moja żona) jest fajnie. Dla lubiących prawdziwą zimę (np. ja) jest niefajnie. Na pocieszenie dla mnie zostaje oszczędność na ogrzewaniu.

Pozdrawiam i najlepszego w nowym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz

 

 

Cześć.

Dom wybudowany w latach 90- ocieplony, cala stolarka wymieniona (plastikowa) kilka lat temu.

Dach z blachy ocieplony wełną.

Wylewka na strychu 20 cm.

Kocioł gazowy 2 funkcyjny kondensacyjny kupiony miesiąc temu :

Vaillant ecoTEC plus VC o mocy 20 kW, zasobnik na wodę 120 l plus internetowy bezprzewodowy regulator eRELAX

Powierzchnia ok 200 m2 do ogrzania ( dom ma trzy poziomy)

Temperatura na czujniku 20 stopni w dzień w nocy 18.5

Od kilku dni czujnik sam włącza się Ok 2 w nocy i dogrzewa do 20 stopni mimo ze jest ustawiony na 18.5 do 6 rano. Temperatura nie spada poniżej zakładanej na noc więc nie wiem ocb.

W domu 5 osób wszystko na prąd z wyjątkiem co i cwu.

Termostaty w piwnicy skręcone na 1 na parterze i piętrze na 3.

 

Od 3-31 grudnia wyszło 226 m3 gazu czyli ok 8 m3 na dobę.

Wydaje mi się dużo przy stosunkowo niewysokiej temperaturze i na zewnątrz jak i wewnątrz.

Proszę o opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie na CO+CWU za cały rok od 31 grudnia 2018 do 31 grudnia 2019 to 501m3 i 260kWh pobrane w taniej taryfie przez pompę ciepła CWU podłączona do powietrza wywiewanego z reku w układzie zamkniętym o mocy 2kW, która wspomaga ogrzewanie . Czyli ok 1075zł (taryfa W2-1 więc dokładną sumę będę znał po wyrównaniu rocznym). Dom 132m2 użytkowe z poddaszem. Pod płytą 10cm xps, na płycie 17cm eps. Ściany 24 cm ytong 600 + 20 cm eps 0,032. Skosy i dach 38 cm wełny skalnej 0,035. Żadnego komina, brak kominka. Reku i gwc glikolowy tymi ręcami. Kocioł Immergas 12 X TT 2. Temperatura utrzymywana 22,0+. Rodzina 2+1 (kąpiele wyłącznie wanna).

Wynik akceptowalny.

Plan na przyszłość to grzanie CWU pompą ciepła o mocy 2,0 kW, oraz dogrzewanie nią CO. Dodatkowo na montaż czeka klimatyzator kanałowy inwerter o mocy 4,3 kW. Może za rok uda się zejść z gazem do taryfy W1, a po montażu PV całkowita rezygnacja z gazu, lub pozostawienie go jako awaryjnego źródła ciepła.

Edytowane przez pedet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO i Cwu 21,5 stopnia - rodzina 2+1 , kominek nie był odpalany

Współczynnik konwersji 11.247 kWh/m3

Listopad 2019r 61 m3 Listopad 2018r - 62 m3 gazu. Listopad 2017r - 92 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Grudzień 2019r 84 m3 Grudzień 2018r - 93 m3 gazu. Grudzień 2017 r- 120 m3(pierwszy sezon grzewczy)

 

Uzyski słoneczne ponad normę plus ciepły miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...