Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszce takie głupie pytanie mam. Czy brak zaslonietych okien np przez zasłony, żaluzje, rolety wewnętrzne ma jakiś istotny wpływ na temperaturę w domu? Oczywiście przy dniach pochmurnych, gdzie słońce nam nie nagrzewa pomieszczenia. Czy może to obniżać temperaturę w domu?

 

Raczej podwyższyć bo jest to jakas dodatkowa przegroda od szyby do pomieszczenia, ale to załonki do parapetu jeżeli sa długie to utrudniają cyrkulację dlatego będzie chłodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze brak zasłon podwyższy w okresach zimowych? W lecie rozumiem że obniży

 

Nie zasłony które zasłaniają grzejniki utrudniają ogrzewanie. Natomiast jeżeli są do parapetu to dodatkowo izolują pomieszczenie od temperatury zewnętrznej i w lecie i w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zasłony które zasłaniają grzejniki utrudniają ogrzewanie. Natomiast jeżeli są do parapetu to dodatkowo izolują pomieszczenie od temperatury zewnętrznej i w lecie i w zimie.

 

ale mi bardziej chodzi przy ogrzewaniu podłogowym. Nie wiem jaką temperaturę ma szyba wewnątrz domu np. przy temp zewn. -5

 

a co myślisz o moim zużyciu gazu na CWU ? podejrzewam, że w okresie zimowym na CWU idzie ok 50 m3 miesięcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi bardziej chodzi przy ogrzewaniu podłogowym. Nie wiem jaką temperaturę ma szyba wewnątrz domu np. przy temp zewn. -5

 

a co myślisz o moim zużyciu gazu na CWU ? podejrzewam, że w okresie zimowym na CWU idzie ok 50 m3 miesięcznie

 

50x11 kwH=550 kWh dużo . Nie wiem ilu osób to dotyczy. Jak miałem bojler to 2 osoby miesięcznie wychodziło 180kwh. Jak mam PC powietrzną to wychodzi 30-35 kWh miesięcznie i mam zasobnik 300 l cuw bez imitu. W pierwszym przypadku 61 zł w drugim 12 na miesiąc . U Ciebie eychodzi 50m3 po 2 zl(?) = 100 Sam oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50x11 kwH=550 kWh dużo . Nie wiem ilu osób to dotyczy. Jak miałem bojler to 2 osoby miesięcznie wychodziło 180kwh. Jak mam PC powietrzną to wychodzi 30-35 kWh miesięcznie i mam zasobnik 300 l cuw bez imitu. W pierwszym przypadku 61 zł w drugim 12 na miesiąc . U Ciebie eychodzi 50m3 po 2 zl(?) = 100 Sam oceń.

 

u mnie na 2 osoby z czego pół dnia nikogo nie ma w domu. Woda się grzeje non stop. Czy może lepiej ustawić żeby nie grzało jak nas nie ma ? jest sens coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 2 osoby z czego pół dnia nikogo nie ma w domu. Woda się grzeje non stop. Czy może lepiej ustawić żeby nie grzało jak nas nie ma ? jest sens coś takiego ?

 

No nie wiem jaki ty masz piec, ale ja mam włączoną PC 13-15 i 22-6 pracuje może z 4 h na dobę. mam ustawioną temperaturę 45,5. Straty nie sa istotne ani odczuwalne tutaj oszczędności bym nie szukał. Nie mam recyrkulacji bo to głupota i niepotrzebne tracenie energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazowy victrix 20...no to nie mam pojęcia skąd takie zużycie. Z tego co piszą inni o podobnych domach to mają o ok 20-30% mniejsze zużycie więc coś jest nie tak

 

Kolego nie panikuj 160m3 na zimowy miesiąc to jest małe zużycie. Inni mają mniej bo mają super izolację może mieszka w innym rejonie polski ma rekuperator, chodzi w swetrze. Każdy dom jest inny, każdy jeden stopień ciepła robi różnicę.

300pln na miesiąc za gaz ciepło w domu i ciepła woda i jeszcze marudzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie na CWU miałem następujące :

Czerwiec 42 m3

Lipiec 35 m3

Sierpień 39m3

Wrzesień 44m3

Październik 46m3

 

Cyrkulacja idzie od rana do wieczora, w nocy wyłączona.

Woda podgrzewana do 44 stopni, ustawione na Car2 że przy spadku o 3 stopnie znowu podgrzewa.

Reszta parametrów w Car2 są fabryczne.

Spore masz to zużycie na CWU. Może zastosuj jakiś czujnik do pompy do cyrkulacji, żeby byłą załączona np jak korzystacie z łazienki, ewentualnie jeden miesiąc letni przetestuj bez cyrkulacji i zobacz jaka jest różnica. Ewentualnie może masz jakiś problem z zasobnikiem, wiem, że były takie tematy że wymiennik w kotle wychładzał wodę w zbiorniku CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore masz to zużycie na CWU. Może zastosuj jakiś czujnik do pompy do cyrkulacji, żeby byłą załączona np jak korzystacie z łazienki, ewentualnie jeden miesiąc letni przetestuj bez cyrkulacji i zobacz jaka jest różnica. Ewentualnie może masz jakiś problem z zasobnikiem, wiem, że były takie tematy że wymiennik w kotle wychładzał wodę w zbiorniku CWU.

 

Mam programator tygodniowy i w nocy cyrkulacja jest wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie panikuj 160m3 na zimowy miesiąc to jest małe zużycie. Inni mają mniej bo mają super izolację może mieszka w innym rejonie polski ma rekuperator, chodzi w swetrze. Każdy dom jest inny, każdy jeden stopień ciepła robi różnicę.

300pln na miesiąc za gaz ciepło w domu i ciepła woda i jeszcze marudzi...

 

Pewnie to że mieszkam blisko gór też ma spory wpływ na ogrzewanie. Naczytałem się jakie niskie zużycie mają inni i zaczynałem popadać w kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wyłączyłem cyrkulację, zobaczę za styczeń jak wyjdzie.

Nie wiem czy teraz będziesz miał miarodajny wynik w okresie grzewczym. Ewentualnie zaprogramuj sobie cyrkulacje tak, żeby chodziła np godzinę przy rannej toalecie i godzinę przy wieczornej. Zawsze to jakaś oszczędność. Na Car jest też możliwość ustawienia okienek w których ma być grzane CWU, możesz zwiększyć histerezę do większej wartości, chyba można ustawić 10 stopni, a na okienkach grzania CWU ustawisz sobie tak, żeby zawsze mieć ciepłą wodę przy porannej i wieczornej toalecie. Przy tych zabiegach może spadnie Ci to spalanie na samo CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...