Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stary to zostałeś Mistrzem Świata na tym forum. (A śmiali się że mnie). Od 01.09 do 31.12 zużyłeś na CO i CWU 183m3 dla domu 180m2 ! Hehe. Odliczając CWU (średnio 15-20m3 miesięcznie) to za 4 ostatnie miechy ogrzałeś 180m2 chałupę 100m3 gazu. No ja nie mogę. Normalnie Total Eco Passive. Hit.

 

 

10m3 idzie miesiecznie na CWU, a od 8.09.2018 do dzisiaj 800m3 licznik pokazał, a el. 6500kWh.

No i mam pogrzewanie za darmo z kondygnacji poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

taaa, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka;)

 

Co potrzebujesz zobaczyć, żeby uwierzyć?

 

W takim razie działasz jak co niektórzy sąsiedzi w blokach... Jeden ogrzewa a reszta korzysta :D

 

Eeeetam, przez wcześniejsze 10 lat miałem problem, by do 17C dogrzać, niżej mieli 21 a od strychu piź... i koło 6 ton ekogroszku trza było rocznie zapłacić i przetargać na pół.

Teraz ja korzystam ale nie tak strasznie te sąsiedzi z dołu mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 września 2019 do 31 grudnia 2019 183m3

Rok wcześniej ten sam okres 265m3, a od września do kwietnia 550m3

 

Temp w pomieszczeniach w okolicach 20-21°C. CO i CWU. Około 180m2, dwie górne kondygnacje w domu z 3 kondygnacjami i sutereną a (góra okna dachowe), okna 3 szybowe, Pod dachem piana OK ok.24cm, na ścianach 18cm stropianu z trzech stron i 10 z jednej od północy :(, ale ta ocieplona na poddaszu od środka wełną 24cm.

 

to Ty w 4 miesiące na 180 metrowy dom zużyłeś prawie tyle co ja w miesiąc na 114 metrowy. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uświadom sobie w końcu, że to ty odbiegasz od średniej, a nie że twoje zużycie prądu jest wyznacznikiem czegokolwiek.....

 

masz z tym ból dupy?

 

Każdy podaje jakie ma zużycie i ja też z nikogo się nie wyśmiewam i nie oceniam. Mogę jedynie się domyślać jakie są przyczyny poziomu zużycia prądu lub gazu. To jest wymiana doświadczeń a nie personalne jazdy i dowalanie sie do osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lodówka, pralka suszarka, płyta indukcyjna, piekarnik, mikrofala, czajnik, TV, 2x klima

 

Mam te rzeczy i mi miesięcznie ok 220kWh idzie prądu. Pewnie klima dogrzewales bo wynik niemożliwy ja mam 40 cm na dachu ocieplenia i pół domu mniej a zuzycie ok 280m3 za podobny okres. Twój dom musiałby być pasywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te rzeczy i mi miesięcznie ok 220kWh idzie prądu. Pewnie klima dogrzewales bo wynik niemożliwy ja mam 40 cm na dachu ocieplenia i pół domu mniej a zuzycie ok 280m3 za podobny okres. Twój dom musiałby być pasywny.

 

ale on jeszcze zużył 550m3 gazu ten prąd jest bez ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te rzeczy i mi miesięcznie ok 220kWh idzie prądu. Pewnie klima dogrzewales bo wynik niemożliwy ja mam 40 cm na dachu ocieplenia i pół domu mniej a zuzycie ok 280m3 za podobny okres. Twój dom musiałby być pasywny.

 

Ej, 4300/18 daje ca. 240. Do tego 803m3 gazu od września 2018 do teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd by się zgadzał 240 kWh miesięcznie ale gaz 803m3 za 15 mies rocznie to 640m3 tyle to dom 100m2 cwu+co. Nic tylko się cieszyć z niskich rachunków.

 

Po przeliczeniu tego gazu na kwh wychodzi ponad 7MWh na rok za 180 m2 ja mam ok 5,5 mwh za 130 m2 czyli podobnie z tym ze ja nie mam gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeliczeniu tego gazu na krwh wychodzi ponad 7MWh na rok za 180 m2 ja mam ok 5,5 mwh za 130 m2 czyli podobnie z tym ze ja nie mam gazu.

Tak 640m3 to przy przeliczeniu wychodzi 7MWh na co+cwu (cwu to ok 240 m3 rocznie przy 4 osobach 2.6MWh) reszte to ogrzewanie podziel to przez 180 m2 wyjdzie wynik za samo CO. Musi mieć dodatkowo energię kominek/klima/ zabudowa bliźniacza. Fottohobby za dwa miesiące miał zużycie na co+cwu ok 170m3 tyle co kolega za 4 przy większej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...