Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam mam pytanie bo czegoś nie rozumiem mam odczyt gazu co 2 miesiące przez gościa wysłanego z pging taryfa w 3,6. Zawsze ktoś sie pojawiał koło 5 danego miesiąca z odchyleniem 2-3 dni max tak było latami. 5 listopada gość się nie zjawił zaznacze że u mnie w domu zawsze ktoś jest żeby mu otworzyć dopiero po 2 tygodniach czyli 19 listopada znalazłem w skrzynce żeby podać stan licznika wysłałem smsa ze stanem licznika jaki był 19 listopada czyli de facto rachunek za 2,5 miesiąca a nie za 2 przyszedł rachunek za okres 5.09 - 5.11 (zamiast do 19.11 bo taki był odczyt) zapłaciłem około 200 zł wiecej niż analogicznie w 2 poprzednich latach. Mówię wyrówna się poźniej na liczniku znowu gość się nie pojawił 5 tylko dzisiaj tj. 16 stycznia zadzwonił koło 21 żeby podać stan licznika niczego nie ma w skrzynce że był jak powiedziałem czemu się nie zjawia to coś odpowiedział na odczepnego zaznaczyłem mu że rachunek ma być na dzisiejszą datę. Jak mi znowu wystawią rachunek od 5.11 do 5.01 a nie na 16 to wyjdzie że teraz płacę de facto za 2,5 misiąca a nie za 2 za ogrzewanie a kwotowo tj. pewnie kolejne 200 zł wiecej. Nie rozumiem tego to się wyrówna jakoś poźniej czy dzwonić do pging?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

CO i Cwu 21,5 stopnia - rodzina 2+1 , kominek nie był odpalany

Współczynnik konwersji 11.247 kWh/m3

Listopad 2019r 61 m3 Listopad 2018r - 62 m3 gazu. Listopad 2017r - 92 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Grudzień 2019r 84 m3 Grudzień 2018r - 93 m3 gazu. Grudzień 2017 r- 120 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Styczeń 2020r 85 m3 Styczeń 2019r - 104m3 Styczeń 2018r - 123 m3(pierwszy sezon)

 

Średnie zużycie 2.74 m3/dzień – styczeń u nas bardzo ciepły , najniższa temperatura -3 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO i Cwu 21,5 stopnia - rodzina 2+1 , kominek nie był odpalany

Współczynnik konwersji 11.247 kWh/m3

Listopad 2019r 61 m3 Listopad 2018r - 62 m3 gazu. Listopad 2017r - 92 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Grudzień 2019r 84 m3 Grudzień 2018r - 93 m3 gazu. Grudzień 2017 r- 120 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Styczeń 2020r 85 m3 Styczeń 2019r - 104m3 Styczeń 2018r - 123 m3(pierwszy sezon)

 

Średnie zużycie 2.74 m3/dzień – styczeń u nas bardzo ciepły , najniższa temperatura -3 stopnia

 

woda grzana prądem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO i Cwu 21,5 stopnia - rodzina 2+1 , kominek nie był odpalany

Współczynnik konwersji 11.247 kWh/m3

Listopad 2019r 61 m3 Listopad 2018r - 62 m3 gazu. Listopad 2017r - 92 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Grudzień 2019r 84 m3 Grudzień 2018r - 93 m3 gazu. Grudzień 2017 r- 120 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Styczeń 2020r 85 m3 Styczeń 2019r - 104m3 Styczeń 2018r - 123 m3(pierwszy sezon)

 

Średnie zużycie 2.74 m3/dzień – styczeń u nas bardzo ciepły , najniższa temperatura -3 stopnia

 

Mam wszędzie ocieplenie gorsze niż TY. Model 2+2. W domu dużo cieplej bo 23 stopnie. Powierzchnia ogrzewana też 100m2. U nas zimniej bo niedaleko Bielska-Białej a jednak zużycie mam bardzo podobne do twojego. Dziwne, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszędzie ocieplenie gorsze niż TY. Model 2+2. W domu dużo cieplej bo 23 stopnie. Powierzchnia ogrzewana też 100m2. U nas zimniej bo niedaleko Bielska-Białej a jednak zużycie mam bardzo podobne do twojego. Dziwne, prawda?

 

Też mieszkam w okolicy BB trochę bliżej gór i zużycie mam 2 razy większe niż Wy bo 160 m3. Też dziwne. W domu ok 22 stopnie. 2 osoby, dom przez pół dnia stoi pusty i wiadomo że im więcej ludzi w domu tym zużycie gazu na ogrzewanie mniejsze. Macie jakieś okienka grzania ustawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieszkam w okolicy BB trochę bliżej gór i zużycie mam 2 razy większe niż Wy bo 160 m3. Też dziwne. W domu ok 22 stopnie. 2 osoby, dom przez pół dnia stoi pusty i wiadomo że im więcej ludzi w domu tym zużycie gazu na ogrzewanie mniejsze. Macie jakieś okienka grzania ustawione?

 

Ja mam wymuszenie 5-7 i 14-16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieszkam w okolicy BB trochę bliżej gór i zużycie mam 2 razy większe niż Wy bo 160 m3. Też dziwne. W domu ok 22 stopnie. 2 osoby, dom przez pół dnia stoi pusty i wiadomo że im więcej ludzi w domu tym zużycie gazu na ogrzewanie mniejsze. Macie jakieś okienka grzania ustawione?

 

Nie wiem jakie masz parametry domu i jaka wielkość ale po zużyciu sądzę, że ok150-170m2 użytkowej. Więc różnica musi być.

Mam okna czasowe 5-8. 14-17. 21-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie porównań niby podobnych domów. Wczoraj musiałem lecieć na budowę, bo mi KB zadzwonił, że NB lata i ładuje mandaty a ja mam kawałek ogrodzenia zdjęte. Pojechałem, ustawiłem i zgadałem się z sąsiadem, który widział, że był u mnie człowiek od PC i chciał zapytać na co się zdecydowałem. W trakcie rozmowy powiedział, że chyba ma coś ze swoim kondensatem nie tak, bo zużywa zimą więcej gazu niż taki sam u jego brata. I tu sedno - takie same domy, tak samo ocieplone, te same kondensaty i instalacje, robione przez tę samą firmę, zużycie wody podobne .Nawet dzieciaki mają w podobnym wieku. Różnice - u mojego sąsiada elewacja frontowa na południe u jego brata na północ = u tego drugiego 3/4 okien na południe. Na dodatek mój sąsiad i jego rodzinka przed 8mą rano wyjeżdżają z domu, wracają po 16tej a przez ten czas wszystkie żaluzje opuszczone( brat żony sąsiada został 2 lata temu obrobiony, w biały dzień wynieśli mu cenne rzeczy z chaty) i żona się uparła na takie "zabezpieczenie" U brata sąsiada żaluzji nikt w dzień nie opuszcza. Od listopada do wczoraj różnica w zużyciu gazu prawie 30% Sąsiad matematyk, więc chyba dobrze liczy ;) Tak więc, porównywanie "podobnych domów" moim zdaniem nie ma jakiegoś większego sensu, skoro nawet w takich samych wychodzą spore różnice...albo inaczej, porównywać można, ale stresowanie się się bo ktoś zużywa mniej, jest na pewno niepotrzebne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie 125m3 105m2 po podłogach, ustawiłem dodatkowo okienka czasowe, średnia temperatura na parterze wzrosła do 22,6st, wcześniej 22,2 st bez okienek. Pytajnick podobnie jest z instalacjami PV te same komponenty moc , odległość 10km, prawie ten sam kierunek i moc oddawana inna. Tu świeci a tam chmury i nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dają okienka czasowe? Nie lepiej jak po prostu jest ustawiona temp np 22 st?

 

Po prostu grzeje się wtedy kiedy najbardziej istotne. A po drugie kiedyś to wytworzone ciepło musi się zdążyć wytracić. Po co ma działać piec, pompka, itp itp tracić prąd i gaz jak nas nie ma prawie 10h od rana. Tak przynajmniej ja działam. I nie myślcie, że np. o 6 rano mam 23 stopnie a jak wracamy 15-16 to mam nagle 18 stopni bo oczywiście spada ale na 22,5 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co dają okienka czasowe? Nie lepiej jak po prostu jest ustawiona temp np 22 st?

 

Miałem tak ustawione czyli stałą i piec np. o 2 się załączył a do 7 podłoga była już "zimna". albo jak byłem w pracy tak to wymuszam jak jestem w domu.

Rano wstaje odczucie ciepła , wracam z pracy to samo. Pod pojęciem ciepła rozumiem temperaturę podłogi 28st:) zimna to 22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...