Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masakra trochę jak dla mnie. Ja rozumiem, że jesteś zadowolony bo nie dość że taniej to jeszcze prościej niż na węglu ale moim zdaniem to właśnie pokazuje jak nadmiar czujników może prowadzić do nadmiernego zużycia. Piec pewnie działa Ci 15-20h na dobę, bo jak jeden czujnik zgłosi że pokój został zagrzany to chwilę później odzywa się kolejny. Ja mam jeden główny czujnik w salonie i tylko on wyzwala kocioł, reszta pomieszczeń ma czujniki ale tylko do wglądu. Ręcznie wysterowałem przepływy na rozdzielaczach podłogówki tak, że przy zadanym 22.5 w salonie każdy z pokoi dostanie tyle ciepła ile chcę. Kocioł ani razu tej zimy nie pracował dłużej niż 4.5h na dobę. Przy podobnym metrażu - 230m po podłogach minus 50 garaż i kotłownia czyli 180 grzane podłogówką mój rachunek za CO w minionym sezonie grzewczym to 850zł. Piec wyłączony 4 kwietnia, czerwiec już w większości klima, bo duże przeszklenia dają się we znaki.

 

Jaką miałeś temperaturę w domu? Ja do 15 maja grzałem podłogówką i w weekendy jeszcze czasem przepaliłem w kominku, generalnie zimno nam było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za czerwiec 15m3, samo CWU, 2+2

 

Kurde świetny wynik. Jaki zasobnik i jak skonfigurowana pompka obiegowa?

Moje 45m3 na miesiąc wygląda tu blado, tylko u mnie pompka lata 13h nonstop dzień w dzień. Jak klimat będzie dalej tak postępował to będę płacił za CWU więcej niż za CO...

 

Jaką miałeś temperaturę w domu? Ja do 15 maja grzałem podłogówką i w weekendy jeszcze czasem przepaliłem w kominku, generalnie zimno nam było :)

Na pewno nie spadła poniżej 22C. Tylko my generalnie jesteśmy raczej umiarkowanie ciepłolubni, pierwszy sezon jak mieszkaliśmy miałem zadane 21,5C i było tak na styk, w drugim sezonie ustawiłem 22C i było idealnie. 22.5 w tym sezonie było tylko temu że parter mamy cały kaflach a bobas uwielbia biegać boso :)

Edytowane przez qrko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde świetny wynik. Jaki zasobnik i jak skonfigurowana pompka obiegowa?

Moje 45m3 na miesiąc wygląda tu blado, tylko u mnie pompka lata 13h nonstop dzień w dzień. Jak klimat będzie dalej tak postępował to będę płacił za CWU więcej niż za CO...

Mam zasobnik 150 litrów, bez cyrkulacji, temperatura wody 43-44 histeraza 5 stopni. U mnie dzieciaki też zazwyczaj wanna, żona przeważnie prysznic, chociaż czasami też lubi poleżeć w wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Przestań, przecież to jest debil , nie poznałeś go jeszcze ? ja nawet nie zwracam na niego uwagi już. dziwi mnie, że nikt go z forum nie wywali. On dzieci na wakacje nie bierze bo szkoda pieniędzy, z żoną ma podział a do kibla chodzą jeden po drugim aby wodę spuszczać jeden raz. Nie jestem złośliwy , to są jego słowa.

 

Zwij to jak chcesz ale ja nie dziaduję w 22*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest "histerez"?

Nie będę jak nie którzy tu na forum, a potem raportują jak dzieci w piaskownicy, więc nie będę się wymądrzał.

 

Histereza to różnica kiedy ma się włączyć grzanie CWU. Mogę u siebie ustawić 10' lub 5'. Czyli jak zadana jest 45' to zacznie grzać gdy spadnie na 35' lub odpowiednio na 40'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam.

W końcu pierwsze rozliczenie roczne z PGNiG za gaz. Pierwszy rok mieszkania w nowym domu c.o. + ciepła woda = 2.650 zł. Jestem zadowolony z osiągniętego efektu, miesięcznie wychodzi ok. 220 zł. Jest to praktycznie tyle samo, nawet troszkę mniej co płaciłem za ogrzewanie i ciepłą wodę w 65 m2 mieszkaniu w bloku /sieć miejska/, a powierzchnia domu jest dwa razy większa /135m2/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...