Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

30.09.2019 rok - 2421 metrów ( Start GRZANIA NA ZIMĘ )

30.09.2020 rok - 3299 metrów ( Start Grzania na ZIMĘ ) bieżący rok = 878 metrów ( 12 miesięcy ) oczywiście więcej o 62 metry gazu łącznie sprzed sezonu grzewczego 2018/2019 gdyż w zimę 2019 rok styczeń skorygowałem grzewczą o 1,5 C na wyjściu ( zasilaniu ) podniosłem Temp.Zasilania o 3stopnie , oraz punkt początkowy krzywej grzewczej również o 3stopnie.

 

TARYFA W-2.12 T

 

2018/2019 - 816 metrów

2019/2020 - 878 metrów ( skorygowana krzywa grzewcza )

 

więc nie ma co żałować i tak jak ktoś kiedyś napisał , że trzeba trochę pomieszkać , wyczuć żeby trafić w punkt z krzywą grzewczą na cały dom ... ja już zaczynam swój CZWARTY sezon grzewczy i dopiero po takim czasie trafiłem w ,,punkt "

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=darioo3;

Z wyjątkiem sypialni temp 23 stopnie w sezonie grzewczym.

 

Ile? To jak u mnie w lecie, gdy klima chodzi.

 

Ile masz w sypialni? Ile wydajesz na lekarstwa? Jaka masz wilgotność?

 

Ludzie, po co wam 23 w mieszkaniu, skoro wystarczy 20 i 40% wilgotności?

 

Poruszać się trzeba, a nie leżeć jak skóra z byka.

 

A w sypialni to trzeba przy 19 nawilżać, żeby się obudzić bez zatkanego nosa, najlepiej 17-18 do spania i ewentualnie nogami regulować temo.

 

Zużycie od 2018.08 około 1200 m3 -- mało? ;P

 

Mieszkanie w domu wielorodzinnym, ja mam 2 kondygnacje, z poddaszem, a szwagry suterne i 1 kondygnację (osobne grzanie i licznik gazu)

 

Nie grzeje klimą ale chłodzę, prąd wychodzi słabo(drogo), Przy ostatnich ciepłych dniach musiałem chłodzic klimą, bo sąsiad napieralał mokrym drewnem.

 

Dzisiaj też mi sie na rzyga zbierało, gdy odpalił piec, a ja bramke otwierałem, żeby wyjechac na polowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję dokładnie rok. Chałupka nowa 80m + garaż 20m sporadycznie dogrzewany. Zużycie 1200m3. Dużo idzie na ciepłą wodę - małe dziecko. Wszędzie przewymiarowane grzejniki, kocioł cały rok na 30-33 stopniach obleciał. Żadnych sterowników, grzywych grzewczych, pogodówki, siedzenia, liczenia i kombinowania jak by tu zejść niżej. Dużo, mało? Nie wiem, grzeję bo trzeba. A 2400 PLN na rok za co+cwu to nie kosmos Edytowane przez eryk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję dokładnie rok. Chałupka nowa 80m + garaż 20m sporadycznie dogrzewany. Zużycie 1200m3. Dużo idzie na ciepłą wodę - małe dziecko. Wszędzie przewymiarowane grzejniki, kocioł cały rok na 30-33 stopniach obleciał. Żadnych sterowników, grzywych grzewczych, pogodówki, siedzenia, liczenia i kombinowania jak by tu zejść niżej. Dużo, mało? Nie wiem, grzeję bo trzeba. A 2400 PLN na rok za co+cwu to nie kosmos

 

to jest kosmos a będzie coraz większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję dokładnie rok. Chałupka nowa 80m + garaż 20m sporadycznie dogrzewany. Zużycie 1200m3. Dużo idzie na ciepłą wodę - małe dziecko. Wszędzie przewymiarowane grzejniki, kocioł cały rok na 30-33 stopniach obleciał. Żadnych sterowników, grzywych grzewczych, pogodówki, siedzenia, liczenia i kombinowania jak by tu zejść niżej. Dużo, mało? Nie wiem, grzeję bo trzeba. A 2400 PLN na rok za co+cwu to nie kosmos

A jaki masz gaz, zwykły czy ten zaazotowany o niższej kaloryczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję dokładnie rok. Chałupka nowa 80m + garaż 20m sporadycznie dogrzewany. Zużycie 1200m3. Dużo idzie na ciepłą wodę - małe dziecko. Wszędzie przewymiarowane grzejniki, kocioł cały rok na 30-33 stopniach obleciał. Żadnych sterowników, grzywych grzewczych, pogodówki, siedzenia, liczenia i kombinowania jak by tu zejść niżej. Dużo, mało? Nie wiem, grzeję bo trzeba. A 2400 PLN na rok za co+cwu to nie kosmos

 

To faktycznie jakiś kosmos to mój dom 160m2 bierze ok.1000m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze jak ocieplony dom i jaki piec
Ocieplenie 10cm grafitu w podłodze, 15cm biały na ścianach, 20cm strych. Kocioł Junkers Cerapur Smart 15kW

To faktycznie jakiś kosmos to mój dom 160m2 bierze ok.1000m3
No i co w związku z tym? Nic nie napisałeś o temperaturach, ociepleniu, domownikach, użytkowaniu wody. Takie pisanie dla samego napisania 1000m3. Nic z tego nie wynika

A jaki masz gaz, zwykły czy ten zaazotowany o niższej kaloryczności?
Zwykły Edytowane przez eryk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...