Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz około 2x więcej ocieplenia ode mnie. Do tego wentylacja mechaniczna. To tak jak porównanie malucha i skody. Niby to jeździ i to jeździ. Dodatkowo ja muszę mieć okna minimalnie rozszczelnione żeby nie zrobić z chaty termosu i się grzyba nie nabawić na ścianach. Niby niuanse. Sumaryczny koszt gazu mnie zadowala. Dziecko podrośnie ,kupię zmywarkę to zużycie wody mi spadnie. Do tego chałupa się wygrzeje bo to pierwszy sezon. Może z 2-3 stówki rocznie urwe. A nawet jak nie to spinał się nie będe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy wpływ na zużycie gazu może mieć pompka "od wody". Nie wiem jak to fachowo nazwać, ale pomaga ona szybciej dostarczyć wodę do kranu. Jak jest wyłączona to sporo zimnej wody musi się przelać zanim w kranie pojawi się ciepła. Ta pompka chodzi mi 24/h. W lecie zużycie gazu miałem na poziomie 40-45m3. To jest połowa tego co teraz w listopadzie razem z co. Może tutaj coś pokombinować? Fakt, wody trochę idzie, ale nie sądze, że na tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy wpływ na zużycie gazu może mieć pompka "od wody". Nie wiem jak to fachowo nazwać, ale pomaga ona szybciej dostarczyć wodę do kranu. Jak jest wyłączona to sporo zimnej wody musi się przelać zanim w kranie pojawi się ciepła. Ta pompka chodzi mi 24/h. W lecie zużycie gazu miałem na poziomie 40-45m3. To jest połowa tego co teraz w listopadzie razem z co. Może tutaj coś pokombinować? Fakt, wody trochę idzie, ale nie sądze, że na tyle

 

Jak masz cyrkulacje włączoną cały czas to na pewno może być przyczyną takiego zużycia. Załóż jakiś sterownik, żeby działała np w określonych porach, albo jakiś czujnik w łazienkach. Ewentualnie wyłącz ją i zobacz jakie będziesz miał zużycie bez włączonej cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cały rok 881m3 gazu. Dom 180m2.

CO+CWU+kuchenka gazowa.3 panele solarne.

Rodzina 2+3.

 

Wydaje się że mało i gratulacje, ale to jest 8810 kwh prądu przeliczeniowo a to już nie jest mało pomijając że płacisz przecież za kwh a nie m3, na pc wysżłoby niespełna połowę i dodatkowo minus abonament za gaz kilka stów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:ja pierdykam myślałem że zużywasz 803m3 ciepłej wody a nie gazu :D

 

Tak to jest jak się klepie bez sensu w klawiaturę, żeby tylko coś napisać w temacie w którym nie ma się żadnego pojęcia (bo przecież nie używasz gazu na cele grzewcze i CWU). Nie siedź za długo pod tą klimą bo efekty widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że mało i gratulacje, ale to jest 8810 kwh prądu przeliczeniowo a to już nie jest mało pomijając że płacisz przecież za kwh a nie m3, na pc wysżłoby niespełna połowę i dodatkowo minus abonament za gaz kilka stów

 

Tylko on za te 8810kWh płaci pewnie ok1650zł.

Z abonamentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się klepie bez sensu w klawiaturę, żeby tylko coś napisać w temacie w którym nie ma się żadnego pojęcia (bo przecież nie używasz gazu na cele grzewcze i CWU). Nie siedź za długo pod tą klimą bo efekty widać.

 

A ty nie rób sobie personalnych jazd bo nie życzę sobie być obrażanym, Mam gaz w 2 domu ale tylko do co i szału nie ma ale nie ma możliwości zainstalowania PV wiec nie ma co cudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, wbij sobie do głowy- cena kWh z gazu to około 20-22gr, wliczając już abonament i opłatę za przesył nich nawet bedzie 1850zł - źle, jak na takie dom ?

Jaki "zakaz gazu w domach" za 12 lat ?

 

To znowu ta Twoja "forumowa wiedza" ? :lol:

Nie kompromituj się już może...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...