Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teoretycznie obniżam, w praktyce podłogówka włącza się po północy na 4-5h, do rana nagrzeje, cały dzień trzyma, i tak w kółko. Przez 4 lata tylko kilka razy kocioł włączył się 2x w ciągu dnia, jak na zewnątrz kilka dni z rzędu było -15 - -20C.

 

Home Assistant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teoretycznie obniżam, w praktyce podłogówka włącza się po północy na 4-5h, do rana nagrzeje, cały dzień trzyma, i tak w kółko. Przez 4 lata tylko kilka razy kocioł włączył się 2x w ciągu dnia, jak na zewnątrz kilka dni z rzędu było -15 - -20C.

 

Home Assistant.

 

U nas tak samo to wygląda, szczególnie, gdy jest słońce, wtedy dom bardzo się nagrzewa. Wszystko ładnie, pięknie, ale jest tego jeden minus, przynajmniej u nas, niedogrzana łazienka. Macie podobne doświadczenia? Jak sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak samo to wygląda, szczególnie, gdy jest słońce, wtedy dom bardzo się nagrzewa. Wszystko ładnie, pięknie, ale jest tego jeden minus, przynajmniej u nas, niedogrzana łazienka. Macie podobne doświadczenia? Jak sobie z tym radzicie?

 

Skręciłem na belce od podłogówki minimalnie przepływy na wszystko a na łazienke zostawiłem na max. W tej chwili łazienka ma 22 C i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w okolicach Bielsko-Biała czyli też już prawie góry, gdzie średnia temperatur w listopadzie wyniosła 3,6 stopni. Nowy budynek z użytkowym poddaszem o powierzchni 180 metrów. Ocieplenie 15cm styropianem grafitowym, 30cm dobrej wełny mineralnej również na strychu. Na parterze 18cm izolacji styropianem a na piętrze 10cm Ogrzewam 145 metrów podłogówki + 33 metry kaloryfery (garaż + kotłownia). Zużycie gazu w listopadzie na ogrzewanie do temp. pomiędzy 22 - 23 stopnie w pomieszczeniach mieszkalnych + CWU z obiegiem wymuszonym (na tę chwilę działa jeszcze bez przerwy 24h), 124 metry gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak samo to wygląda, szczególnie, gdy jest słońce, wtedy dom bardzo się nagrzewa. Wszystko ładnie, pięknie, ale jest tego jeden minus, przynajmniej u nas, niedogrzana łazienka. Macie podobne doświadczenia? Jak sobie z tym radzicie?

 

Wlaczam farelke 5 minut przed wejsciem do lazienki i mam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się i ja w tym epickim temacie ;)

Bydgoszcz, ostatnie 7 dni, temp w nocy około 0,za dnia ze 3.

W domu około 23 stopnie, dom 150m2 typu klocek bliźniak. Sciana 15 cm i 20cm grafitu, dach styro i płyta pur około 30cm.

Zużycie dobowe za te 7 dni 6.1m3 czyli malutko.

Mam rekuperator, kocioł gazowy termet. Sporo kąpania. 4 os.

Nie mam żadnego regulatora. Kocioł ustawiłem aby puszczał wodę w podłogówkę 27 stopni i tak to sobie hula. Jak czytam że ludzie komputerami sterują każdy pokój....

 

Podłogówkę robiłem sam z żoną. Każdy obieg po około 85 metrów. Po jednym rozdzielaczu na piętro Rozdzielacze najprostsze nawet przepływomierza nie mają. Nic nie regulowałem od uruchomienia.

Edytowane przez Janekk1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą pogodówki jest to że nie musisz latać do kotłowni i zmieniać temperatury w zależności od temperatury na zewnątrz :)

 

tak tylko że wielu do tej podłogówki dodaje elektrozawory na każdy pokój i szuka tych mitycznych oszczędności , skaczą temperaturą dzień noc co wg mnie przy małych dobrze ocieplonych domach jest kompletnie bez sensu. płacisz kupę tysięcy za skomplikowaną instalację masz więcej elementów do zepsucia się więc gdzie tu sens i ekonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że wielu do tej podłogówki dodaje elektrozawory na każdy pokój i szuka tych mitycznych oszczędności , skaczą temperaturą dzień noc co wg mnie przy małych dobrze ocieplonych domach jest kompletnie bez sensu. płacisz kupę tysięcy za skomplikowaną instalację masz więcej elementów do zepsucia się więc gdzie tu sens i ekonomia.

 

byq84 pisał o pogodówce, nie podłogówce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...