Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Taryfa PGNiG Obrót Detaliczny została zatwierdzona przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Oznacza to, że od nowego roku za gaz zapłacimy blisko 4,5 procent mniej - podano w komunikacie. To trzecia obniżka cen gazu, którą zatwierdzono dla gospodarstw domowych w ciągu roku."

 

No proszę, a ponoć to tylko wunglem się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się i ja w tym epickim temacie ;)

Bydgoszcz, ostatnie 7 dni, temp w nocy około 0,za dnia ze 3.

W domu około 23 stopnie, dom 150m2 typu klocek bliźniak. Sciana 15 cm i 20cm grafitu, dach styro i płyta pur około 30cm.

Zużycie dobowe za te 7 dni 6.1m3 czyli malutko.

Mam rekuperator, kocioł gazowy termet. Sporo kąpania. 4 os.

Nie mam żadnego regulatora. Kocioł ustawiłem aby puszczał wodę w podłogówkę 27 stopni i tak to sobie hula. Jak czytam że ludzie komputerami sterują każdy pokój....

 

Podłogówkę robiłem sam z żoną. Każdy obieg po około 85 metrów. Po jednym rozdzielaczu na piętro Rozdzielacze najprostsze nawet przepływomierza nie mają. Nic nie regulowałem od uruchomienia.

 

Widzisz, ja mam regulatory w każdym pomieszczeniu (dom całośc około 250m2) i za listopad wyszło 87m3 czyli 2,9m3 dziennie czyli połowa z tego co Ty zużywasz , a koszt termoregulatorów wcale nie był taki wysoki. Podłogówkę też robiłem sam. 30x6,1 wychodzi 183m3 na miesiąc więc całkiem sporo. Naprawdę warto zainwestować troszke więcej w regulację i masz spokój. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow to masz połowę mojego zużycia, czy jest to z CWU? Ja listopad zamknąłem w 150 m3, także albo mam dziurawy dom albo nie wiem :) z tego co widzę Janek jest z mojego miasta i mamy podobne zużycie.

 

Tak, to CO + CWU . 4 osoby

 

Mam kocioł z modulacją mocy od 10% i może to robi robotę bo praktycznie jak pracuje na CO to pracuje na minimalnej mocy czyli 2,5kW

Może też mieć na to wpływ to, że na podłogach mamy surowy beton i nic nie ogranicza oddawania ciepła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczekałem się, kilka godzin robienia przyłącza, 4 miesiące papirologi.... W przypadku założenia licznika i tak pomogły znajomości bo ponoć normalnie czas oczekiwanie 4tyg....

 

c7d1e21117ef3.jpg

 

c87ce8ba4d002.jpg

 

To masz ekspresowo! W moim rejonie jest dramat. Dwie osoby właśnie postawiły sobie dodatkowe kominy zewnętrzne by ogrzewać kozami domy, w których wszystko jest gotowe do zamieszkania. Jeden czeka na podłączenie gazu 15 drugi 11 miesięcy i to od momentu zakończenia budowy a papiery w gazowni składali jeszcze wcześniej. Jak ja zaczynałem budowę to gazownicy mieli termin 6mcy a teraz to ponoć 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...