Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od 20.10 do 27.12 358m3 CO+CWU (4 godziny dziennie). Dom 130m2 parterowy, strop 25cm welna, sciany 15cm styropian, okna 3szybowe. Temperatura od 21 do 22 stopni w zależności od pokoju, garaż na 14 stopni, kotłownia na 19.5. Podłogówka po całości, każde pomieszczenie sterowane termostatem z elektrozaworem i pogodówką. na moje dość dużo wychodzi. Okolice Bydgoszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

faktycznie sporo, u mnie zdecydowanie mniej listopad i grudzień do 28 poszło 178m3, temp w domu 21,8 do 22,4, szczegóły na http://www.pbrys.cba.pl, co tydzień sprawdzam, pierwszy rok mieszkam ;) - jeszcze mi sie chce to sprawdzać :D

Chyba jakiś błąd Ci się wkradł bo wg twoich tabelek listopad i grudzień u Ciebie to 243m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień (doliczając jutrzejszy dzień) -143 m3, 22-23 stopnie, CWU 4 osoby. Kominek odpalony 3 razy. Północna część województwa śląskiego.

Cały rok 2020 - 790 m3.

W grudniu miałem też 2 awarie kotła odkąd mieszkam, przeciekał odpowietrznik pompy obiegowej, został wymieniony przez serwis na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień (doliczając jutrzejszy dzień) -143 m3, 22-23 stopnie, CWU 4 osoby. Kominek odpalony 3 razy. Północna część województwa śląskiego.

Cały rok 2020 - 790 m3.

W grudniu miałem też 2 awarie kotła odkąd mieszkam, przeciekał odpowietrznik pompy obiegowej, został wymieniony przez serwis na nowy.

 

Ile z klimy w tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20.10 do 27.12 358m3 CO+CWU (4 godziny dziennie). Dom 130m2 parterowy, strop 25cm welna, sciany 15cm styropian, okna 3szybowe. Temperatura od 21 do 22 stopni w zależności od pokoju, garaż na 14 stopni, kotłownia na 19.5. Podłogówka po całości, każde pomieszczenie sterowane termostatem z elektrozaworem i pogodówką. na moje dość dużo wychodzi. Okolice Bydgoszczy.

 

Sporo. Jeśli masz sterowanie termostatem każde pomieszczenie , to zrezygnował bym z pogodówki. Zobacz czy jeśli zalaczysz najmniejsze pomieszczenia to czy kocioł nie traktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z sasiadem, ktory ma taki sam dom (obok) i kociol - kupilismy dom od tego samego developera. On ma temperature wszedzie 23 stopnie przy krzywej 0.3 i ma zuzycie praktycznie o 50% mniejsze niz ja. ja mam natomiast KG 0.55 i zadane 22 stopnie i nie dogrzewa mi pomieszczen. U niego był zapchany jakis filtr przy sprzegle/pompie, tak mowil. Po wyczyszczeniu tego zaczelo dogrzewac wszedzie i rachunki mu spadly. Ekipa co montowala juz poinformowana, czekam na przyjazd zobaczymy co z tego wyjdzie. Edytowane przez volvo132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 20.10 do 27.12 358m3 CO+CWU (4 godziny dziennie). Dom 130m2 parterowy, strop 25cm welna, sciany 15cm styropian, okna 3szybowe. Temperatura od 21 do 22 stopni w zależności od pokoju, garaż na 14 stopni, kotłownia na 19.5. Podłogówka po całości, każde pomieszczenie sterowane termostatem z elektrozaworem i pogodówką. na moje dość dużo wychodzi. Okolice Bydgoszczy.

 

Nie wiem czy to dużo bo się nie znam. Sam narazie wygrzewam i kombinuje z różnymi ustawieniami. Możliwe, że któreś pomieszczenie szybciej się wychładza, wtedy kocioł się załącza i generuje dodatkowe m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiemy czemu masz niższe zużycie gazu, jakbym przepalał swój kominek 14kW z dgp co drugi dzień to też spalanie gazu by mocno spadło. Niestety u nas drewno droższe od gazu, więc kominek odpalam sporadycznie.

 

W grudniu mało paliliśmy w kominku i wyszło za cały grudzień 175m3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

z racji podniesienia temperatury ze średniej 22 na 23.

 

Obecnie na zewnątrz prawie 7C, w pokoju gdzie pracuję zdalnie 18 i uchylone okno., Siedzę w krótkich spodenkach i w koszulce z krótkim rękawem bo coś ciepławo, kaloryfer skręcony na *

Zużycie gazu od 1.09.2020 do teraz 227m3 na dwie kondygacje (patrzaj co pisałem wcześniej) 2+2koty i często na weekendy +2+1kot

 

Po co wam 23C średnio? I tak połowę w powietrze puszczacie. Poruszać się co godzinę przez pięc minut jak praca zdalna, Przewietrzyć, żeby nie było wilgoci

 

W "kocim" pokoju jest 20.5C i tam steerownik pokojowy od pieca ustawiony na 20C z odchyłem 0.5C - spadnie to się włącza, o koty trzeba dbać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...