Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hmmm

 

1) w domu zimno

2) niema zimy

3) cała prawda o gazie w starym domu

4) ustaw 22 stopnie przez całą dobę w styczniu lub lutym i napisz wynik

 

Dla małych dzieci więcej niż 22 stopnie nie jest wskazane. Nikt też aktualnie nie narzeka na zimno.

 

Na parterze jest 22 stopnie. Na piętrze jest sterownik i z uwagi na zimną klatkę schodową i realnie nieocieplone poddasze kocioł musi się częściej załączać. Po adaptacji poddasza powinno być lepiej, ale to historia na podsumowanie grudnia 2021 ;) Na poddaszu po adaptacji będzie nawiew z klimy (plus może jakieś kanały na piętro) i od połowy roku fotowoltaika z dotacji. CWU też będzie wtedy grzana grzałką elektryczną.

 

Miałem 30-letni kocioł zasypowy i więcej już czarnego złota nie chcę mieć w domu: smród, brud i skoki temperatur.

 

Oczywiście rozważam styropian na ścianach, ale zwróciłoby mi się to pewnie w 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twierdzisz że gaz nie opłaca się w starszych domach?

 

Nic takiego nie twierdzę. Twierdzę że ma zimno w chałupie, pomimo braku zimy. I proponuję niech ustawi 22C przez całą dobę i napisze zużycie. Dla równego rachunku proponuję za luty.

 

 

 

Miałem 30-letni kocioł zasypowy i więcej już czarnego złota nie chcę mieć w domu: smród, brud i skoki temperatur.

 

 

Czy teraz jak masz 22 w dzień i 19 w nocy to nie jest to skok temperatury?

 

 

Ciekawi mnie zawsze ten zwrot o braku zimy, szczególnie, że prawie każdy na przełomie września/października ogrzewanie odpala i do marca/kwietnia dom ogrzewa. Zimy są takie jakie są, no ale grzać i tak trzeba.

 

Nie wiem ile masz lat i czy wiesz co to prawdziwa zima. Prawdziwa zima pokazuje jak sprawdza się system grzewczy i ile kosztuje.

Z powodu braku zimy tworzy się za dużo mitów tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy teraz jak masz 22 w dzień i 19 w nocy to nie jest to skok temperatury?

 

Tylko te skoki ustawia sobie wg własnego uznania, a nie dlatego, że się kocioł rozhulał/przygasł

 

Nie wiem ile masz lat i czy wiesz co to prawdziwa zima. Prawdziwa zima pokazuje jak sprawdza się system grzewczy i ile kosztuje.

Z powodu braku zimy tworzy się za dużo mitów tu na forum.

 

"Prawdziwa" zima to taka występuje w rzeczywistości, a nie na archiwalnych filmach.

Klimat się zmienia, wymagania mieszkańców się zmieniają, stąd szuflowanie we własnym domu staje się coraz większym nonsensem.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz lat i czy wiesz co to prawdziwa zima. Prawdziwa zima pokazuje jak sprawdza się system grzewczy i ile kosztuje.

Z powodu braku zimy tworzy się za dużo mitów tu na forum.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale blisko mi do 40. Wiadomo, że jak przymrozi to wyniki spalania nie będą takie jak w dzień +5, a w nocy w okolicach 0, ale obojętnie czy grzejesz gazem, węglem, drewnem, pompą czy kablami, to wszyscy będą mięć większe zużycie.

A zimy dzisiaj są takie jakie są i tak jak pisałem każdy i tak ma odpalone ogrzewanie w sezonie zimowym, jaki by on nie był.

Jeszcze jak byś mógł napisać o jakie mity dokładnie chodzi, bo ja chyba nie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te skoki ustawia sobie wg własnego uznania, a nie dlatego, że się kocioł rozhulał/przygasł

 

.

 

Moim skromnym zdaniem celowo obniża temp. na noc , aby mniej zapłacić. Wynika to tylko z ekonomii.

Teraz pomyśl co to za dom skoro ma tak duże skoki temperatur.

Skoro teraz jest 650 za miesiąc, to grzejąc w nocy będzie 1000 , a jak dobrze przymrozi 1500. Tylko strzelam.

Także dopóki nie wsadzi tam pieniędzy to pozostaje taki komfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem celowo obniża temp. na noc , aby mniej zapłacić. Wynika to tylko z ekonomii.

Teraz pomyśl co to za dom skoro ma tak duże skoki temperatur.

Skoro teraz jest 650 za miesiąc, to grzejąc w nocy będzie 1000 , a jak dobrze przymrozi 1500. Tylko strzelam.

Także dopóki nie wsadzi tam pieniędzy to pozostaje taki komfort

 

 

Szczerze mówiąc absolutnie nie przeszkadzało by mi 19.5 w nocy - w sypialni mam 20-20.5C i raczej trudno tam obniżyć bardziej.

@Gnieff jest pewnie zadowolony, że nie musi już szuflowanie, nie marznie i o to chodzi.

 

Skoro teraz jest 650 za miesiąc, to grzejąc w nocy będzie 1000 ,

Ciekawe, jak policzyłeś, że podniesienie temperatury o 2C w ciągu 300h miesięcznie będzie kosztowało 450zł :) :). Skoro całe ogrzewanie kosztuje go 550zł :lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też 22,4 w dzień i 22 w nocy, jak ustawię mniej to zimno - tak mówi żona - i ma rację, a ja mam spokój :)

 

moim zdaniem to każdy panem własnego życia, i grzeją jak lubi albo jak go w danym momencie stać.

 

ja z gazu jestem zadowolony, 10 lat paliłem ekogroszkiem w starym domu, komfort temperaturowy w domu taki sam, ale komfort obsługi kotłowni - nieporównywalny

 

moje bieżące zużycia: http://www.pbrys.cba.pl

 

PS. ciekawe jak wyjdzie styczeń, bo u nas cały czas na minusie od niedzieli, a bestia ze wschodu nadciąga :lol2:

Edytowane przez pbrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie forum :

18 stopni to ciepło i jeszcze wietrzę,

jest mnóstwo takich historii

 

Kłamiesz miętki pisiorsku, napisałem tak::

 

"Obecnie na zewnątrz prawie 7C, w pokoju gdzie pracuję zdalnie 18 i uchylone okno*

 

O wietrzeniu było dalej, i o poruszaniu się raz na godzine przez pięc minut.

 

Przeproś kmioptku, albo odejdź w spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze jak pojawia się wpis gdzie jest ogrzewanie gazowe to nagle 20 stopni to już wystarczająco ciepło , a na noc obniżam bo mi się lepiej śpi. Lepiej się śpi bo chłodniej i licznik wolniej się kręci.

Jeśli nowe , dobrze izolowane domy to tak , zgadzam się.

Ale nie wciskajcie ludziom kitu ze gaz będzie tani do starych, nieizolowanych domów. Aż oczy szczypią od takich wpisów.

Bo to nie będzie ani tanie, ani komfortowe jak w dzień będzie 20 stopni a w nocy ze względów zdrowotnych 18.

 

ps . Ten koleś co pracuje w domu to chyba pracuje fizycznie a nie zdalnie , skoro w 18 stopniach siedzi. Pojęcia Ci się chyba kolego pomyliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...