Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dopiero w piątek odważyłam się spojrzeć na gazomierz. Oczywiście humor popsuty na cały weekend aż do dziś. :evil:

Od ostatniego odczytu czyli 5 grudnia do 27 stycznia - 900m3. Przy czym do 23 grudnia temp. korytarzowa - roboty wykończeniowe.

Od 27 stycznia dokładnie raz na dobę spisuję zużycie - ok 13/15 m3 na 24 h. Dużo! :cry: Wcześniej była duuużo wyższa tylko nie spisywałam.

Piec Vitopend 100 atmosferyczny, zasobnik 100 l.

Temp ustalona na dzień 21-22 st, noc - 19. Po odczycie zmiana - dzień 20 stopni, noc - 19 stopni. Pierwszy sezon grzewczy, ściana - silka +14 cm steropianu, pow. 140 m2 + garaż a tam ok 8 st

mam nadzieję, że szybko przyślą mi rachunek bo inaczej zawał murowany :o

 

Najgorsze że w ogóle się na tym nie znam. Co zrobić żeby zużycie było mniejsze?. Początkowo przykręcałam kaloryfery na poddaszu. Tam nikt nie mieszka, pokoje puste - doszłam jednak do wniosku, że to nic nie daje. Teraz kaloryfery prawie rozkręcone na maxa tylko temp. obniżona. Muszę się jeszcze dużo nauczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Miesiac grzania - od 27.12 do 27.01 - spadek na wskazniku zbiornika z 85% do 40%. Zuzylem 45% propanu co po szybkich przeliczeniach daje 1218 l za cene 2326 zł (w metrach daje to okolo 309 m3). Obliczenia szacunkowe.

Temp. utrzymywana w dzien 22, noc 20, we wszystkich pomieszczeniach taka sama (oprocz garazu). Pow. do ogrzania 260 m2.

 

Czy obnizenie mocy kotla atmosferycznego wplywa na zmniejszenie zuzycia gazu?

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w piątek odważyłam się spojrzeć na gazomierz. Oczywiście humor popsuty na cały weekend aż do dziś. :evil:

Od ostatniego odczytu czyli 5 grudnia do 27 stycznia - 900m3. Przy czym do 23 grudnia temp. korytarzowa - roboty wykończeniowe.

Od 27 stycznia dokładnie raz na dobę spisuję zużycie - ok 13/15 m3 na 24 h. Dużo! :cry: Wcześniej była duuużo wyższa tylko nie spisywałam.

Piec Vitopend 100 atmosferyczny, zasobnik 100 l.

Temp ustalona na dzień 21-22 st, noc - 19. Po odczycie zmiana - dzień 20 stopni, noc - 19 stopni. Pierwszy sezon grzewczy, ściana - silka +14 cm steropianu, pow. 140 m2 + garaż a tam ok 8 st

mam nadzieję, że szybko przyślą mi rachunek bo inaczej zawał murowany :o

 

Najgorsze że w ogóle się na tym nie znam. Co zrobić żeby zużycie było mniejsze?. Początkowo przykręcałam kaloryfery na poddaszu. Tam nikt nie mieszka, pokoje puste - doszłam jednak do wniosku, że to nic nie daje. Teraz kaloryfery prawie rozkręcone na maxa tylko temp. obniżona. Muszę się jeszcze dużo nauczyć...

 

Alienka - a masz gaz GZ-35 czy GZ-50?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

 

Dom: 150m2 użytkowej + 20m2 garaż,

Ściany: 24 gazobeton + 12 styropian, poddasze 15+5

Ogrzewanie: ok 100m2 podłogówa reszta kaloryfery,

Temperatura: w dzień 19-20, w nocy 18,

Kocioł: Vitodens 222 czujnik zmiennotemperaturowy,

Gaz: propan techniczny (GASPOL).

 

Zużycie: od 16 pździernika do 30.01 330m3 (7.30 zł/m3) = 2409 zł

(gdybym miał to na litry przeliczyć to jest jakoś tak, że 1m3 = 3.8litra czyli około 1250 litrów )

 

PS: Czy ktoś z posiadaczy tego kotła rozgryzł jego sterowanie poprzez krzywe grzewcze i jest zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie ostatniego tygodnia najsilniejszych mrozow, gdy temperatura nocą spadała do minus dwudziestu paru stopni, a w dzien wynosiła minus kilkanascie oraz poprzedniego tygodnia z temperaturą wynoszącą ok. minus 10C zuzycie gazu wzrosło prawie dwukrotnie. Od 12 01 2006 do dnia 29 01 2006 zuzyłem 120 m3 GZ 50.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń mozna by rzec - za nami - więc mogę się podzielić odczytami za cały miesiąc.

Maksymalne spalanie w czasie najwiekszych mrozów nie przekroczyło ku mojemu zdumieniu 16m3/dobę.

Średnio za cały miesiąc wyszło mi 12,51 m3/dobę (388m3 GZ50).

Powierzchnia łączna 240m2. Kubatura 720m3. 140m2 mieszkalne z temperaturą średnią 22,5 stopnia

100m2 "warsztatowo-garażowe" z temperaturą ok 15 stopni.

Ostatni tydzień "pokombinowałem" trochę z ustawieniami pieca i spalanie drgnęło w pozytywną stronę.

Do tej pory mój sterownik nieco na bakier miał ustawienia zaprogramowane i grzał "wedle

własnego uznania" - tak, że w najwieksze mrozy było za ciepło.

A teraz - zaprogramowane 22 stopnie - i jest 22 stopnie. Temperatura obniżona ustawiona na 20

- i to tez działa :). Zaczynamy się ze sterownikiem i piecem "dogadywać".

Tylko dlaczego to musi tyle trwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W największe mrozy 50 m3 na dobę.Teraz ok 30.GZ-35.

 

Ochus, nie przejmuj się. Wynika, że w Poznaniu i okolicach panowały największe mrozy syberyjskie. Albo nam tak azotowali gaz GZ35. W sądne dni mój kocioł spalał 70 m3 (temperatura wewnątrz blisko 24 stopnie), a teraz przy -10, -5, a nawet 0 stopni na zewnątrz ciągle spala mi 40 m3 (temperatura wewnątrz ok. 18 ). Nowy dom, jeszcze tam nie mieszkam z rodziną, czyli takie zużycie gazu mam bez gotowania i cwu.

Dom 150 m2 powierzchni użytkowej, do ogrzania około 200 m2 (powierzchnia podłóg), kubatura 600 m3 oraz nieogrzewany prawie 40 m2 garaż, ale ocieplony od części mieszkalnej wełną. Na poddaszu wełny min. 23 cm, a w niektórych miejscach 25, a nawet 28 cm - stryszek. Dom prawie w całości ocieplony 15 cm wełną (24 cm silka), bez około 18 m2, bo wykonawca nie zdążył przed mrozami.

Ogrzewanie: 80 m2 to podłogówka, a reszta kaloryfery.

 

Poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem z rękojmi i oddaniu Viessmanowi kotła Vitogas 100.

Wietek

 

P.S. Mając!

A ja rozmyślałem, żeby mój Vitogas zamienić na Vitodensa. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inz. Mamoń,

mam GZ-50 co to oznacza???

 

 

Jest to gaz wysokometanowy. Wartość opałowa wynosi: 10kWh/m3, a ten drugi gaz GZ-35 to gaz zaazotowany i ma tylko 6,19 kWh/m3 - prawda, że to trochę co innego? Zauważ, że ma to także potwierdzenie w cenach. Otóż dla popularnych taryf Z-3 oraz W-3 identyczne rachunki otrzymasz dla 10m3 GZ-50 dziennie oraz 16m3 GZ35 dziennie. Będą to kwoty 402 - 404 złote brutto na miesiąc....

 

Jak masz 13 - 15 m3 na dobę w okresie dużych mrozów to jak na Twoją powierzchnię NIE JEST to dużo. U mnie powierzchnia jest trochę mniejsza. W największy mróz -28 stopni, a w dzień -22 miałem 28m3 przez dobę tego słabszego gazu GZ-35 co jest równe około 18 m3 gazu GZ-50. Aha - patrz na zużycie średnie z jakiegoś okresu np 30 lub 60 dni, bo zużycie maksymalne może trochę mylić. W te mrozy chodziłem odczytywać licznik codziennie i widziałem 24 lub 27 albo 28 m3. A tymczasem średnia z 30 dni jest trochę ponad 16m3.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mne ok 130 m2 mieszkalnej + garaż 40m2 (na min. 1 kaloryfer) + kotłownia 10 m2 (z recznikowcem)

max 28+12 wełna min. podłogówka ok 40m2, czasami palę kominkiem tzn. od ok.17.00-24.00 i w weekendy od 15.00 do 24. W czasie najwiekszych mrozów ok. 2 tygodnie stycznia kominek chodził non- stop . Piec jednofunkcyjny z otwartą komora DD + 130 l . Za okres od 14.11 do wczoraj 900 m3 z cwu ( jak czasami wyłączyłem kominek na cały dzień to przy temp. -2-5 zuzycie było ok. 10-13 m3 na dobe. 4 osoby (2 dzieci) temp. 21 w dzien,noc 18.00

Ale nie wiem jaki gaz , czy to pisze na fakturze? mam tylko taryfę W-3

Spaliłem ok.7 m3 drzewa. Sądziłem,że jednak spalę mniej tego gazu. :evil: :x Pierwszy rok,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:POMOCY .!!!! CZY TO JEST NORMALNE. mam nowy dom mieszkam w nim od grudnia 2005powierzchnia180+90poddasza parter piętro i poddasze. ściany z b. komórkowego 24cm nie docieplonyn ( nie zdążyłem)jedynie dach. dom ogrzewam turbo kominkiem makrotermu z płaszczem wodnym + kaloryfery 14 a pale brykietem drewnianym miesięcznie spalam 2tony za jakieś 800zł w domu mam 15-18stopni dodam jeszcze że wode też grzeję tym kominkiem.zasobnik 300l (bo marzę o solarze) czy to normalne????? czy docieplenie bardzo mi pomoże może gaz ziemny byłby lekarstwem nie wiem co mam zrobić bo takie wydatki wyprowadzają mnie z równowagi.

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:POMOCY .!!!! CZY TO JEST NORMALNE. mam nowy dom mieszkam w nim od grudnia 2005powierzchnia180+90poddasza parter piętro i poddasze. ściany z b. komórkowego 24cm nie docieplonyn ( nie zdążyłem)jedynie dach. dom ogrzewam turbo kominkiem makrotermu z płaszczem wodnym + kaloryfery 14 a pale brykietem drewnianym miesięcznie spalam 2tony za jakieś 800zł w domu mam 15-18stopni dodam jeszcze że wode też grzeję tym kominkiem.zasobnik 300l (bo marzę o solarze) czy to normalne????? czy docieplenie bardzo mi pomoże może gaz ziemny byłby lekarstwem nie wiem co mam zrobić bo takie wydatki wyprowadzają mnie z równowagi.

:o

 

Masz naprawdę duży dom. Moje 135 m kw z tego ogrzewane tylko 117 kosztuje mnie w styczniu jakieś 400 PLN (gaz). Twoja chata jest 2 x większa. Ogrzewanie brykietem powinno być chyba tańsze niż gazem i zapewne było by tak gdyby nie brak ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...