Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Domek parterowy 80 m.kw, kocioł Beretta dwu funkcyjny 4 osoby w tym dwójka dzieci temp w dzien 22,2 w nocy 21,5 przez grudzień srednio 9,3 metra łacznie z gotowaniem

 

Grudzień 244 m3 gazu.

Dom lekko ponad 190m2

temp 21,5-22 w nocy 20,5-21

 

Przykład na to co pisałem wcześniej. Takich kwiatów można by znaleść tu dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przykład na to co pisałem wcześniej. Takich kwiatów można by znaleść tu dużo.

 

Jakie znowu kwiatki ?

Że ktoś na noc obniża temperaturę o 0.5-1C ?

Ja też mam na sterowniku ustawione 22 w dzień, 21.5 w nocy (wiecej i tak temperatura nie potrafi spaść w ciągu 8h)

W sypialni podłogówka przykręcona i jest jeszcze o pół stopnia, stopień chłodniej - bo tak lepiej nam się śpi.

Jak najbardziej robię to dla komfortu, nie dla oszczędności, bo gdzie tu szukać oszczędności, kiedy ogrzanie domu kosztuje rocznie 750zł ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj powierzchnie tych dwóch domów, i zobacz zużycie.

 

Oceniasz na podstawie jednego przykładu?

Wiesz, ktoś tu ostatnio napisał, że po przejściu z LPG na gaz ziemny miał zużycie kilkakrotnie większe niż normalnie, bo serwisant nie przekonfigurował kotła..

Przecież to spalanie w tym domu 80m2 jest dalekie od normalności. Poza tym, nawet nie wiesz, czy to ocieplony dom, bo autor udaje już kolejny...

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?368652-Ogrzewanie-pod%C5%82ogowe-na-pompie-z-kot%C5%82a-gazowego&p=8010257&viewfull=1#post8010257

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś sobie zrobić kolego jakąś stopkę, gdzie dasz info że masz nową chałupę, dobrze izolowaną.

Ponieważ czyta to Gienek jeden z drugim i oczy przeciera że gaz może być tani na tyle metrów kwadratowych.

 

Dom ocieplony w stopniu przyzwoitym, co nie znaczy, że doskonale. 15 cm styropianu na 25 Porothermu. Przez ostatnią mroźną dobę na mazowszu kocioł mi spalił 10,8 m3. Od początku stycznia średnia dzienna wychodzi 8,6 m3.

W nocy obniżam temperaturę aby o godzinie 5 włączał się tryb dzienny i gdy o 7 wstaję wszystkie podłogi były przyjemnie cieplutkie. Na początku miałem przez całą dobę identyczną temperaturę ale wtedy sterownik włączał i wyłączał o przypadkowych godzinach i zdarzało się że w łazience bylo ciepło od grzejnika drabinkowego a podłoga chłodna.

Przy moim zużyciu mam taryfę W2.1 nie dogrzewając domu kominkiem ani klimatyzatorami.

Edytowane przez daro.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps . Ten koleś co pracuje w domu to chyba pracuje fizycznie a nie zdalnie , skoro w 18 stopniach siedzi. Pojęcia Ci się chyba kolego pomyliły.

 

 

Ty jesteś nieogar jakiś?

18 stopni i uchylone okno miałem gdy było na zewnątrz 7-8 stopni.

 

Teraz mam 19, i okno uchylam na czas ćwiczeń 5 minutowych co godzinę. Na zewnątrz obecnie -4, po wietrzeniu temperatura wzrasta o około 0.3, piec się wyłaczył w południeł, bo w kocim pokoju 20.5 jest, a w sypialni mam z grubsza 17-18, żużycie gazu w styczniu 2021 75m3, dwa litry bioetanolu zużyłem w sylwestra i nowy rok, żeby w kominku napalić i nastrój zrobić, ale on nie ogrzewa ca 160 m2 na dwóch kondygnacjach z otwartą klatka schodową..

 

Wietrzyć trzeba, zapytaj sie kogoś kto ma mechaniczną wetnylację, to może ogarniesz w czym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.3 koci pokój

0.1 czujnik zewn

19.1 tu mam biuro i obecnie było wietrzone

19.2 pokój dzienny

 

Dzień dobry,

odnośnie postu kolegi i jego zdjęcia z którego wynika, że wilgotność w domu ma na poziomie 45%

mam pytanie, jak sobie radzicie z tym problemem w trakcie zimy i grzania podłogi? Wentylację ustawiłem na 1-wszy bieg (minimum) i wilgotność nie przekracza 30-35%. Często spada nawet do 25%. Zacząłem myśleć o zakupie nawilżacza, ale może ktoś ma patent na to i pomoże.

Pozdrawiamy, czekając na podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

odnośnie postu kolegi i jego zdjęcia z którego wynika, że wilgotność w domu ma na poziomie 45%

mam pytanie, jak sobie radzicie z tym problemem w trakcie zimy i grzania podłogi? Wentylację ustawiłem na 1-wszy bieg (minimum) i wilgotność nie przekracza 30-35%. Często spada nawet do 25%. Zacząłem myśleć o zakupie nawilżacza, ale może ktoś ma patent na to i pomoże.

Pozdrawiamy, czekając na podpowiedź :)

 

- zmień wymiennik,

- kup wydajny nawilżacz,

- rób często pranie.. :)

 

od najdroższego do najtańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zmień wymiennik,

- kup wydajny nawilżacz,

- rób często pranie.. :)

 

od najdroższego do najtańszego.

 

Dzięki za sugestie. Nawilżacz i pranie - jak najbardziej ok.

Natomiast zdumiony jestem propozycją zmiany, jak rozumiem wymiennika rekuperatora? Przecież to urządzenie ma 2 lata, zatem nie "funkel nufka", ale żeby go od razu wymieniać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Nawilżacz i pranie - jak najbardziej ok.

Natomiast zdumiony jestem propozycją zmiany, jak rozumiem wymiennika rekuperatora? Przecież to urządzenie ma 2 lata, zatem nie "funkel nufka", ale żeby go od razu wymieniać????

 

Po pierwsze to temat o ilości gazu a nie wentylacji, więc tam bym zadał pytanie. Po drugie nigdzie nie napisałem o wymianie rekuperatora a jedynie wymiennika. Nie wiem o jakiej centrali mowa i czy daje taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł się wyłączył, koty rezydują na oknie i grzeją futro od słońca, wietrzenie za poł godziny, zużycie gazu przez ostatnią dobę około 2m3 .

Jakieś mądre uwagi lolson28 masz?

Nie nie oszczędzam, po prostu jestem zimnolubny, od 20 lat nie byłem przeziębiony, dzieci też przestały chorować po zmniejszeniu temp. Do tego dołożyły się futrzaki nakolanne, W sklepach zdejmuję polar/bluzę i chodzę w krótkim rękawie, (tak jak obsługa). Od idiotów prychających i pchających sie na plecy bronię się wózkiem sklepowym...

Screenshot_2021-01-22-12-12-04-634_com.ezon.www.livingsence.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPo drugie nigdzie nie napisałem o wymianie rekuperatora a jedynie wymiennika. Nie wiem o jakiej centrali mowa i czy daje taką możliwość.

 

Kolego, zrozumiałem Twoja sugestię odnośnie wymiany samego wymiennika a nie rekuperatora, doczytaj mój post.

Co do centrali, to jak widzę z tego forum, jest popularna i raczej stndardowa to Zehnder Comfoair 350 Basic VV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...