Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak nie prawda? Czysta matematyka.Nie wiem jak liczycie m2 ale ja liczę sama posadzka tak jak gość co wylewał posadzkę anchydrytową (chudy beton jak wylewali z mixokreta wyszło ~230m2 nie było jeszcze ścian działowych) bez murów 180 m2 +25m2 garaż (nigdy go nie liczę) co+cwu+kuchenka gazowa 2+3 wychodzi około 55 kWh/(m²/rok). gdzie nie mam pomieszczenie poniżej 22,5 st. Licząc po obrysie budynku jest ponad 250m2. Edytowane przez Napoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podałem w rozbiciem na CWU i CO

A dlaczego nie można brać tych 30m3 "na poważnie" ?

Nie patrzę co miesiąc na licznik. .

Widzisz, a ja tak.

Skoro w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu mam takie spalanie, to chyba jasne, że zimą będzie co najmniej takie samo.

Jak nie więcej, bo woda w rurociągach jest chłodniejsza.

Rozumiem, że u Ciebie, kiedy przez cały rok woda jest podgrzewana przez solary i przechodzi przez kocioł 2f, gdzie jest jedynie (w razie potrzeby) dogrzewana nie da się podać ilości gazu zużytego na CWU, ale w moim przypadku jest to proste.

 

Pierwszy raz widzę, żeby ktoś liczył sezonowe zapotrzebowanie na ogrzewanie, podawane w kWh/m2 i wliczał w to CWU :)

 

Mnie tam liczby nie obchodzą, ale jeśli Ty lubujesz się w obliczeniach typu "śmieci na wejściu, śmieci na wyjściu" to możesz rzucać tu jakimikolwiek wynikami

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rekordowo niskie zużycie, bo są tu użytkownicy którzy mają lepsze wyniki.

Mam dom na izolowanej płycie, okna ze wzmocnieniami termicznymi i montażem na folię, rekuperację.

Ocieplenie takie, jak w stopce, ale teraz to standard chyba

 

W domu 21,5C ( łazienka 22), kominek jakieś 10x w sezonie.

Fakt, że jak się zrobi popołudnie z z kominkiem, to w następny dzień kocioł nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rekordowo niskie zużycie, bo są tu użytkownicy którzy mają lepsze wyniki.

Mam dom na izolowanej płycie, okna ze wzmocnieniami termicznymi i montażem na folię, rekuperację.

Ocieplenie takie, jak w stopce, ale teraz to standard chyba

 

W domu 21,5C ( łazienka 22), kominek jakieś 10x w sezonie.

Fakt, że jak się zrobi popołudnie z z kominkiem, to w następny dzień kocioł nie rusza.

 

ok to widzę temp 21,5 to raczej mniej jak większość ma. 22,5-24

 

pozdro :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rekordowo niskie zużycie, bo są tu użytkownicy którzy mają lepsze wyniki.

Mam dom na izolowanej płycie, okna ze wzmocnieniami termicznymi i montażem na folię, rekuperację.

Ocieplenie takie, jak w stopce, ale teraz to standard chyba

 

W domu 21,5C ( łazienka 22), kominek jakieś 10x w sezonie.

Fakt, że jak się zrobi popołudnie z z kominkiem, to w następny dzień kocioł nie rusza.

 

Współczuje zimnych podłóg po paleniu dzień wcześniej kominkiem;).

Tak naprawdę zużycie gazu mamy podobne.

Temperaturę tą samą 21,5C.

~1700zł za rok na CWU+CO to pikuś przy 100m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyjmując Twój tok myślenia mając od 18 marzec do 22 wrzesień zużyte 182 m3

CWU 80% solary zostaje 146m3 . Zostaje 146m3 na sama kuchenka 0,81m3/dzień.Czyli rocznie 296m3 gazu na kuchenkę.

Rodzina 2+3 niech będzie w miesiącach zimowych (wg Twoich wyliczeń) 1m3 dzień, co daje 180m3 przez 6 miesięcy( pozostałe 6 miesięcy solary)

Roczne zużycie 854m3 -180(CWU)-296 kuchenka co daje 378m3 x11.2 =4233 kWh/180m2=23,52 kWh/(m²/rok).

wow:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje zimnych podłóg po paleniu dzień wcześniej kominkiem;).

Tak naprawdę zużycie gazu mamy podobne.

Temperaturę tą samą 21,5C.

~1700zł za rok na CWU+CO to pikuś przy 100m2.

 

Z posadzkami racja, dlatego nie jest to sprzęt używany zbyt często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyjmując Twój tok myślenia mając od 18 marzec do 22 wrzesień zużyte 182 m3

 

Ale to nie jest "mój tok myślenia", tylko wyniki spisane z licznika.

 

Kuchenka na pewno nie pochłania 0,81m3 dziennie, chyba, że gotujesz dla sąsiadów.

Solary grzeją tez zimą - sam pisałeś że to 40-45 C

Za dużo zmiennych, ale w końcu i tak liczy sie ostateczny wynik

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będę spisywał co miesiąc to jak mam rozgraniczyć ile zużyła kuchenka a ile poszło na podgrzanie wody. I dla czego nie realne 0,81m3. Liczę tak jak Ty. Odczyt rzeczywisty (co prawda nie mój ,ale inkasenta)przez 188 dni zużyłem 182m3 gazu.

80% CWU to solary zostaje 146m3 na kuchenkę za 188dni

Ok pomyłka to daje 0,77m3/dzień co daje 283m3/rok

Nieważne bo i tak w poprzednim wyliczeniu CWU letnie przeniosłem na CO. Bo jak bym zonie powiedział że na gotowanie idzie prawie tyle co na CO (wg Twojej optymalizacji) to bym musiał podnieść z 2 st temperaturę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak będę spisywał co miesiąc to jak mam rozgraniczyć ile zużyła kuchenka a ile poszło na podgrzanie wody.

No właśnie nie bardzo możesz to oszacować.

Możesz się porównać do badania:

. Zużycie stałe na gotowanie wynosi w Polsce od 35 do 45 m3/(rok osobę) [5]. Średnie zużycie gazu przez gospodarstwa domowe wyposażone tylko w kuchnię gazową we Wrocławiu na osiedlu Huby wynosiło 119 m3/rok, co dopowiadało około 42,5 m3/(rok osobę).

http://www.rynekinstalacyjny.pl/artykul/id3020,zuzycie-gazu-ziemnego-w-gospodarstwach-domowych?print=1

 

Ale to nie oznacza, że masz negować wyniki tych, co mogą bo mają przez 5-6 miesięcy zużycie tylko na CWU

Ja mam w przybliżeniu 360m3 CWU, 370cm CO - to punkt odniesienia dla kogoś kto planuje podobniej wielkości, podobnie ocieplony dom co mój

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latem, za to chłodniejsze i krótkie, a zimą cieplejsze i dłuższe.

Do tego woda w sieci też jest chłodniejsza.

Ijeszcze w pomieszczeniu technicznym zimą mam 20 C, latem 23, 24. Straty na zasobniku odpowiednio większe/mniejsze

W artykule w instalreportera jest rozbicie na zużycie CWU zimą i latem - zimą jest większe

 

Dlatego obstawiam, że zimą zużywam więcej, niż 30m3, ale przyjmuję 30 dla równego rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...