Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

Mi w zeszłym roku poszło 1600m3 gazu w Mazowieckim

Dom 150m2 z czego 125 użytkowe. Dom pobudowany w 2019 roku ocieplony styropianem 20cm stro ocieplony pianą 20cm.

Teraz w ciągu doby idzie mi około 6m3 gazu na dobę CO+CWO

Instalacja to grzejniki plus podłogówka na kotle trzymam 52stopnie a podłogę zasilam 27 stopniami.

Czy to spalanie czy wysokie?

Temperatura 19.5 w dzień i 18.5 w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mi w zeszłym roku poszło 1600m3 gazu w Mazowieckim

Dom 150m2 z czego 125 użytkowe. Dom pobudowany w 2019 roku ocieplony styropianem 20cm stro ocieplony pianą 20cm.

Teraz w ciągu doby idzie mi około 6m3 gazu na dobę CO+CWO

Instalacja to grzejniki plus podłogówka na kotle trzymam 52stopnie a podłogę zasilam 27 stopniami.

Czy to spalanie czy wysokie?

Temperatura 19.5 w dzień i 18.5 w nocy.

 

Przy takim ociepleniu i temperaturze powinieneś zużywać o połowę mniej gazu. Wynik zawyża zapewne łączenie grzejników z podłogówką.

Przy 52 stopniach piec mało co kondensuje. Ja bym obniżył temperaturę na grzejnikach a więcej dał na podłogowe.

Przy obecnych cenach gazu pomyślał bym o porządnej termowizji albo kupić kamerkę. Gdzieś ta energia z gazu ucieka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Bawię się ustawieniami od tygodnia.

Na jaką temperaturę opuścić temperaturę pieca? Nie wiem ile ma pływ odległość programotora od grzejników jest to 8m w najzimniejszym miejscu w domu. Za nim tam dojdzie ciepłe powietrze to w pokojach mam 21.5 stopnia.

No i programator mam ustawiony że grzeje od 6 rano do 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Bawię się ustawieniami od tygodnia.

Na jaką temperaturę opuścić temperaturę pieca? Nie wiem ile ma pływ odległość programotora od grzejników jest to 8m w najzimniejszym miejscu w domu. Za nim tam dojdzie ciepłe powietrze to w pokojach mam 21.5 stopnia.

No i programator mam ustawiony że grzeje od 6 rano do 19

 

 

Postaraj się obniżyć TZ ile się da tzn. żeby było ok w pomieszczeniach z grzejnikami. Jeśli grzejniki mają odpowiedni rozmiar to powinno wystarczyć w granicach 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama kondensacja nie da wiele oszczędności. 6 m3 na dobę to nie jest dużo i nie słuchaj gadki że to powinno być połowa mniej. tak mają chyba tylko domy pasywne.

inna sprawa że temp 19,5 to jest mało.

ja mam podobny dom i zużywam na dobę też okolo 6m3 , w tym kąpiele dla 4 osób. dom dobrze ocieplony, bliżniak cała północna ściana. klocek piętrowy, z nieogrzewaną piwnicą.

Edytowane przez Janekk1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mi w zeszłym roku poszło 1600m3 gazu w Mazowieckim

Dom 150m2 z czego 125 użytkowe. Dom pobudowany w 2019 roku ocieplony styropianem 20cm stro ocieplony pianą 20cm.

Teraz w ciągu doby idzie mi około 6m3 gazu na dobę CO+CWO

Instalacja to grzejniki plus podłogówka na kotle trzymam 52stopnie a podłogę zasilam 27 stopniami.

Czy to spalanie czy wysokie?

Temperatura 19.5 w dzień i 18.5 w nocy.

 

Gazu poszło dość sporo a w domu ...zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat mam ustawiony na 19.5. W pokojach termometry pokazują 20 stopni. Nie ukrywam że przy 21 stopniach jest cieplej ale dla nas w domu optymalną temperatura to 20 stopni.

Od wczoraj ustawiłem temperaturę na piecu 40 stopni i przy wliczonych grzejnikach i podłogowe poszło 5.5m3 gazu. Dziś rano zakręciłem grzejniki i uruchomiłem piec by grzał sama podłogę woda o temperaturze 40 stopni. W ciągu godziny poszło 0.4m3 gazu powirznua podłogówka to 42.6m2. Tematem zacząłem się interesować gdzy zobaczyłem rachunek szwagra który w domu o kubaturze mniejszej o 26m3 zużywa średnio na dobę 3.7m3 oczywiście to wynik bez wody ale temperaturę trzyma 21 stoni.

Używamy głównie prysznica 2 razy w tygodniu kapiemy córkę w wannie żeby się wybawiła więc wody idzie tyle co pod prysznicem.

Edytowane przez Andunes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczenia co dzień lub co kilka godzin tylko wyprowadzą Cię z równowagi. Przeliczaj sobie chociaż co tydzień, dwa, wtedy jest to bardziej miarodajne. Moje zużycie za okres 01.11.21 - 31.12.21 opiewa na 323 m3, w tym podgrzanie CWU oraz gotowanie, średnia dobowa to 5,4 m3, dom jak w stopce, na kotle gazowym ustawione 36 stopni, CWU 45 st, temperatura a domy ustawiona na 21,5 (cała doba). Swoją drogo Twoje 5,5 m3 to całkiem przyzwoity wynik. Nie mam sterowania pogodowego, posiadam tylko sterownik pokojowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanna i prysznic.

 

średnia zimowa to 6.3 m3 jak jest cieplej zimą bez mrozów to 5,5 m3

 

roczne zużycie 1300 m3

Akurat nie zacytowałem.

Jednak te 1300m3, to wszedłeś w wyższą taryfę, gdzie koszt roczny jest o kilka stówek większy.

Nie masz tego jak zbić do poziomu 1200? Moje zapytanie odnosiło się do

Witam wszystkich.

Mi w zeszłym roku poszło 1600m3 gazu w Mazowieckim

Dom 150m2 z czego 125 użytkowe. Dom pobudowany w 2019 roku ocieplony styropianem 20cm stro ocieplony pianą 20cm.

Teraz w ciągu doby idzie mi około 6m3 gazu na dobę CO+CWO

Instalacja to grzejniki plus podłogówka na kotle trzymam 52stopnie a podłogę zasilam 27 stopniami.

Czy to spalanie czy wysokie?

Temperatura 19.5 w dzień i 18.5 w nocy.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się właśnie zejść do max 1200m3 rocznie by zostać w drugiej taryfie. Nie lubie wyrzucać pieniędzy w błoto. Nie chodzi tu głównie o oszczędności tylko fakt że może coś źle robię a jak powszechnie wiadomo wiedzą wzbogaca człowieka. No i w tamtym roku to była pierwsza mrózna zima i wyszło z mi łóżku źle okna wyregulowane i wiało chłodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...