Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Grudzien 2023 -> 343 m3. Wychodzi ~11m3/doba

Stydzien 2024 -> 400m3. Wychodzi ~13m3/doba

Temp: ~22C

Piec wskazuje zużycie na poziomie 87kWh/doba, co daje około 7,5m3/doba. Wychodziłoby, że reszta to gotowanie.

Nie szlifowałem ustawień pieca czy konfiguracji... pewnie dałoby się tutaj zejść. Dodatkowo myślę, że można by jakoś uszczelnić drzwi z domu do garażu oraz ocieplić samą bramę garażową (choć temp nigdy nie spadła <5C). Zastanawiam się jak mi to idzie? :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzien 2023 -> 343 m3. Wychodzi ~11m3/doba

Stydzien 2024 -> 400m3. Wychodzi ~13m3/doba

Temp: ~22C

Piec wskazuje zużycie na poziomie 87kWh/doba, co daje około 7,5m3/doba. Wychodziłoby, że reszta to gotowanie.

Nie szlifowałem ustawień pieca czy konfiguracji... pewnie dałoby się tutaj zejść. Dodatkowo myślę, że można by jakoś uszczelnić drzwi z domu do garażu oraz ocieplić samą bramę garażową (choć temp nigdy nie spadła <5C). Zastanawiam się jak mi to idzie? :bye:

 

Jestem ciekaw co to ta dom :)

Mam okolo 280 metrow z piwnica ale nieogrzewana. Opalam olejem - ale zuzycie mamy podobne... wreszcie ktos kto mnie nie zalamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapłacił dokładnie tyle :)

 

[ATTACH=CONFIG]468334[/ATTACH]

 

Horas91 nie wiem jak się odnieść ale chyba to nie dobrze dla mnie, bo olej opałowy uchodzi raczej za drogie rozwiązanie, czy chodziło Ci o kwh / m3 czy ... ?

 

Te moje "300m2" to są metry po podłodze, coś co faktycznie ogrzewam, nie są tutaj wliczone metry z garażu i kotłowni. Użytkowe metry wydają mi się, eghm, dość pobieżną sprawą :)

P.S. Nie wspomagam mojego pieca paleniem w kominku itp.

 

Kolego Hartk11985, z domem Linsadre 2m. Wujek Google pokazuje 109m2 po podłodze parteru wliczając garaż i kotłownię. Ogrzewasz garaż, kotłownię oraz mieszkasz w pokoju nad nimi? Palisz w kominku itp ?

Z góry dziękuję.

Edytowane przez blubleblum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapłacił dokładnie tyle :)

 

[ATTACH=CONFIG]468334[/ATTACH]

 

Horas91 nie wiem jak się odnieść ale chyba to nie dobrze dla mnie, bo olej opałowy uchodzi raczej za drogie rozwiązanie, czy chodziło Ci o kwh / m3 czy ... ?

 

Te moje "300m2" to są metry po podłodze, coś co faktycznie ogrzewam, nie są tutaj wliczone metry z garażu i kotłowni. Użytkowe metry wydają mi się, eghm, dość pobieżną sprawą :)

P.S. Nie wspomagam mojego pieca paleniem w kominku itp.

 

Kolego Hartk11985, z domem Linsadre 2m. Wujek Google pokazuje 109m2 po podłodze parteru wliczając garaż i kotłownię. Ogrzewasz garaż, kotłownię oraz mieszkasz w pokoju nad nimi? Palisz w kominku itp ?

Z góry dziękuję.

 

Wszędzie podłogówka, nawet w garażu i kotłowni. Nad garażem też mieszkam. W kominku palone może 5 razy w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 162 m2. Temperatury w domu około 20-21C. Ale jak przyszły mrozy to kocioł na początku "zwariował" i zaczął grzać na pełną moc, tak że się gorąco zrobiło w domu, a podłoga wyraźnie ciepła po dotknięciu ręką. Musiałem obniżyć na sterowaniu do 17C, żeby obniżyć temp.

Luty 95 m2, średnia temp w domu 19C.

 

Dom Arosa II 133 m2. Kocioł kondensacyjny Buderus + zasobnik 120l + rekuperacja. Cztery osoby w domu, temp w sezonie grzewczym ok 20 st. Ściany 20 cm styropianu, podłogi 20 cm styro, sufity 30 cm wełny, fundamenty tradycyjne z 15 cm xps po zewnętrznej stronie. Ogrzewanie podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...