Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za luty i marzec zużyłem 445 m3 na CO+ CWU+gotowanie

 

Jakie macie ustawiewienia pieca odnośnie:

* maksymalnej mocy pieca

* maksymalnej temperatury zasilania

* w jakich godzinach grzejecie ?

* jakie jeszcze ważne ?

 

CWU - Pompa cyrkulacji ciepłej wody

Pracuje u Was na jednym biegu cały czas czy sterujecie nią ? Jeśli sterujecie to jak to wygląda.

 

Proszę o komentarz WSZYSTKICH, ale liczę na was chłopaki :) Hartke1985, byq84, Horas91, Krzysztof_x

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie macie ustawiewienia pieca odnośnie:

* maksymalnej mocy pieca

* maksymalnej temperatury zasilania

* w jakich godzinach grzejecie ?

* jakie jeszcze ważne ?

 

CWU - Pompa cyrkulacji ciepłej wody

Pracuje u Was na jednym biegu cały czas czy sterujecie nią ? Jeśli sterujecie to jak to wygląda.

 

 

maksymalnej mocy pieca - do CO na auto, na CWU 8kW ( mój kocioł max ma 15 )

 

maksymalnej temperatury zasilania - jadę na pogodynce i KG 0,2 albo 0,25 już nie pamiętam, max. jaki widziałem, że idzie w rury to chyba 33 stopnie, zazwyczaj idzie 28 - 29

 

w jakich godzinach grzejecie - nie mam ustawionych godzin, grzeje gdy termostaty każą, histereza 0,2

 

cyrkulacja CWU - gniazdko inteligentne, działa w godzinach przebywania domowników, w tygodniu od 6 - 8, 15:40 - 24. w weekend od 7 - 24, załącza pompę na 3 minuty co 30 minut

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za luty i marzec zużyłem 445 m3 na CO+ CWU+gotowanie

 

Jakie macie ustawiewienia pieca odnośnie:

* maksymalnej mocy pieca

* maksymalnej temperatury zasilania

* w jakich godzinach grzejecie ?

* jakie jeszcze ważne ?

 

CWU - Pompa cyrkulacji ciepłej wody

Pracuje u Was na jednym biegu cały czas czy sterujecie nią ? Jeśli sterujecie to jak to wygląda.

 

Proszę o komentarz WSZYSTKICH, ale liczę na was chłopaki :) Hartke1985, byq84, Horas91, Krzysztof_x

 

Dzięki.

 

Czesc, czuje sie wywolany do tablicy :)

 

* Moj piec to piec olejowy wolfa, bez mozliwosci modulacji, 27 KW

* Poniewaz mam jeszcze oryginalny sterownik z 2000 roku, jest on dosc chaotyczny, mam krzywa grzewcza ustawiona na 1,2 co przy -16 stopniach odpowiada 60 stopniom na grzejniki. Jednak ograniczone bylo to mieszaczem do 55 stopni :)

*Teraz jest cieplo w ciagu dnia - wiec dogrzewamy wieczorami 18 - 21 po pracy, tak aby w domu bylo cieplo i mozna bylo komfortowa wziasc prysznic

*ja kupilem dom do remontu, zrobilem termoizolacje itd. Przy obecnych temperaturach, przepalam duzo w komin....

------------

Dam tutaj przyklad: Bezpieczna temperatura dla komory spalania to 37 stopni, ponizej powstaje rdza: tak mowi instrukcja. Piec wylicza sobie srednia temperature i na jej podstawie + krzywa grzewcza podgrzewa wode.... I tak przy +18 wieczorem na zewnatrz - grzeje komore do 38 stopni, nastepnie sie wylacza, tloczy wode i za 5 minut startuje znowu na 3 minuty....

Jak skoncze cala termomodernizacje przyjdzie tez czas na ten piec...

------------------------------

CWU - bez pomki obiegu, bo wychodzimy z domu o 7 rano i wracamy o 18, cwu grzane na potrzeby prysznica dla 2-osob. 47 Stopni co 2 dzien wystarczy nam na prysznice. W razie potrzeby piec dogrzewa(ale mozna to obejsc, gdy zona bierze prysznic jako pierwsza:) . cala instajacja CWU tez bedzie wymieniana, bo mam duze straty postojowe.

---------------------------

Nie prowadze tez miesiecznych stastystyk - tylko zapisuje sobie, jak tylko sobie przypomne.

od 5 Marca do 11 kwietnia tj. 37 dni piec pracowal przez 84 godziny * 3 litry na godzine pracy

sumarycznie 254 litry oleju = 2540 Kwh = mniej wiecej 254 metrow gazu.

 

Wiem tez, ze dom w lesie ma spore wady - przez to, ze wiekszosc czasu nasz dom jest w cieniu, mam znikome uzyski sloneczne i musze nadrabiac ogrzewaniem. Bardzo to odczulem bedac na swieta wielkanocne u rodzicow, gdzie wieksza czesc domu skierowana jest na poludnie ale dom jest slabiej zaizolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Kwiecień 2024 - 19 m3 CO 21,6 C + CWU 45 C, byliśmy przez ponad 2,5 tygodnia na Kubie więc piec nie był właczony.

 

@blubleblum

 

* maksymalnej mocy pieca, auto, maksymalnie 24 kW

* maksymalnej temperatury zasilania, pogodówka pomiędzy 0,2-0,3 max chyba 35 C

* w jakich godzinach grzejecie ? 24h na dobe, w zależności kiedy włączy termostat.

* jakie jeszcze ważne ? mam nowy sterownik Euroster SMART 2020 z wifi, chodzi on w trybie PWM czyli uczy się grzania i potem włącza grzanie przed spadkiem temperatury.

 

01.05.2023 - 01.05.2024 = 864 m3, najlepszy sezon grzewczy od 5 lat :)

Edytowane przez byq84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrko

W jaki sposób jesteś oddzielony od garażu ? Jaką masz bramę garażową ? Masz kanał ?

 

 

@Wszyscy

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie

 

 

Domy około 200m2 i zużycie na CO+CWU w okolicach 1000m3 gazu brzmi dobrze.Myślę, że możecie być z siebie zadowoleni :)

Edytowane przez blubleblum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrko

W jaki sposób jesteś oddzielony od garażu ? Jaką masz bramę garażową ? Masz kanał ?

 

Podłoga nad garażem 10cm styro zamiast 5cm jak na reszcie poddasza + garaż i kotłownia ocieplona 5cm grafitu na suficie i ścianie graniczącej z domem. Brama z Wiśniowskiego nie pamiętam modelu ale ta dosyć dobrze ocieplona, przedostatnia pod względem grubości. Kanału nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty wniosek = prosty człowiek i do tego o mentalnosci gołodupca. bardzo wspólczuję :yes:

 

Dlaczego nikt w końcu nie zablokuje tego typa ?

 

Żadnych wartościowych postów, sam ferment i ubliżanie innym.

 

Po ilości postów można stwierdzić, że to jego pomysł na życie.

 

ZABLOKOWAĆ, ZBANOWAĆ!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon grzewczy sie zakonczyl

 

zostawie informacje po sobie bo w sumie bede dalej izolowal :)

 

1800 Litrow oleju

Okna 3 szbyby

sciany 20 cm grafitu

strop polowa 32 cm styro druga polowa 12 cm styro (caly czas ocieplam)

piwnica nie ocieplona (25cm pustaka i tyle)

Strop piwnicy nie ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na poziomie na jakim jestem atakowany, jestem przeciwnikiem archaicznych systemów grzewczych i nie przyklaskuję marnowaniu energii cieplnej w postaci gazu jaką się tutaj chwalą i podklepują forumowicze. Jestem forumowiczem od 21 lat gdybyś nie zauważył i nie muszę dużo pisac aby mieć tyle postów. Najfajniejsze jest w tym wszystki to że to realia i ksozty uzywania gazu zbanują ciebie i ciekawe czym wtedy blyśniesz no raczej nie intelektem.

 

Ten archaiczny (jak to nazwałeś) system grzewczy do dzisiaj jest dotowany, jako ekologiczne rozwiązanie, mało tego, jeszcze kilka lat wstecz (kiedy ja zaczynałem budowę w 2016 roku), był wręcz narzucany, jako jedyne słuszne rozwiązanie (obok wchodzących powoli pomp ciepła, które obecnie rugują piece gazowe, ze względów politycznych, nie ekonomicznych). Ponadto pompy ciepła nie w każdym przypadku są opłacalne dla inwestującego, a w przypadku Polski, gdzie prąd wytwarzany jest z węgla, nie są również Eco. Natomiast jeśli miałoby dojść do tego zainstalowanie fotowoltaiki, która przy obecnym systemie rozliczania jest ślepą uliczką, zwrot inwestycji w moim przypadku nigdy nie nastąpi. Nawet jeśli w moim przypadku gaz zdrożej 2-krotnie, i tak nie będzie się opłacało wymienić tego archaicznego systemu. Gdzieś jest granica absurdu, ale nie wszyscy chcą to przyjąć do wiadomości. Dobrego dnia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...