Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem trochę przerażony. Pierwszy sezon grzania. Grzane ok. 220m2, kocioł kondensacyjny De Dietrich, 5 osób, na dole w większości podłogówka, reszta grzejniki aluminiowe, utrzymujemy temp. 19,5-20,5 st. Dodatkowo CWU + gotowanie. Ściany to pustak Max 29 cm + ... no właśnie, 15 września miała wejść ekipa do ociepleń, weszli 2 dni temu. Docelowo będzie 14cm styropianu. W dachu 30cm wełny. Przy obecnych temperaturach wychodzi mi ok 13m3 gazu na dobę. I mam nadzieję że zużycie spadnie. I to znacznie. Jak myślicie na ile mogę liczyć??

 

Pozdrawiam

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAMP sam max praktycznie nie ma żadnych właściwości izolacyjnych porównując go do materiałów izolacji termicznej. Teraz twoja ściana ma U= 0,86 W/m2K a jak dasz styropianu 14 cm to będziesz miał 0,22 W/m2K. Oczywiście ilość gazu nie spadnie proporcjonalnie ale zużycie na pewno się zmniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pierwszy sezon grzania. Grzane ok. 220m2, kocioł kondensacyjny De Dietrich, 5 osób, na dole w większości podłogówka, reszta grzejniki aluminiowe, utrzymujemy temp. 19,5-20,5 st.

Lech

 

W piatek załaczyłem Dietrecha na budowie - sciany w trakcie ocieplania, poddasze na razie ułozona pierwsza warstwa wełny miedzy krokwiami.jeszce nie mieszkamy, CWU wyłączone Powierzchnie do grania ok 150m2.

Nie miałem jeszcze sterowników wiec dałem 35 stopni na obiegu - w niedziele zrobiłem odczyt licznika średnie żuzycie na godzine 0,45m3 gazu - temperaturauzyskana w salonie 18,6 stopnia.

Wczoraj podpiąłem celcie zobaczymyc o dalej.

Pierwszy sezon neistety trzeba wygrzac.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę przerażony.

Pozdrawiam

Lech

 

...czyli rozumiem, że obecnie masz MAXa bez styropianu ? A jeżeli tak to czym się przeraziłeś? Temperatury ostatnio w okolicach zera. Jak kilka dni temu przywaliło śniegiem i wiało to pomimo tego, że na termometrach było w okolicy -1 to jakiś synoptyk w radiu mówił, że odczuwalna to -10. A MAX nie lubi jak na sobie ubranka nie ma.

 

Ociepl i będzie w miare ok - a w nastepnych sezonach już bardzo ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli rozumiem, że obecnie masz MAXa bez styropianu ? A jeżeli tak to czym się przeraziłeś? Temperatury ostatnio w okolicach zera. Jak kilka dni temu przywaliło śniegiem i wiało to pomimo tego, że na termometrach było w okolicy -1 to jakiś synoptyk w radiu mówił, że odczuwalna to -10. A MAX nie lubi jak na sobie ubranka nie ma.

 

Ociepl i będzie w miare ok - a w nastepnych sezonach już bardzo ok :wink:

 

Tak, Max, goły. Dziś ekipa ocieplająca pracuje 3 dzień ale dość powoli to idzie. Zastanawiam się ile czasu potrwa po położeniu styropianu zanim odczuję to w domu. Kilka dni, tydzień. Wiem, że tak naprawdę to następny sezon będzie miarodajny, ale jak długo będzie trwało zanim teraz odczuję spadek zużycia?? Czy uda się uzyskać zużycie rzędu 8 m3/dobę przy temp. w okolicach 0 na zewnątrz / 20 wewnątrz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy uda się uzyskać zużycie rzędu 8 m3/dobę przy temp. w okolicach 0 na zewnątrz / 20 wewnątrz??

 

Myslę, że jest zbyt wiele różnych czynników dla każdego z domów aby ktoś tak Ci ocenił, że dasz radę lub jesteś bez szans. No i dom w pierwszym sezone posiłkuje się większą ilością energii. Ja moge powiedziec ze swojego doświadczenia (piec mniej zaawansowany technologicznie bo z otwartą komorą, zasobnik 110l kaloryfery + podłogowe w łazienkach, wiatrołpaie i kuchni dla komfortu stóp) dom pu 125+25, że w pierwszym sezonie (nie mieszkałem jeszcze i w domu głównie były ekipy wykończeniowe) jak miałem jeszcze jakkieś otwory (brak parapetów, klamek w oknach, progów w drzwiach), przewiewy etc. nie wyrabiałem się w tylu metrach o jakich piszesz. Teraz dopiero się ucze tego pieca. W tym sezonie (zacząłem grzać 27/09) bywały doby, że palił mi 2-6m3 (CO,CWU, płyta gazowa) przy temperaturach zerowych, natomiast jak była to konkret zadyma śniegowa + wiatr urywający łepetynę (podobno tem. odczuwalna dużo poniżej zera) to zeżarło mi 9m3. W tm czasie uprawiałem jeszcze zabawy z programatorem więc wyniki są jeszcze mało miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich i pozdrawiam.Dom parterowy z użytkowym poddaszem.Kubatura 1100m3 400 m2 powierzchni całkowitej z garażem.Ogrzewanie gazowe mieszane tj podłogowe 200m2 + 330 żeberek kętowskich.Ściany max na główkę+styro 5cm +modularna, strop 40 cm styropianu, podłoga 15 cm styropianu.Zamieszkują 3osoby.Zużycie gazu na co + cwu obecnie ok10m3na dzień.Temp zewnętrzna 2stC wewnętrzna 20,5stc stała bez obniżeń na noc.Zużycie 1.10.2008 do 1.10 2009 3012m3 gazu.Kominka brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myslę, że jest zbyt wiele różnych czynników dla każdego z domów aby ktoś tak Ci ocenił, że dasz radę lub jesteś bez szans. No i dom w pierwszym sezone posiłkuje się większą ilością energii. Ja moge powiedziec ze swojego doświadczenia (piec mniej zaawansowany technologicznie bo z otwartą komorą, zasobnik 110l kaloryfery + podłogowe w łazienkach, wiatrołpaie i kuchni dla komfortu stóp) dom pu 125+25, że w pierwszym sezonie (nie mieszkałem jeszcze i w domu głównie były ekipy wykończeniowe) jak miałem jeszcze jakkieś otwory (brak parapetów, klamek w oknach, progów w drzwiach), przewiewy etc. nie wyrabiałem się w tylu metrach o jakich piszesz. Teraz dopiero się ucze tego pieca. W tym sezonie (zacząłem grzać 27/09) bywały doby, że palił mi 2-6m3 (CO,CWU, płyta gazowa) przy temperaturach zerowych, natomiast jak była to konkret zadyma śniegowa + wiatr urywający łepetynę (podobno tem. odczuwalna dużo poniżej zera) to zeżarło mi 9m3. W tm czasie uprawiałem jeszcze zabawy z programatorem więc wyniki są jeszcze mało miarodajne.

 

Czyli pozostaje mi czekać cierpliwie aż chłopcy skończą ocieplać i mieć nadzieję, że wszystkie moje założenia dotyczące ocieplenia sprawdzą się i poskutkują niskim zużyciem gazu. Ze sterownikiem niestety będę się jeszcze pewnie długo bawił, zanim ustawie właściwe wartości. Chciałbym wyjść ze średnią za sezon na poziomie 7m3/dobę w przyszłym sezonie. Mam nadzieję że nie jest to jedynie płonne marzenie.

 

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi czekać cierpliwie aż chłopcy skończą ocieplać i mieć nadzieję, że wszystkie moje założenia dotyczące ocieplenia sprawdzą się i poskutkują niskim zużyciem gazu. Ze sterownikiem niestety będę się jeszcze pewnie długo bawił, zanim ustawie właściwe wartości. Chciałbym wyjść ze średnią za sezon na poziomie 7m3/dobę w przyszłym sezonie. Mam nadzieję że nie jest to jedynie płonne marzenie.

Lech

Miasto czy przedmiescia?

Ciasna zabudowa czy pola i łaki po ktorych chula wiatr?

Kiepsko widze te 7 m3/dobe.

przyjmujac sezon grzewczy jako 150 dni oraz sredniodniowe zuzycie 7m3/dobe daje to 1050 m3/sezon czyli odpowiednik 10.500 kWh. Ogrzewajac 220 m2 dostajesz 47 kWh/m2 jako zapotrzebowanie na ciepło.

Jesli nie budowałes swojego domu w standardzie energooszczednego to ciezko bedzie osiagnac 50 kWh/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto czy przedmiescia?

Ciasna zabudowa czy pola i łaki po ktorych chula wiatr?

Kiepsko widze te 7 m3/dobe.

przyjmujac sezon grzewczy jako 150 dni oraz sredniodniowe zuzycie 7m3/dobe daje to 1050 m3/sezon czyli odpowiednik 10.500 kWh. Ogrzewajac 220 m2 dostajesz 47 kWh/m2 jako zapotrzebowanie na ciepło.

Jesli nie budowałes swojego domu w standardzie energooszczednego to ciezko bedzie osiagnac 50 kWh/m2.

 

Powierzchnia domu podana po podłogach. Dość gęste osiedle - domy blisko siebie, za domami dłuuuuuugie i wąskie działki. Bliźniak. Od strony północnej sąsiad na większości ściany, brak tam okien. Duże okna tarasowe na południe i zachód. Ściany Max 29+14 cm styropianu (właśnie się kładzie), dach 30 cm wełny (lambda 0,039). . Na poddaszu brak ścianek kolankowych (murłaty bezpośrednio na wieńcu), jedynie "pseudokolankowe" z płyt k-g, piwnica nieogrzewana 10m2, strych nieużytkowy.

Jak szacujesz zapotrzebowanie na ciepło??

 

Pozdrawiam

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę przerażony. Pierwszy sezon grzania. Grzane ok. 220m2, kocioł kondensacyjny De Dietrich, 5 osób, na dole w większości podłogówka, reszta grzejniki aluminiowe, utrzymujemy temp. 19,5-20,5 st. Dodatkowo CWU + gotowanie. Ściany to pustak Max 29 cm + ... no właśnie, 15 września miała wejść ekipa do ociepleń, weszli 2 dni temu. Docelowo będzie 14cm styropianu. W dachu 30cm wełny. Przy obecnych temperaturach wychodzi mi ok 13m3 gazu na dobę. I mam nadzieję że zużycie spadnie. I to znacznie. Jak myślicie na ile mogę liczyć??

Okna w warstwie ocieplenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Chciałbym się pochwalić :)

 

Właśnie dostałem fakturkę z PGNIGu i chyba pobiłem swój rekord (Wy tez tak macie)?

 

Dd 29 lipca do 29 września zużyłem 52m3 gazu. Fakturka przyszła na kwotę 214,44 PLN.

A więc rekord wynosi: 4,12 PLN za m3 gazu :D !!

Masakra :evil:

 

... a gaz miał być tańszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :evil:

 

... a gaz miał być tańszy....

 

Ale przy tak niskim zużyciu średnią cenę za m3 wywaliły Ci w kosmos te wszystkie opłaty przesyłowe i abonamentowe. Jakbyś nawet nic nie zuzył to płacisz około 60 pln/mc - z tego co pamietam. Moja ostatnia fakt. to 350 pln z czego 120 opłaty stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...