Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ludziska drogie, skąd wy uzyskujecie takie małe spalanie??!! Mam dom 230m2 po podłogach. Ściany Max29+14cm styropianu, dach 30cm wełny. Kocioł DD MCR24. Podłogówka 70m2 reszta grzejniki. W ostatniej dobie (temp. zewn. ok 0 st) spalił mi 11m3 GZ50, gdy było trochę cieplej spalanie było na poziomie 8-10 m3. Temperatura w domu 20 st w dzień, 18 st w nocy. I boję się co będzie gdy przyjdą mrozy :-(

Pozdrawiam

Lech

Mam bardzo podobne parametry domu i taki sam piec. Od 11X do 8XII mam średnie spalanie 7,1 m3 Napisz na priv jaki masz sterownik i ustawienia, który sezon grzania? - może coś pokombinujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

4 m3 GZ 50 to 7 zl/dzien czyli miesiecznie 210 zl, liczac 5 miesiecy grzania to 1050 zl. Nawet jak we mrozy bedzie wiecej, to jak sezon grzewczy opedze za 1200 zl to niczego mi wiecej do szczescia nie trzeba.

 

u mnie 1 m3 kosztuje 8zł, :( takze bym byla nawet happy jakby mi nawet miesiac grzanie wyszedl ok. 500PLN:) a okres grzewczy niech wyjdzie 1500PLN i bedzie bosko....ale to tylko marzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska drogie, skąd wy uzyskujecie takie małe spalanie??!! Mam dom 230m2 po podłogach. Ściany Max29+14cm styropianu, dach 30cm wełny. Kocioł DD MCR24. Podłogówka 70m2 reszta grzejniki. W ostatniej dobie (temp. zewn. ok 0 st) spalił mi 11m3 GZ50, gdy było trochę cieplej spalanie było na poziomie 8-10 m3. Temperatura w domu 20 st w dzień, 18 st w nocy. I boję się co będzie gdy przyjdą mrozy :-(

 

Pozdrawiam

Lech

 

Bzdury wypisują i tyle. Zapominają dodać, że kominki hulają aż miło. Wyobrażam sobie nosy tych wszystkich, co im piece żrą po 4-5 m3 na dobę i w tym jeszcze gotowanie. Taki problem miał Pinokio jak pisał, że mu kocioł zużywa 4 m3 na dobę, to mu się troszkę nos wydłużał. Cofnij się o kilka stron wstecz do sezonu 2007/2008 , tam ludzie nie wypisywali takich bzdur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska drogie, skąd wy uzyskujecie takie małe spalanie??!! Mam dom 230m2 po podłogach. Ściany Max29+14cm styropianu, dach 30cm wełny. Kocioł DD MCR24. Podłogówka 70m2 reszta grzejniki. W ostatniej dobie (temp. zewn. ok 0 st) spalił mi 11m3 GZ50, gdy było trochę cieplej spalanie było na poziomie 8-10 m3. Temperatura w domu 20 st w dzień, 18 st w nocy. I boję się co będzie gdy przyjdą mrozy :-(

Pozdrawiam

Lech

 

Hmm mi ostatnia doba - a zaczeliśmy naprawdę grzać czyli 20 stopni dzien, 19 noc ( od 21 do 8 rano - pierwszy sezon) dla 180m2 powierzchni (parametry izolackji zbliżone) ok 7- 8 metrów czyli u Ciebie +/- 25% powierzchni wiecej i spalanie mniej wiecej proporcjonalnei większe.

Steruje óki co tylko Celcia - muszę zamontowacpogodówkę.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska drogie, skąd wy uzyskujecie takie małe spalanie??!! Mam dom 230m2 po podłogach. Ściany Max29+14cm styropianu, dach 30cm wełny. Kocioł DD MCR24. Podłogówka 70m2 reszta grzejniki. W ostatniej dobie (temp. zewn. ok 0 st) spalił mi 11m3 GZ50, gdy było trochę cieplej spalanie było na poziomie 8-10 m3. Temperatura w domu 20 st w dzień, 18 st w nocy. I boję się co będzie gdy przyjdą mrozy :-(

 

Dom identyczny :wink: , piec dd elidens, pierwszy sezon grzewczy.

Przy dodatnich temperaturach listopada palił ok 8m3 na dobę ( taka średnia za listopad ). Kominek z dgp odpalany sporadycznie ( może ze 3 razy ) bo nie mam dostatecznej ilości suchego drewna.

W ostatnich mrozach w piątek i sobotę wżłopał po 11m3. Jedno 'ale' - u mnie temperatura waha się w granicach 21-23° ( dzieci ). W niedzielę odpaliłem kominek - zużycie 6,5m3 i w domu gorąco.

Do poprawienia mam jeszcze cyrkulację CWU bo chodzi za długo i powoduje niepotrzebne straty, i podłogówkę, muszę obniżyć krzywą grzewczą bo jest trochę za ciepło. Wtedy zejdę do 5-6m3 na dobę ale z kominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie gazu ziemnnego rok do roku( wrzesień 2008 r.-wrzesień 2009 r. ) to 1350 m3.C.O. + CWU za 2900 zł.Na CWU zuzywa się ok. 350 m3.Tak wynika z rachunków z miesięcy letnich.Chalupa 150 m2.Kubatura 500 m3.Piec Vaillant kondensat,jest reku +żwirowiec.Sciany z PTH 24 cm + 12 cm styropianu(Termoorganika Silver),w stropie 30 cm wełny,w podłodze 10 cm.Nie dogrzewam kominkiem.W domu temperatura 20.7-21.3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja włączyłam piec 10.10.2009 a dziś licznik pokazuje mi 600 m3. Daje nam to średnio 8,9 m3 na dobę. Bez grzania wody.

W ostatnich dniach gdy temperatura lekko spadała poniżej zera dobowe spalanie to ok. 12 m3 na dobę.

 

Pierwszy sezon, dom 240 m2 po podłodze, w tym 160 m2 podłogówki reszta grzejniki.

Piec vitodens 200-W, pogodówka zewnętrzna, rekuperacja z odzyskiem ciepła.

Dom pobudowany z silki 18 drążonej, ocieplony styropianem o grubości 18 cm, dach płaski składający się z: styropian spadkowy + płyty poliuretanowe 14 cm(nie wiem czy dobrze napisałam)+papa podkładowa+papa nawierzchniowa.

Podłoga minimum 10 (piszę minimum ponieważ nie pamietam czy dana była 10 zgodnie z projektem, czy w końcu mąż dawał więcej, tak jak było ustalane na etapie budowy).

 

Temperatura nastawiona na piecy to: 18 stopni na grzejniki i 16 stopni na podłogówkę, natomiast temperatury na piecu to 34 stopnie.

Natomiast temperatura w pomieszczeniach, różnie zależnie od temperatur zewnętrznych, między 19 a 21 stopni.

 

Co o tym myślicie, to dużo czy mało? Pytam bo do tej pory mieszkałam w bloku i nie mam doświadczenia, nie mam do czego porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja włączyłam piec 10.10.2009 a dziś licznik pokazuje mi 600 m3. Daje nam to średnio 8,9 m3 na dobę. Bez grzania wody.

W ostatnich dniach gdy temperatura lekko spadała poniżej zera dobowe spalanie to ok. 12 m3 na dobę.

 

Pierwszy sezon, dom 240 m2 po podłodze, w tym 160 m2 podłogówki reszta grzejniki.

Piec vitodens 200-W, pogodówka zewnętrzna, rekuperacja z odzyskiem ciepła.

Dom pobudowany z silki 18 drążonej, ocieplony styropianem o grubości 18 cm, dach płaski składający się z: styropian spadkowy + płyty poliuretanowe 14 cm(nie wiem czy dobrze napisałam)+papa podkładowa+papa nawierzchniowa.

Podłoga minimum 10 (piszę minimum ponieważ nie pamietam czy dana była 10 zgodnie z projektem, czy w końcu mąż dawał więcej, tak jak było ustalane na etapie budowy).

 

Temperatura nastawiona na piecy to: 18 stopni na grzejniki i 16 stopni na podłogówkę, natomiast temperatury na piecu to 34 stopnie.

Natomiast temperatura w pomieszczeniach, różnie zależnie od temperatur zewnętrznych, między 19 a 21 stopni.

 

Co o tym myślicie, to dużo czy mało? Pytam bo do tej pory mieszkałam w bloku i nie mam doświadczenia, nie mam do czego porównać.

 

 

Dużo i to jeszcze przy reku.

 

U mnie od 2 pażdz. do 1 grudnia 280 m3 GZ50 ( na 135 m2 ) , temp stała 21,5 oC ( kominka i reku nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska drogie, skąd wy uzyskujecie takie małe spalanie??!! Mam dom 230m2 po podłogach. Ściany Max29+14cm styropianu, dach 30cm wełny. Kocioł DD MCR24. Podłogówka 70m2 reszta grzejniki. W ostatniej dobie (temp. zewn. ok 0 st) spalił mi 11m3 GZ50, gdy było trochę cieplej spalanie było na poziomie 8-10 m3. Temperatura w domu 20 st w dzień, 18 st w nocy. I boję się co będzie gdy przyjdą mrozy :-(

 

Pozdrawiam

Lech

 

Bzdury wypisują i tyle. Zapominają dodać, że kominki hulają aż miło. Wyobrażam sobie nosy tych wszystkich, co im piece żrą po 4-5 m3 na dobę i w tym jeszcze gotowanie. Taki problem miał Pinokio jak pisał, że mu kocioł zużywa 4 m3 na dobę, to mu się troszkę nos wydłużał. Cofnij się o kilka stron wstecz do sezonu 2007/2008 , tam ludzie nie wypisywali takich bzdur

 

 

4 metry to chyba sie spala jak jest 15 stopni na dworze.

Żeby nie być gołosłownym- przyszedł mróz to 8,6 m3 w dobe poszlo ;p (a było max -4 stopnie)

Zapowiadaja mrozy po kilkanaście stopni- będzie bolało.

 

 

ps. nie mam kominka , gotujemy na gazie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nastawiona na piecy to: 18 stopni na grzejniki i 16 stopni na podłogówkę, natomiast temperatury na piecu to 34 stopnie.

Natomiast temperatura w pomieszczeniach, różnie zależnie od temperatur zewnętrznych, między 19 a 21 stopni.

 

Co o tym myślicie, to dużo czy mało? Pytam bo do tej pory mieszkałam w bloku i nie mam doświadczenia, nie mam do czego porównać.

 

mam wrażenie twoje c.o. jest jakieś cudowne bo temperatury zasilania obiegów są niższe niż temp w pokojach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego znajomego, który ma zimą zużycie poniżej 7 m^3 gazu w domach o powierzchni ok 150 m^2. (bez dogrzewania kominkiem)

Za to w internecie, na forum, to tacy dominują :o

 

Ja w październiku i listopadzie zużyłem dokładnie 299m^3 gazu co dało kwotę 608 zł brutto.

Temperatury jak wiadomo były grubo dodatnie, a rozpalałem kominek 2 razy w tygodniu. (weekendy)

 

Od początku uruchomienia kotła (nowy dom) czyli w okresie od 1 grudnia 2008 do 1 grudnia 2009 (równo 1 rok) zużyłem 1734 m^3 gazu i ok. 3 kubiki drewna.

A więc 4,7 m^3 dziennie średnio przez cały rok: CO+CWU

 

Dom ok. 160 m^2 powierzchni ogrzewanej (także garaz). Styro 15 cm L 0,32.

Temp. 22 stopnie. Bez reku itp. Prosta instalacja podłogówka + kaloryfery. Kondensat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie twoje c.o. jest jakieś cudowne bo temperatury zasilania obiegów są niższe niż temp w pokojach

 

nie wiem czy cudowne, wiem tylko że pierwszy rachunek za dwa miesiące wynosił 776 zł a to były miesiące z dodatnią temperaturą na zewnątrz. Teraz piec spala średnio 12 m3 na dobę a mi się wydaje że dużo aż boję się prawdziwej zimy!!!

 

Nie wiem jak mam to ustrojstwo ustawić by spalanie gazu było najbardziej ekonomiczne!!! Może ktoś z Was ma identyczny piec i może się ze mną podzielić uwagami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob***

nie wiem czy cudowne, wiem tylko że pierwszy rachunek za dwa miesiące wynosił 776 zł a to były miesiące z dodatnią temperaturą na zewnątrz. Teraz piec spala średnio 12 m3 na dobę a mi się wydaje że dużo aż boję się prawdziwej zimy!!!

 

Z reguły jest tak, że im dalej tym mniej spala. Chociaż są wyjątki ! Ja w zeszłym roku w mrozy miałem ok 25-30m3, teraz po ociepleniu wychodzi ok 20m3, więc jestem poniekąd zadowolony.

 

Powierzchnia ok 140m2, ogrzewanie nadmuchowe z wentylacją mech.

 

Rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie gazu przedstawia sie następująco:

 

Dom 220m2 licząc po podłodze, parter z poddaszem,

ogrzewanie

parter podłogówka ok 60m2 + 4 grzejniki,

piętro 9 grzejników + podłogówka w łazience ok. 10m2.

piec kondensacyjny beretta 25 esi

temperatura ustawiona na piecu 45 stopni

brak automatyki pogodowej,

pracą pieca regulują regulatory pokojowe załącz/wyłącz

wentylacja bez odzysku,

 

Dodam ze dom nie samieszkały, brak drzwi wewnętrznych, garaż w bryle domu również brak drzwi garaż/kotłownia

Ocieplenie styropian 10cm, poddasze wełna mineralna 2x10cm Isover UniMata

 

 

data - ilość m3 - temperatura parter - temperatura poddasze

1.12 - 5,12 - 16,5 - 15,5

2.12 - 4,42 - 16,5 - 15,0

3.12 - 2,97 - 16,5 - 15,5

4.12 - 5,28 - 16,5 - 15,5

5.12 - 8,91 - 16,5 - 14,5

6.12 - 2,27 - 16,5 - 14,5

7.12 - 3,50 - 16,5 - 15,0

8.12 - 5,34 - 16,5 - 15,0

9.12 - 5,53 - 16,5 - 15,0

10.12 - 5,92 - 16,5 - 12,5

11.12 - 6,11 - 16,5 - 16,5

12.12 - 4,23 - 19,0 - 16,5

13.12 - 7,29 - 18,5 - 16,5

14.12-13,09 - 18,0 - 16,5

 

Kominek odpalony w dniach 6 i 12 grudnia około 6-8 godzin grzania.

 

Czekam na wnioski/sugestie co do ustawień pieca/temperatury

opinie odnosnie wielkości zużycia, czy dołożenia izolacji na poddaszu od strony strychu bo mam taką możliwość, etc......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto by było zapisać w jednym miejscu informacje o zuzyciu gazu, czy innych nośników energii do ogrzewania domu ? Te informacje niestety w wątkach giną i trudno jest je porównywać. Mam propozycję dopisania się do poniższego arkusza, w którym jest przygotowana zakładka przeznaczona na zużycie gazu:

 

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Aldetql4KVOQdFFqVXROUDBJZGtJNnF6OXRvMDVNNVE&hl=en

 

arkusz oczywiście można modyfikować wprowadzając ulepszenia, których nie przewidzieli twórcy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...