Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam wrażenie twoje c.o. jest jakieś cudowne bo temperatury zasilania obiegów są niższe niż temp w pokojach

 

nie wiem czy cudowne, wiem tylko że pierwszy rachunek za dwa miesiące wynosił 776 zł a to były miesiące z dodatnią temperaturą na zewnątrz. Teraz piec spala średnio 12 m3 na dobę a mi się wydaje że dużo aż boję się prawdziwej zimy!!!

 

Nie wiem jak mam to ustrojstwo ustawić by spalanie gazu było najbardziej ekonomiczne!!! Może ktoś z Was ma identyczny piec i może się ze mną podzielić uwagami?

Totalne pomieszania z poplątaniem. Nie dość, ze grzeje tak ze temp zasilania ma 16/18 stopni, w domu ma 19/21 stopni to jeszcze rachunek 770 zl/ 2 miesiace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie twoje c.o. jest jakieś cudowne bo temperatury zasilania obiegów są niższe niż temp w pokojach

 

nie wiem czy cudowne, wiem tylko że pierwszy rachunek za dwa miesiące wynosił 776 zł a to były miesiące z dodatnią temperaturą na zewnątrz. Teraz piec spala średnio 12 m3 na dobę a mi się wydaje że dużo aż boję się prawdziwej zimy!!!

 

Nie wiem jak mam to ustrojstwo ustawić by spalanie gazu było najbardziej ekonomiczne!!! Może ktoś z Was ma identyczny piec i może się ze mną podzielić uwagami?

Totalne pomieszania z poplątaniem. Nie dość, ze grzeje tak ze temp zasilania ma 16/18 stopni, w domu ma 19/21 stopni to jeszcze rachunek 770 zl/ 2 miesiace.

 

Nie pozostaje właścicielowi nic innego jak przetrzeć sobie mokrą pieluchą twarz. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZepiacie się Panowie.

16/18 to temperatury ustawione na sterowniku, anpola nigdzie nie napisała, że to zasilanie. Za to 776 zł za 600m3 gazu włącznie z abonamentem to faktycznie pomieszanie. Tym bardziej, że w innym wątku zdaje się koleżanka pisze, że to płynny... Ale może to mnie się poplątało... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska drogie, skąd wy uzyskujecie takie małe spalanie??!! Mam dom 230m2 po podłogach. Ściany Max29+14cm styropianu, dach 30cm wełny. Kocioł DD MCR24. Podłogówka 70m2 reszta grzejniki. W ostatniej dobie (temp. zewn. ok 0 st) spalił mi 11m3 GZ50, gdy było trochę cieplej spalanie było na poziomie 8-10 m3. Temperatura w domu 20 st w dzień, 18 st w nocy. I boję się co będzie gdy przyjdą mrozy :-(

 

Pozdrawiam

Lech

 

Bzdury wypisują i tyle. Zapominają dodać, że kominki hulają aż miło. Wyobrażam sobie nosy tych wszystkich, co im piece żrą po 4-5 m3 na dobę i w tym jeszcze gotowanie. Taki problem miał Pinokio jak pisał, że mu kocioł zużywa 4 m3 na dobę, to mu się troszkę nos wydłużał. Cofnij się o kilka stron wstecz do sezonu 2007/2008 , tam ludzie nie wypisywali takich bzdur

 

 

4 metry to chyba sie spala jak jest 15 stopni na dworze.

Żeby nie być gołosłownym- przyszedł mróz to 8,6 m3 w dobe poszlo ;p (a było max -4 stopnie)

Zapowiadaja mrozy po kilkanaście stopni- będzie bolało.

 

 

ps. nie mam kominka , gotujemy na gazie. :(

 

Owszem, zaboli , ale nie tylko nas gaziarzy. Po kulasach dostaną także ekogroszkowcy, węglarze i goście od pomp ciepła. Trudno co robić.

U mnie za zeszłą dobę kociołek łyknął 8,734 m3 gaziku. Temp. -3 st. dzień, -5 st. noc, temp. w domu 20,5 st. Dom ok.150 m2 po podłogach, pustak max +12 cm styro, 20 cm wełny skosy. Kocioł Immergas Victrix24kw kondensat, mieli na okrągło. Regulator pokojowy i pogodówka wypięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C

220-230 mkw po podłodze.

100% podłogówki, FW100, zasobnik 220L, nagrzany, praktycznie nieużywana woda, dom niezamieszkały, balkon nieocieplony, brak progu w drzwiach, wilgotność ok 58%.

 

od 21 października do wczoraj 300m3. Średnia za listopad 4,8m3/d. A np wczoraj mróz 7 st. w ciągu doby ponad 12 m3. Temp. zasilania 28-30 st (przez te ostatnie mroźne dni)

 

Co ciekawe - na FW100 ma ustawioną żądaną temp. pomieszczeń teraz 17,5 a jest faktycznie ok. 19. Gdy miałem ustawione żądane 18,5 a na dworze było ciepło, tzn 8-10 st, to w domu się robiło czasami 16,5 (gdy na dworze temp. rosła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - na FW100 ma ustawioną żądaną temp. pomieszczeń teraz 17,5 a jest faktycznie ok. 19. Gdy miałem ustawione żądane 18,5 a na dworze było ciepło, tzn 8-10 st, to w domu się robiło czasami 16,5 (gdy na dworze temp. rosła).

 

Podnieś temperaturę początkową i obniż temperaturę końcową po 5stK i zobacz co będzie po 3 dniach. Gdzie masz zainstalowane FW100 (kocioł, pokój)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez ustawiona temp. 19 stopni, a grzeje do 21 :roll:

 

mam to samo :D i już troche mi się udało zrozumieć całą instalację, a nie było łatwo 8) Z tego co udało mi się ustalić to długość grzania można wyregulować (przynajmniej po części) krzywą grzewczą (dawniej ten termin był dla mnie czarną magią). Jak krzywa jest powyżej 1 to nagrzewa o 2 stopnie więcej, a jak mu zmnieszyłem do 0,3-05 to tylko o 1 stopień przegrzewa i zaraz się wyłącza grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orasta:

 

Czemu masz kocioł puszczony na okrągło i wypiąłeś regulator pokojowy i pogodówke???

Sądzisz ze tak ekonomiczniej??

 

A jaką masz ustawioną temp na piecu przy tej pracy na okrągło?

 

Regulator pokojowy sam się wypiął ( po 2 sezonach padł przewód który łączył regulator z kotłem, sam nie wiem jakim cudem). Gdy kocioł pracował tylko z pogodówką, to przegrzwał mi chałupę. Wypiąłem cholerę i przeszedłem na ręczne sterowanie. W listopadzie i na początku grudnia kocioł miał ustawioną temp. 32 st, a od kilku dni 36 st. Myślę jednak, że trzeba będzie podkręcić kocioł o kilka stypni, gdyż w sądeckim mrozik mocno przyłożył, w tej chwili jest na dworze -15. Cały czas zastanawiam się nad kupnem regulatora pokojowego radiowego i pwróceniem do starego sposobu sterowania kotłem, tylko czy jest sens. Spalanie gazu mam w zasadzie identyczne jak w poprzednich sezonach tylko że kotłownię trzeba cześciej odwiedzać. Wszystko ma swoje + i -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW100 w pokoju, wpływ pomieszczenia trochę zwiększyłem, ale nie pamiętam ile jest teraz.

O jaką Tp i Tk Ci chodzi? Sorry, ale nie mieszkam tam jeszcze więc przyznam, że za bardzo się nie wczytywałem w instrukcję..

 

http://www.szkolenia-junkers.pl/modules/files/download.phtml?id=2530

8.1.2.

pkt początkowy, pkt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Jakie u Was spalanie gazu przy tych mrozach ?

 

Ja odczytuję dobowe spalanie od 8.00 do 8.00 następnego dnia i dzisiaj mi kociołek Vitodens 333F wychlał 25,3 m3 :o temperatura dzisiaj o 8-ej rano -16 st. C. na zewnątrz.

Dom 260m2 po podłogach - wszystkie pomieszczenia grzane.

Reku, parter podłogówka, poddasze kalafiory. temp w pomieszczeniach mieszkalnych 22 st. C, pom. gosp. od 10-15 st. C. w trybie nocnym 2 stopnie mniej

1 sezon grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chate nieocieploną niestety :-( nie zdążyłem przed zimą.

Ostatnio u mnie - 14 całą dobę , kociołek wypija 15m3 ale ja mam niską temepraturę ustawioną - 17 stopni podczas naszej nieobecności.

Trochę na tym oszczędzam bo jak wrócę do domu to grzeję wodnym kominkiem ale zauważyłem że przy - 14 nie daje rady od 16 stopni do wieczora dogrzać poddasza ostatnio miałem max 18,5 stopni po kilku godzinach - dół z podłogówką grzeję normalnie do 21 stopni.

 

zapomniałem dopisać że powierzchnia ogrzewana po podłodze to 210 m2 i że jest to pierwszy sezon grzania

 

Mam nadzieję że po ociepleniu będzie lepiej

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...