Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

-16 nad ranem wg jednego i drugiego samochodu, -14 wg czujki pogodowej.

130m3 uzytkowej, sciany 12 styropian, 20 cm welny pod dachem.

Nastawiano 23 st C na okrągło. Sterownik na parterze, na piętrze max 20,5-21 st

 

Poszło z dymem 14,8 m3 gazu ziemnego ( w tym ciepla woda i gotowanie)

Jest to najwyższe jak dotąd odnotowane spalanie. Dzisiaj będzie mniej mimo takich samych temperatur- bo świeci piękne słońce i piec rzadziej odpala.

 

Odczucia ambiwalentne, bo gazu idzie od cholery- ale zima przepiękna.

 

ps. brak jakiegokolwiek innego źródła grznia- farelki w łazience nie licze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie u Was spalanie gazu przy tych mrozach ?

 

Ja odczytuję dobowe spalanie od 8.00 do 8.00 następnego dnia i dzisiaj mi kociołek Vitodens 333F wychlał 25,3 m3 :o temperatura dzisiaj o 8-ej rano -16 st. C. na zewnątrz.

....

1 sezon grzania.

 

 

Również pierwszy sezon. Od 17 XII godz 15,15 do dzisiaj tj 19 XII godz 14,30 poszło nam równiutko 21m3 gazu - 180 m2 po podłodze powierzchni ogrzewanej kotłem De Dietrech MCR24 sterowany celcia - w dzień w salonie na sterowniku 20,4 stopnia w nocy od 22 do 6 było 19,4 ustawione (pierwszy sezon grzania). Wielkopolska nie mam termometru ale w dzień było -13.

Dzisiaj eksperyment utrzymujemy przez noc temp bez obniżania (zapowiadają -16 stopni) zobaczymy ile gazu pójdzie .

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia doba od 7:00 do 7:00, temp. dzień -9, noc -18. Immergas Victrix 24kw

bez pokojowego i pogodowego sterowania ustawiony na 38 st , w zasadzie się nie wyłącza ( nie zauważyłem) łyknął 11,73 m3 gaziku utrzymując temp. w chałupie 20 st.. Dom (opis w tym temacie) ok.150 m2 po podłogac. Gaz do c.o. i c.w.u. Jak dla mnie może być, spodziewałem się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia doba od 7:00 do 7:00, temp. dzień -9, noc -18. Immergas Victrix 24kw

bez pokojowego i pogodowego sterowania ustawiony na 38 st , w zasadzie się nie wyłącza ( nie zauważyłem) łyknął 11,73 m3 gaziku utrzymując temp. w chałupie 20 st.. Dom (opis w tym temacie) ok.150 m2 po podłogac. Gaz do c.o. i c.w.u. Jak dla mnie może być, spodziewałem się więcej.

Wyniki masz podobne co ja. Od srody godziny 18 do teraz - czyli 3 pelne doby z super mrozem w dzien -9 w nocy w porywach -18 (macie w tym Saczu podobne temp. co u mnie) kociołek zjadł 26 m3, ale w godzinach 18-22 spalam w kozie wszystko co ma cos wspolnego z drewnem.

Choc moj sterownik pogodowy działa bez zarzutu to ja mu jednak nie dowierzam Kociol pracuje 16 h/dobe z moca minimalna, dajac temp. zasilania 40 stopni.

Tylko co zrobic z tym cho...nym kondensatem. Produkuje sie tego 10 litrow na dobe - chyba do spuszczania kibelka sie nada.

A domek mamy taki sam 8) - to dla tych co nie widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaillant kondesat ecoTEC186, pogodówka, temperatury na sterowniku dzień 21, noc 20, CO+CWU, rodzina 2+2, dom 230 z piwnicą i garażem (ogrzewane słabo- piwnica na 14st., garaż 10st. ) , dwa obiegi podłogówka ok. 60m2(kuchnia , korytarze i łazienki) reszta grzejniki, zasobni 150l. na elewacji 12 styro, ściany suporex 25 , poddasze 20 cm wełny , kominka brak, zużycie przy obenych temp., czyli -16 noc, -8 lub 10 dzień 17 m3 GZ 50 na dobę, przy temp. 0 do +5 ok. 6-7 m3 na dobe. Pierwszy sezon grzania. krzywe ustawione na 0,85 dla grzejników, 0,45 dla podłogi.

Na poddaszu 2 stopnie mniej, ale chyba dlatego że lukarny zaizolowane sa niestety do bani (nie przypilnowałem) i nie ma podbitki, tylko nadbitka.

Najgorzej jest w pokoju na pólnocno-zachodniej stronie, jak wieje to mam nawet 4 stopnie mniej niz na dole. Na wiosnę czeka mnie uzupełnienie izolacji na lukarnach i jednak podbitka. Czy ktos miał podobne doswiadczenia z górą? Pozdrówko dla GZ-towców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest w pokoju na pólnocno-zachodniej stronie, jak wieje to mam nawet 4 stopnie mniej niz na dole. Czy ktos miał podobne doswiadczenia z górą?

 

U mnie tez jest teraz widoczna roznica.

Dół 22 stopnie, gora 20,5 stopnia.

Chyba wynika to z tego, ze mam umieszczony czujnik temp. wewnetrznej w miescu pod ktorym jest podłogówka - ona dłuzej oddaje ciepło i piec się wyłacza, a kaloryfery na gorze szybciej sie wychladzaja i niestety powstaje roznica w temperaturze.

 

ps. ocieplenie wełna robiłem sam (miedzy krokwie 16 cm + chyba 10 cm na krokwie) i starałem sie dokładnie izolowac wszystkto co sie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Wolf CGB-11, kondensacyjny, czujnik pogodowy i wewnętrzny, temperatura 21 st. w dzień i 20 w nocy (23-6).

Dom parterowy 130m p.u. , 15 cm styropianu na ścianach i pod posadzką, 30cm wełny na stropie nad parterem, wentylacja grawitacyjna.

Na potrzeby co i cwu od 30.09.2009 do dzisiaj zużyliśmy (3 osoby) 397m3 GZ50, co daje średnią ok 5m3/dzień.

W ciągu ostatniej doby przy temp ok -15 w nocy i -10 w dzień poszło 10m3 gazu i taki wynik mnie zadawala. Dzisiaj dla odmiany palimy wieczorem w kominku bez rozprowadzenia ciepła i mamy zamiar jutro zobaczyć ile gazu dzięki temu można zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Drugi sezon pod Warszawą

 

Powierzchnie ogrzewane:

171 p.u. 205 p.c kubatura 505 m3

3 osoby razem z c.w.u. i gotowaniem.

dół podłogówka 21st.

góra kaloryfery 21st.

 

14-19 grudnia (czyli w czasie mrozów) - 12,75/dzień

Wynik b.dobry chyba.

 

Dodam że:

ściany 15 cm styro,

podłoga 16 cm styro,

dach 23cm wełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam dopiero jestem w trakcie kupowania pieca (junkers 21kw kondensat) ale mysle ze nie ma sensu porównywać miesięcznych kosztów ogrzewania gazem, miesiąć miesiącowi nie równy . i mam pytanie : dom nowowybudowany 150mkw max30cm + 12cm styropian , dach 25cm wełny ,podłoga 10cm styro - ile gazu spale w rok ? w tym ciepła woda .dodam ze lubie ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam domek 140m2 (wysokość pomieszczeń 2850)

200mm styro na ścianach, 500 na stropie (jeszcze nie wszędzie w kilku miejscach tylko 150 ze względu na kanały od DGP które muszę wreszcie zakończyć) Reku + GWC

W domu 21*C czyli w całym okresie krótkiego sezonu 33-35K różnicy między dworem a domem

przy starcie szło ok 10m3/dobę teraz ( po 4dobach) ustaliło się na 6m3/dobę (staram się nie używać CWU bo jeszcze nie mieszkam)

Mam nadzieję że jeszcze zużycie spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam domek 140m2 (wysokość pomieszczeń 2850)

200mm styro na ścianach, 500 na stropie (jeszcze nie wszędzie w kilku miejscach tylko 150 ze względu na kanały od DGP które muszę wreszcie zakończyć) Reku + GWC

W domu 21*C czyli w całym okresie krótkiego sezonu 33-35K różnicy między dworem a domem

przy starcie szło ok 10m3/dobę teraz ( po 4dobach) ustaliło się na 6m3/dobę (staram się nie używać CWU bo jeszcze nie mieszkam)

Mam nadzieję że jeszcze zużycie spadnie

Tyle co zyskasz to i "stracisz" mieszkajac. U mnie na gotowanie + cwu idzie 1 m3/dobe a trudno miec 2 liczniki i osobno liczyc gaz na ogrzewania a osobno na cwu. tzn. poza sezonem grzewczym szło 1 m3/dobe a woda z wodociagow miała okolo +10/+15 stopni.

Jak teraz zimna woda przy "wejsciu" do domu ma 3-5 stopni to pewnie i ilosc gazu na cwu jest wieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas walcza z ustawieniami pieca (kondensat brotje wbs), instalator kazal regulowac krzywa, tak wiec po zamontowaniu oryginalne ustawienia krzywej byly na 0,70, ale wtedy mialem temp w srodku o 2st wyzsza niz zakladana, wiec zmienilem krzywa na 0,62. Jak teraz jest zinmo na dworze to mam temp o 2st nizsza niz zakladana, tak wiec znowu zmienilem krzywa na 0,70 i zobaczymy, bo to po 3 dniach dopiero jest odczuwalne w 100%. Ja juz nie wiem jak to jest z ta krzywa...chyba za glupi jestem... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Piec Vaillant.Regulator pokojowy.W listopadzie spaliłem 177 m gazu,czyli prawie 6 metrów na dzień.Temp. w nocy 19 stopni, w dzień 20,5 stopnia.Na piecu 55 stopni.Mieszkam w kamienicy 50 m2.

W grudniu przestawiłem na noc 20 stopni, na dzień 21,5 .Przy takich mrozach jak są teraz to mi doszła na regulatorze do 21 stopni i to o 20 godzinie.Ani razu nie pokazało 21,5 stopnia.Jaka może być przyczyna.Na piecu mam ustawione 60 stopni.Raz na dzień nawet biore na max. czyli 75 stopni na dwie godziny.Jeszcze jedno pytanie :

Jaka powinno być ciśnienie.Mi nawet wyskoczyło 2,5 a w instrukcji pisze że od 1 do 2 max.

Jakby ktoś wiedział to prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 215 m2 (garaż 35m2), sciany porotherm 38 nie ocieplone, dach dachowka +20cm wełny+ 20cm wełny na suficie poddasza.

Piec Vaillant kondensacyjny 186 VC, grzejniki Purmo, podłogówka w łazienkach, kuchni i holu.

 

 

Instalacja włączona 20 października (pierwsze odpalenie)- poczatkowo przez pierwsze dni temp. wewn. 18 st. następnie 10st (nie mieszkam jeszcze).

 

Do dzisiaj zużycie 387 m3 przy temp. wewn. 10st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...