Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pinok,

dziękuję - już troszkę rozjaśniło...

:wink:

 

Ale wynika z Waszych dyskusji, że taką krzywą grzewczą powinnam mieć w swojej instrukcji obsługi kotła ( jestem posiadaczką kotła kondensacyjnego VAILLANT EcoTEC Plus ) ?

 

Czy może raczej w instrukcji pogodówki ( mam CalorMatic 430 ) ?

Bo wynika, że krzywa grzewcza jest bezpośrednio związana z temperaturami zewnętrznymi.

 

Jestem początkującą "gazowniczką" i dopiero próbuję troszkę rozgryźć temat...

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mrozy po -15 st. C i dzienne zużycie askoczyło mi z 2 m3 na 4 m3... Wydaje mi się to dużo, dom 240 m kw., U wszędzie poniżej 0,2...

 

No naprawdę dużo. Jakby mi piec palił 4m3 przy -15 to byłbym załamany.

Nie wiem jak to robicie ale 1-1,5m3 ja zuzywałem latem na podgrzanie wody i płytę gazową w kuchni. A okazuje się, że w zimie można 2m3 ogrzac dom :o .

 

Ogólnie jest jakaś taka tendencja, że jak rozmawiam z forumowiczem jakimś w 4 oczy lub na priv i oni opowiadają o swoich spalaniach i spalaniach swoich sąsiadów - to gazu kotłują teraz 12-14-18 m3. Jak wchodze do tego watku to czytam o takich samych spalaniach....dzielonych przez dwa :o . Czekam na wpis, że ktoś ma dom, który "oddaje" energię cieplną i można ją jeszcze opchnąć sasiadowi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mrozy po -15 st. C i dzienne zużycie askoczyło mi z 2 m3 na 4 m3... Wydaje mi się to dużo, dom 240 m kw., U wszędzie poniżej 0,2...

 

Hmmm - spalanie faktycznie duże ...

 

 

No naprawdę dużo. Jakby mi piec palił 4m3 przy -15 to byłbym załamany.

Nie wiem jak to robicie ale 1-1,5m3 ja zuzywałem latem na podgrzanie wody i płytę gazową w kuchni. A okazuje się, że w zimie można 2m3 ogrzac dom :o .

 

Ogólnie jest jakaś taka tendencja, że jak rozmawiam z forumowiczem jakimś w 4 oczy lub na priv i oni opowiadają o swoich spalaniach i spalaniach swoich sąsiadów - to gazu kotłują teraz 12-14-18 m3. Jak wchodze do tego watku to czytam o takich samych spalaniach....dzielonych przez dwa :o .

 

Nie rozumiem problemu - napisz na liście że Ci kocioł spala 1m3 i będzie git ...

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem problemu - napisz na liście że Ci kocioł spala 1m3 i będzie git ...

 

:lol:

 

Ale ja nie mam problemu :wink: . Zasadniczo przewidziałem, że w kraju gdzie czasem jest -20 gazu trochę zużyję.

 

Ja wyrażam jedynie ździwienie - bo rozumiem pasywnośc i trzylitrowość i energooszczędnośc ale się mnie wydaje, że czasem chyba fizyka jest tutaj oszukiwana :wink: .

 

Co by nie było, że spamuję to: 180m2 po podłodze. Kaloryfery + podłogowe w kuchni, łazienkach i wiatrołapie. Temp. ustawiona całą dobę na: 21.5-21.75. Jak dogrzewałem kominkiem od 19 do 24 po pracy to przy tych mrozach w okolicach -13/-18 paliłem koło 12m3. Bez kominka było gorzej. To nasza pierwsza zima w tym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mrozy po -15 st. C i dzienne zużycie askoczyło mi z 2 m3 na 4 m3... Wydaje mi się to dużo, dom 240 m kw., U wszędzie poniżej 0,2...

 

 

Ale instalator zrobi z Ciebie frajera , ja bym kolesia do sądu podał.Przecież to jawny wał.

Przy takim zużyciu to wkręcam 5 żarówek 100 W + rodzinie grochówkę na obiad i mam w chacie ciepło , a Ty pewnie kupiłeś piec za kilka tysiaków. Bosze , ale Cie okradli. Przy innych rzeczach tez tak dałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mrozy po -15 st. C i dzienne zużycie askoczyło mi z 2 m3 na 4 m3... Wydaje mi się to dużo, dom 240 m kw., U wszędzie poniżej 0,2...

 

 

Kochani ale revalidon nie wspomniał w swoim poście że gaz jest u niego w domku dodatkowym źródłem ogrzewania........... głównym jest energia elektryczna, kominek, solary i rower z dynamem na który wsiada na zmianę z żoną

 

Więc dajcie spokój, i tak ma duże zuzycie gazu :)

 

he he he :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dajmy się zwariować. Już kiedyś pisałem że wkurwiają mnie ludziska co piszą o zużyciu gazu na poziomie 4-5 m w czasie mrozów, a naprawdę siedzą przy liczniku i "optymalizują" temp. pomieszczeń. :-?

 

Oczywiście znam te wszystkie domy pasywne, aktywne, samo ogrzewające się ciepłownie itp.

Ale my tu piszemy o normalnych domach które zużywają energię a nie ją produkują. Nie analizujemy ile watów ciepła wydziela nasz pies czy rozebrana żona i jakie ma to przełożenie na ogólny bilans energetyczny kraju. "Pasywnych" proszę o wpisywanie się w innym wątku. :)

 

Jest tez jeszcze jedna kategoria forumowiczów oszczędzaczy, czyli sknery pospolite.Osobiście znam przypadek jednego gościa który w swym wielkim jak stodoła domu ogrzewa butlą gazową (przenośną) tylko używane pomieszczenia (bo połowa jest pozamykana na klucz)) a potem licytuje się z sąsiadem że spalił mało gazu ziemnego. Takich idiotów jest zapewne wielu. :x

 

Ja tam chodzę po domu w T-shircie, kąpię się kiedy chce i w świeżej wodzie a nie w pomyjach po całej rodzinie, palę w kominku dla przyjemności drewnem a nie brykietem koksowniczym. Tego też życzę wszystkim wpisującym tu swoje uwagi.

 

Wesołych i ciepłych świąt ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez jeszcze jedna kategoria forumowiczów oszczędzaczy, czyli sknery pospolite.Osobiście znam przypadek jednego gościa który w swym wielkim jak stodoła domu ogrzewa butlą gazową (przenośną) tylko używane pomieszczenia (bo połowa jest pozamykana na klucz)) a potem licytuje się z sąsiadem że spalił mało gazu ziemnego. Takich idiotów jest zapewne wielu. :x

 

Osobiście tez znam jednego takiego, chalupa blisko 200 m kw. , ogrzewanie gazowe ale pali w jednym pokoju kozą:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chałupka ponad 170 m2 kubatura ok 430 m3, same grzejniki, bez podłogówki, kominka, reku , kocioł kondensat beretta kompakt green 16 e.s.i. W te mrozy co ostatnio u nas były - przez tydzień w dzień nie mniej niż -10, momentami w nocy do -19 (standard -16-17) (Krasnystaw, woj. lubelskie) przy ustawionej temp. w domu całą dobę 21st, kociołek pożerał do 15m3 gazu, w tym gotowanie i ciepła woda (zasobnik 100l temp. wody 45st.) Rodzina 2 dorsłych ,7-letnia córcia i 4 miesieczny synio. Jak oceniacie spali dużo czy normalnie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...