Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

4 m3 propanu = 16 litrów propanu x 2 zł/l = 32 zł/dzień

Tak wiec nie jest tak wesoło...

A patrząc na nowy cennik gaspolu: 2,6zł/l czyli 42zł/dzień to rzekłbym, że nawet jest dość dramatycznie...

 

 

A kto u Żyda tfuu... w Gaspolu kupuje...??! Średnio tera propan 2 zł/l kosztuje, a wiosną bywało, że i po 1,30 zł/l... A wtedy to się prawie jak na gazie ziemnym wychodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

mam piec VAILLANT VC plus 246 VIH R 120 + sterownik color matic 400

 

Ściany porotherm 38 , 8 cm styropianu

 

wełna na poddaszu 15 super mata i 10 cm unimata

Ogrzewanie załączone 2 tygodnie temu

 

Na dole podłogówka 44 m2 oraz 2 grzejniki - jeden na pokoj 9 m2 drugi na salon 30 metrów

 

góra łazienka w podlogowce 10 m2 reszta 4 pokoje grzejniki ( góra skręcona na śniezkę - tylko lazienka w podłogówce )

 

Na dzień ustawione 18 stopni , wieczorem na 20 a na noc znow 18.

 

Płyta elektryczna

 

Nie mogę osiągnąć temperatury ponad 20 stopni:/ mimo ze grzejnik ustawie na 5 na głowicy jest zimny jak temperatura jest 19 stopni.

Wyłączyłem juz automat na sterowniku przełączyłem w tryb ręczny ale nadal nie dogrzewa moze chodzi o ta krzywa grzewcza? mam ustawione 1,2

 

 

Sterownik powieszony na scianie nad podłogówka w ciagu komunikacyjnym polaczonym z salonem i kuchnia

 

jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu ten wątek. Co niby chcecie porównac? Każdy ma inny dom i różny zasobnik cwualbo jego brak a do tego różne zapotrzebowanie na temperaturę pomieszczeń i ciepła wodę.

Kto ma cieplejszy dom oszczędzi ale aby do tego dojśc musiał zainwestować na wejściu.

Tak czy inaczej uważam że inwestowanie w ciepłe domy na szeroką skale jest bez sensu bo gazowniom spadną zyski więc podniosą ceny bo oni muszą swoje wziąć! Tym sposobem nasze inwestycje w oszczedność energii są stracone.

Póki co Wesołych i ciepłych Świąt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof BB napisał:

 

Tak czy inaczej uważam że inwestowanie w ciepłe domy na szeroką skale jest bez sensu bo gazowniom spadną zyski więc podniosą ceny bo oni muszą swoje wziąć! Tym sposobem nasze inwestycje w oszczedność energii są stracone.

 

 

 

 

Oryginalna opinia (mówiąc bardzo eufemistycznie).

 

Niestety, jest w tym sporo prawdy. Ta prawidłowość dotyczy wielu dziedzin.

Jak w połowie lat 90-tych Saur Neptun Gdańsk przejął wodociągi a ludzie masowo pozakładali sobie liczniki na wodę, to cena za wodę od razu wzrosła o kilkadziesiąt procent.

Drugi przykład: jak masowo upowszechniły się samochody z instalacją gazową, to rząd też stopniowo zwiększał akcyzę. Obecnie już mało kto zakłada instalację gazową do samochodu.

No i najświerzszy przykład: teraz jak większość samochodów posiada silniki Diesla to rząd już planuje zwiększenie akcyzy lub jakąś inną opłatę na to paliwo.

 

Jedynym sposobem na oszczędzanie to zastosowanie rozwiązania które posiada wąska grupa osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, żyjemy- jest +5 stopni powyżej zera, tylko zime na Święta diabli wzieli.

7 m3 na dobe. Maksimum to było te 14,8 m3 przy -16.

 

Może to nie ten wątek- ale czy uważacie, że da się wyraźnie odczuć różnice jeśli ocieplę stryszek nad poddaszem? Jakby nie patrzeć jest 40m2 sufitu ocieplonego 20 cm wełną, ale nad nim cholernie zimny strych.

Azali warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chłopaki rozruszaliście temat.

 

Ale ja Was zaskoczę bo dzisiaj zużyliśmy 0,5 L oleju w naszym gazowym domu. :wink:

 

Teraz czekam na wpis "pasywnych" co to optymalizują temperaturę w kuchni włączając czajnik i zamykają snopkiem wiatrołap (bo mało używany) wycierają z rosy szyby w salonie bo GWC + reku ustawione na bieg -1 coby oszczędnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy mam pytanie podpisałem umowe na taryfę Gazu W3 i nie wiem czy nie dąłem ciała. Czy przy 130m2 podłogówki bez kalafiorów płyta indukcyjna jestem w stanie się załapać na W2 czy to raczej mało prawdopodobne.

dasz rade, powinienes dac rade

chyba ze lubisz ciepelko typu 23-24 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy mam pytanie podpisałem umowe na taryfę Gazu W3 i nie wiem czy nie dąłem ciała. Czy przy 130m2 podłogówki bez kalafiorów płyta indukcyjna jestem w stanie się załapać na W2 czy to raczej mało prawdopodobne.

 

Dasz rade , u mnie tak samo.

 

Do dzisiaj poszło na CO+CWU od 2 paźdz 470 m3 GZ50 ( w grudniu 180 m3) :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie dzisiaj kociol nic nie lyka,reku daje ok. 15 st. nawiewu...w sumie od lipca do dzisiaj zjadla mi Brotje 360 m3,ale wypalilem ok, 0.5 m3 drewna ....pisze,bo skoro piszecie....raptem u mnie 180 m2,a temp. ok. 21.5 stale......

 

OOOOOOOO to słabo, u kumpla co też ma kominek 8) poszło tylko 200 m3 gazu ( w komimku też przepala okazyjnie ) :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...u mnie dzisiaj kociol nic nie lyka,reku daje ok. 15 st. nawiewu...w sumie od lipca do dzisiaj zjadla mi Brotje 360 m3,ale wypalilem ok, 0.5 m3 drewna ....pisze,bo skoro piszecie....raptem u mnie 180 m2,a temp. ok. 21.5 stale......

a te 360 m3 to z CWU i gotowaniem czy bez ?

bo w pierwszym przypadku daje to calkiem niezly wynik bo na samo gotowanie + cwu od lipca powinienes zuzyc 180 m3 wiec 180 m3 za grzanie to calkiem niezly wynik

jesli jednak obliczenia nie obejmuja gotowania i cwu to cieniutko ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...