Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MS. krzywa ustawiasz kodami/? Tez mam Vitodens.

 

Kodowanie 1 ,

adres kodowy d3: 1,4 / nastawa fabryczna / - nachylenia krzywej grzewczej , adres kodowy d4: 0 / nastawa fabryczna / - poziom krzywej grzewczej , osobno ustawiane dla obiegów podłogówki i kaloryferów .

 

Pablitoo, opuszczałeś poziom krzywej?

Jeśli tak to na jakim poziom?

 

d3: 0,7

d4: 0

 

 

A jaki masz model ja WB2B i u mnie d3 jest na 14 a nie 1,4 :roll:

 

WB2A - ale w każdym modelu Viessmanna oznaczenia krzywej jest takie same - programując wartość krzywej w kodowaniu 1 pod adresem d3: wpisujesz wartość bez przecinka - czyli 14 - ale jest to faktycznie 1,4 .

U mnie podczas programowania wpisuję 7 - to faktycznie jest 0,7 - i tak dalej .

 

Potem jak sprawdzasz w diagnozie sterownika kotła jaką masz ustawiona krzywą to wtedy wyświetlana wartość jest właśnie z przecinkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzywam mariana.Może na zasadzie przenikania odpowiesz mi w moim temacie. :lol: :lol:

 

NS - już marian kiedyś pokazał jak jest "przenikliwy" w temacie w jakim dyskutuje ...

 

:-?

 

Przepraszam już nie będę. :D :wink:

 

 

:roll:

No to się adwokata dorobiłem na FM :lol: :lol: :wink:

 

Dziwisz się ?? - opinia za człowiekiem się ciągnie - i to długo - dlatego naprawdę warto się zastanawiać co się pisze - i to jeszcze na publicznym forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzywam mariana.Może na zasadzie przenikania odpowiesz mi w moim temacie. :lol: :lol:

 

NS - już marian kiedyś pokazał jak jest "przenikliwy" w temacie w jakim dyskutuje ...

 

:-?

 

Przepraszam już nie będę. :D :wink:

 

 

:roll:

No to się adwokata dorobiłem na FM :lol: :lol: :wink:

 

Dziwisz się ?? - opinia za człowiekiem się ciągnie - i to długo - dlatego naprawdę warto się zastanawiać co się pisze - i to jeszcze na publicznym forum ...

 

Niestety jest to bardzo bolesna prawda.A skąd to wiem....nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzywam mariana.Może na zasadzie przenikania odpowiesz mi w moim temacie. :lol: :lol:

 

Niestety jest to bardzo bolesna prawda.A skąd to wiem....nie powiem.

 

Toć w temacie http://forum.muratordom.pl/zawory-termostatyczne-a-piec-gazowy-i-kominek,t177204.htm

 

odpowiedziałem ( na podsawie podanych przez Ciebie informacji). :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp w domu od 1,5 miesiąca stale 23 st w salonie przy sterowniku (małę dzieci w domciu), 20,5 na poddaszu.

 

ps. ciekawa obserwacja- nie było nas przez 1 dzień i zmniejszyłem do 20C.

Żeby potem wrócić do 22-23 st, piec palił jak głupi przez 6 godzin. Dlatego w ogóle nie zmniejszamy na noc- licznik gazu nie kłamie ;)

pzdr

 

Że spytam?Na poddasze to kolega wchodzi nie z parteru po schodach tylko z boku domu niezależnie?Jakim cudem masz cieplej na dole?Regulator pokojowy zamontowany jest na górze?

 

Ano dlatego ze:

-regulator jest na dole w salonie (kaloryfery skrecone na 3 na parterze,na gorze 5)

-na dole mam sciane 30 cm +12 cm styropianu, na gorze "tylko" 20 cm welny, na niej deski i dachowka.

-tylko trzy kaloryfery na gorze (wg mni troche za male- wymienie na wieksze po sezonie)

-okna dachowe powoduja straszne straty ciepla.

 

Bylem przed zakupem domu swiecie przekonany ze na gorze bedzie cieplej, ze cieple powietrze klatka schodowa bedzie szlo do gory etc- mylilem sie.

 

Okna szczelne, do dachowych fakro dalem nawet druga uszczelke, balkonowe tez szczelne, nic nie podwiewa. Brat ma wziasc z politechniki kamere termowizyjna- moze cos odkryje. Ja nie moge poza tymi oknami dachowymi znalesc innego powodu.

Wskutek tego zamówiłem już to:

http://tapis.pl/piece-piecyki/vermont-castings/kominkowe-kozy-intrepid2.htm

i postawie na piętrze. Bedzie mily nastroj :)

 

Jak rozumiem wy macie na gorze znacznie cieplej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam chlodniej,ale dlatego,ze caly dol podlogowka,gora tylko grzejniki,lazienki z podlogowka nie licze.Grzejniki poustawiane na 3,celem uzyskania temp. ok 19 st.Tak chce miec w sypialni.W domu mieszkamy we dwoje-dorosli,jeden niemowlak,reszta pokoi zatem okazyjnie wykorzystywana,niemniej kolo 19 mamy przewaznie,w ciagu dnia temp. spada do ok. 18 w pokoju z 3 oknami polaciowymi-najgorsze co moze byc w domu-dziura w izolacji dachu i poddasza.....W tym pokoju mam tez czujnik temp. kotla,gdyz dane zbierane sa w 100% z ww. czujnika,celowo umieszczonego w najzimniejszym pomieszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 18 w pokoju z 3 oknami polaciowymi-najgorsze co moze byc w domu-dziura w izolacji dachu i poddasza

 

a ja w każdym górnym pokoju mam 4 okna połaciowe, 2 większe i 2 mniejsze łączone w podwójnie - to ja mam dopiero dziurawy dach !

 

ale daje rade pomimo tego że dom nieocieplony i pierwszy sezon grzania.

 

Widoki i naturalne światło bezcenne :-)

 

michalsiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablitoo, u mnie jest to akurat kodowanie 2,a nie 1 :roll: a jak inne kody masz ustawione, bo widze, ze juz przetestowales kociolek :D nie wiem czemu serwisant nie pozmienial ustawien fabrycznych :-?

 

Pytaj o które Ci chodzi - wszystkich kodów obydwu poziomów kodowania jest kilkadziesiąt - wszystkie mam przepisać ... :o

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS. krzywa ustawiasz kodami/? Tez mam Vitodens.

 

Kodowanie 1 ,

adres kodowy d3: 1,4 / nastawa fabryczna / - nachylenia krzywej grzewczej , adres kodowy d4: 0 / nastawa fabryczna / - poziom krzywej grzewczej , osobno ustawiane dla obiegów podłogówki i kaloryferów .

 

Pablitoo, opuszczałeś poziom krzywej?

Jeśli tak to na jakim poziom?

 

d3: 0,7

d4: 0

 

Vitodens 343F 13 kw

 

d3;0,6

d4: -1

moc pieca ustawiona na 62%

obroty pompy obiegów poziom 2 zredukowane do 85%

max temp pieca ograniczona do 65 stopni

woda uzytkowa ustawiona do 50 stopni - szybkie podgrzewasnie palnik max do 65 stopni, pompa obiegowa co 20 min na 5 min

 

ustawienia temp dziennej 19-20 stopni w domu ok 21,5 - 22

noc 17-18 ok 20-21 stopni

 

dziś spaiłem ok 2,5 m3 gazu płynnego temp. na zew. ok -2

 

Dotarłem do dobrego fachowca - wreszcie, ktoś ustawił coś więcej niż krzywe a możliwości!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablitoo, u mnie jest to akurat kodowanie 2,a nie 1 :roll: a jak inne kody masz ustawione, bo widze, ze juz przetestowales kociolek :D nie wiem czemu serwisant nie pozmienial ustawien fabrycznych :-?

 

Pytaj o które Ci chodzi - wszystkich kodów obydwu poziomów kodowania jest kilkadziesiąt - wszystkie mam przepisać ... :o

 

:wink:

 

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp w domu od 1,5 miesiąca stale 23 st w salonie przy sterowniku (małę dzieci w domciu), 20,5 na poddaszu.

 

ps. ciekawa obserwacja- nie było nas przez 1 dzień i zmniejszyłem do 20C.

Żeby potem wrócić do 22-23 st, piec palił jak głupi przez 6 godzin. Dlatego w ogóle nie zmniejszamy na noc- licznik gazu nie kłamie ;)

pzdr

 

Że spytam?Na poddasze to kolega wchodzi nie z parteru po schodach tylko z boku domu niezależnie?Jakim cudem masz cieplej na dole?Regulator pokojowy zamontowany jest na górze?

 

Ano dlatego ze:

-regulator jest na dole w salonie (kaloryfery skrecone na 3 na parterze,na gorze 5)

-na dole mam sciane 30 cm +12 cm styropianu, na gorze "tylko" 20 cm welny, na niej deski i dachowka.

-tylko trzy kaloryfery na gorze (wg mni troche za male- wymienie na wieksze po sezonie)

-okna dachowe powoduja straszne straty ciepla.

 

Bylem przed zakupem domu swiecie przekonany ze na gorze bedzie cieplej, ze cieple powietrze klatka schodowa bedzie szlo do gory etc- mylilem sie.

 

Okna szczelne, do dachowych fakro dalem nawet druga uszczelke, balkonowe tez szczelne, nic nie podwiewa. Brat ma wziasc z politechniki kamere termowizyjna- moze cos odkryje. Ja nie moge poza tymi oknami dachowymi znalesc innego powodu.

Wskutek tego zamówiłem już to:

http://tapis.pl/piece-piecyki/vermont-castings/kominkowe-kozy-intrepid2.htm

i postawie na piętrze. Bedzie mily nastroj :)

 

Jak rozumiem wy macie na gorze znacznie cieplej?

 

 

 

 

Moje zdziwienie jest jeszcze większe bo :

 

dom mam nieocieplony,na górze w każdej sypialni okna (roto),po dwa grzejniory w każdej z nich ,podłogówka tylko w łazienkach ,hallu,wiatrołapie i kuchni.Grzeję się Vaillantem ekotec plus, regulator pokojowy calorMATIC 330(fajansidło którego nie mogę ujarzmić),kzpłw aqua-therm. Obecnie na regulatorze nastawa na 21stC .w salonie 20 stC na górze 22 stC.Zawsze jest cieplej na górze.Teraz nastawy na górze na 3 a na dole na 4.Eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być chlodniej , u mnie tylko 1,5-3 st.(różna zależy od której wieje)

u mnie brak podbitki, lukarna zaizolowana do d...

sterownik pod podłogówką na dole a na górze grzejniki.

i tyle.

Moze cos jeszcze jest nie tak? prace odkrywkowe zaplanowałem na wiosnę.

zuzycie 17 m3 przy -15

6-8 przy -2 do +5

Vail. eco + ster. pogod. 240 m2 (z piwnicą )bez kominka

25 supor. + 12 styro

20 poddasze

lukarny j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ostatniego rachunku średnio 8,2 m3 na dobę,jeszcze przed mrozami.Piec,centrala kondensacyjna Wolf 24 CO i CWU. Do ogrzania 280 m2.Temp.dzień 22, noc 20 (jeszcze nigdy w nocy piec się nie włączył).Dom z pustaka Max + 12 cm styropianu,na stropie 20 cm wełny.

a ile jeszcze do tego kubikow drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...