Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja palę od 1.12 i oprócz pierwszego dnia kiedy poszło 21 m3 to spaliłem 134 m3 do niedzieli 18.12 co daje średnią na poziomie 8 m3 na dobę

134 x 1,3PLN =180PLN ( z pierwszym dniem około 210PLN) (w tym c.w.u) czyli około 350 PLN na miesiąc. Dom 170m2 użytkowej (200m2 całkowitej) z tego nie ogrzewam 2 pokoi (hoć i tak w nich jest około 15C )czyli 150 m2 ustawione na 20,5C (histereza na poziomie 0,6 C, ale tylko w górę). Coałość ogrz. podłogowe piec kondensacyjny. A i dwa razy przepaliłem kominkiem pod wieczór - jedno załadowanie. Wydaje mi się, że o ile nie ma super ocieplonego domu to trochę naciągała, ale nie wiele.

 

Pozdr.

 

Gaz GZ50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 240 m2 - 140 zamieszkane z temperaturą 22-23 stopnie i 100 m2 techniczne z temp 16-17 stopni. Pierwszy sezon grzewczy.

 

Za 65 dni grzania do dzisiaj poszło nam 518 metrów gazu (łącznie z cwu) co daje średnio 8m3/dobę. Teraz przy temp zewnętrznych na poziomie minus 1do minus 3 zużycie w okolicach 10-12 metrów/dobę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeję pierwszy sezon od końca listopada.

Przez pierwszy okres szło mi ok. 20 m3 na dobę. przed ostatni tydzień 14 m3 a ten tydzień już 12 m3. W domu 21/17 st., cyrkulacja 9od 2 tygodni), 220 m2 z czego 36 garaż ustawiony na 8 st.

Ostatni tydzień temperatury od -2 do -5 st.C. Widać że zużycie spada (dom się wygrzewa) pomimo równoczesnego spadku temp. na zewnątrz.

Jako, że jest to pierwszy sezon mam nadzieję w przyszłym roku, a może i pod koniec tego sezonu, zejść do tych 8 m3/dobę a może i poniżej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Rydzu, ale żeby nie wprowadzac ludzi w błąd z kosztami dodaj, że palisz w kominku i w ten sposób wspomagasz swoją gazową instalację CO. Najlepiej dla jasności podaj ile spaliłeś drewna w tym okresie.

 

To dotyczy wszystkich ogrzewających gazem bo wielu ludzi planujących ogrzewanie bierze pod uwagę opinie przeczytane na grupach i dziwią się później dlaczego u nich jest inaczej.

 

pzdr

Pawel_D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeję propanem od 7 listopada 2005 r. Dom 145 m pow użyt. + ogrzewane słabiej: 28 m garaż i pom gosp. średnio 4,5 m sześć gazu na dobę. Obecnie w dzień 21 st. w nocy 20 St. w domu. Zużycie dotyczy łącznie CO i wody z cyrkulacją (4 osoby dorosłe + małe dziecko). Kominkiem nie grzeję. Ziemnego byłoby pewnie ok. 12 m sześć. na dobę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Rydzu, ale żeby nie wprowadzac ludzi w błąd z kosztami dodaj, że palisz w kominku i w ten sposób wspomagasz swoją gazową instalację CO. Najlepiej dla jasności podaj ile spaliłeś drewna w tym okresie.

 

Fakt - to pominąłem. Palimy głównie "dla klimatu" (albo jak kto woli dla sportu) - kominek na max skręcony.

Przez 3 miesiące spaliłem jakiś 1 m3 drewna. Uznałem że taka ilośc nie ma zbyt duzego wpływu na rachunki

za gaz. Zresztą widzę to po odczytach zuzycia gazu - czy palę czy nie, licznik wykręca tyle samo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku ostatnich tygodniach wychodzi jakies 7.5-7.7 m3/dzień GZ50, w tym ok. 0.9 m3 dziennie na gotowanie i cwu.

2 osoby, kondensat 1-f z zasobnikiem i cyrkulacja, sterowanie pokojowe, domek 100.9 m2 pow. uzytkowej - parterówka.

Od 05.10.2005 do 16.12.2005 spaliłem 404 m3 gazu.

 

pozdr - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przeciwieństwie do RYDZA zauważyłem, że jak napalę w kominku to po jakiś godzinie kocioł mi się wyłącza i do puki temperatura w domu nie spadnie poniżej temp zadana + 0,5 C to się nie włączy. Są tego plusy i minusy:

plus to że oszczędza się na gazie

minus, że przy kominku mam zdecydowanie większą rozbieżność temperatur między pokojami, a w najdalszych pokojach nie mam czym podwyższyć temp, bo piec się wyłączył :-( i robi się różnicza np. 19C do 22C a to już jest odczuwalne.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 1.10 do 22.12 poszło 620 m.sz. (ogrzewanie i woda). Dom nowy, w pierwszym miesiącu był nieocieplony z zewnątrz (wówczas poszło 260 metrów). Spaliłem tez trochę drewna, dzięki czemu kocioł nie włączał się do ogrzewania od czasu do czasu nawet całą dobę, kominek jest "ze best".

 

Dom: parter i piętro (165 m) plus poddasze (45 m), to ostatnie nieocieplone, tylko dachówka, ale pod stopami 10 cm wełny.

 

Temperatura - dzień 19.75, noc 18.75. Vitodens 200, zasobnik 150 l, jak dla mnie na razie rozczarowanie, ale może mi sie tylko wydaje. W przyszłym roku robię DGP a na wiosnę kupuję nie mniej niż 10 metrów drewna, szukam kontaktu z jakimś tanim dostawcą spoza miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...