Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja też będę niedługo potrzebować dużo ziemi......efekt zbyt płytkiego posadowienia piwnicy..... :-?

 

Piwnicy jeszcze nie masz obsypanej urobkiem ktory wybrales i lezy on sobie na boku ? :)

 

To zamiast kombinowac ziemie - kup piasek zuzlowy - sprzedaje go UTEX Rybnik - to jest zmielony zuzel z piecow elektrowni rybnik - material idealnie nadajacy sie do zasypek / niwelacji terenu. Jest super tani (6 pln brutto / tone), lekki (1,1t / m3 - czyli jego kubik wazy polowe tego co kubik normalnego piasku czy innego ciezkiego gruntu / gliny) i super sie zageszcza. Transport wanna - 25-26t za ok 9-10 pln / m3. Czyli duza wanna 25-26t wyjdzie Cie w sumie te 400 pln i bedziesz mial te prawie 24m3 materialu do obsybki :)

 

Na gore dasz z 20cm wczesniej zebranego humusu i bedziesz mial tanio zalatwiona sprawe :)

 

Problem tylko moze byc z dojazdem wanny - teren musi byc utwardzony - do szczerego pola nie wjedzie :( Chyba ze jest tam super twardo i sucho od przynajmniej paru dni :) Zeby sie wykiprowac tez musi stac rowno. Najlepsza bylaby czteroosiowka ale wszystkie jezdza na autostradach non stop i te nieliczne ktore zostaly cholernie sie cenia - za transport 1t najtaniej znalazlem 31 pln netto (!) :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam będą dach robić poleceni i sprawdzeni już górale,za dach dwuspadowy biorą 60zł/m2,za nasz bardziej udziwniony(czterospadowy,z lukarnami) biorą 65zł/m2.

 

Mieliśmy innego wykonawcę od nas ze Zbrosławic,ale życzył sobie 100zł/m2 :evil: :evil: .

 

Mogę prosic namiar na tych górali. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dopiero teraz znalazłam ten wątek !

 

Proszę, tu jest grupa budująca z Rybnika...

 

a ja właśnie buduję w Skrzyszowie ( koło Wodzisławia ) !

 

Mogę się zapisać do Was ?

:oops:

 

Mam MNÓSTWO pytań, niektórych z Was już poznałam ( Adiqq, Bdan.... :wink: ) ale mogę również co nieco poradzić.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz kształtują się ceny robocizny na dach? pytam, bo czekają mnie negocjacje "uzupełniające" z wykonawcą :)

 

Nam będą dach robić poleceni i sprawdzeni już górale,za dach dwuspadowy biorą 60zł/m2,za nasz bardziej udziwniony(czterospadowy,z lukarnami) biorą 65zł/m2.

 

Mieliśmy innego wykonawcę od nas ze Zbrosławic,ale życzył sobie 100zł/m2 :evil: :evil: .

 

 

Czy mogę prosic o namiary na ekipe górali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lee28,

 

szkoda, że Twoja ziemia już nieaktualna.

Poszukam dalej. :wink:

 

Szukam też starych drzwi zewnętrznych do zamkniecia domu, a dokładnie drzwi z futrynami !

 

Nie ma sensu kupować nowych na czas budowy, potem są tylko do wyrzucenia ( albo do kogoś na następną budowę... ). :wink:

 

Nie ma ktoś może ? ? ?

Chętnie wzięłabym od kogoś lub odkupiła za drobną opłatą.

 

W razie czego proszę o kontakt na priva !

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a co tam w sprawie pogody słychać , my stoimy z pracami połowa ścian fundamentowych zrobiona i dalej robić nie idzie działka zalana totalnie może u Was lepsze prognozy. Ja będę miała do sprzedania stemple ale tak koniec lipca początek sierpnia około 100 sztuk jak dadzą radę strop zalać. Jak ktoś by chciał to proszę o kontakt na privo. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam też starych drzwi zewnętrznych do zamkniecia domu, a dokładnie drzwi z futrynami ! Nie ma sensu kupować nowych na czas budowy, potem są tylko do wyrzucenia ( albo do kogoś na następną budowę... ).

Po mojemu to nie znajdziesz takich. Dlaczego? Dlatego że technologia wyciągania starych futryn polega na ich przecięciu i wyrywaniu po kawałku. Inaczej pół ściany obalisz. Dlatego mało prawdopodobne jest znalezienie takich z futrynami.

 

Jak to ma być tylko na czas budowy, to kup najtańsze metalowe z marketu, kosztują jakieś 300-400zł. Nikt normalny by ich nie założył do domu, bo blacha jest taka, że otwieraczem do konserw można ją wycinać, ale żeby nie wiało i nie padało to wystarczą. A potem nie będzie żal się ich pozbyć na złomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a co tam w sprawie pogody słychać , my stoimy z pracami połowa ścian fundamentowych zrobiona i dalej robić nie idzie działka zalana totalnie może u Was lepsze prognozy.

Pogodynką nie jestem, ale jeszcze kilka dni ma być deszczowych ponoć. Potem przyjdzie ciepły front i nawet jeśli się całkiem nie wypogodzi, to przynajmniej cieplej będzie, więc łatwiej będzie schło. Oby, bo niektórzy na urlopy się pewnie zaraz wybierają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno się rozwiązać wentylację kotłowni w piwnicy? Piec na paliwo stałe (ekogroszek).

 

To znaczy wiem, że ma być wywiewna kratka pod sufitem i nawiewna "zetka" przy podłodze. Ale jak tę zetkę przeprowadzić przez ścianę? Na jakiej wysokości nad gruntem ma wychodzić? Piwnicę mam prawie w całości w gruncie (20 cm odległości między poziomem gruntu a sufitem piwnicy). Jak rozwiązać uszczelnienie przepustu i z czego go robić? Blacha? Plastik? Jaki przekrój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam też starych drzwi zewnętrznych do zamkniecia domu, a dokładnie drzwi z futrynami ! Nie ma sensu kupować nowych na czas budowy, potem są tylko do wyrzucenia ( albo do kogoś na następną budowę... ).

Po mojemu to nie znajdziesz takich. Dlaczego? Dlatego że technologia wyciągania starych futryn polega na ich przecięciu i wyrywaniu po kawałku. Inaczej pół ściany obalisz. Dlatego mało prawdopodobne jest znalezienie takich z futrynami.

 

Jak to ma być tylko na czas budowy, to kup najtańsze metalowe z marketu, kosztują jakieś 300-400zł. Nikt normalny by ich nie założył do domu, bo blacha jest taka, że otwieraczem do konserw można ją wycinać, ale żeby nie wiało i nie padało to wystarczą. A potem nie będzie żal się ich pozbyć na złomie.

 

 

Acha, rozumiem.

No tak, ale kupno 2 takich drzwi o jakich piszesz to będzie koszt 800 zł.... a ja je potem po prostu chcę wyrzucić... :-?

 

To jeśli nie da się z futrynami to może ktoś ma do oddania / sprzedania same drzwi ( skrzydła ) ?

 

Wtedy mogłabym kupć same futryny, nie są drogie - najtańsze po 80 zł.

 

W razie czego proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale kupno 2 takich drzwi o jakich piszesz to będzie koszt 800 zł.... a ja je potem po prostu chcę wyrzucić... :-?

To jeśli nie da się z futrynami to może ktoś ma do oddania / sprzedania same drzwi ( skrzydła ) ?

Wtedy mogłabym kupć same futryny, nie są drogie - najtańsze po 80 zł.

Ja nie mam, ale potencjalnemu sprzedającemu ułatwisz działanie podając jaki rozmiar drzwi (szerokość) Cię interesuje. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lee28,

 

szkoda, że Twoja ziemia już nieaktualna.

Poszukam dalej. :wink:

 

Szukam też starych drzwi zewnętrznych do zamkniecia domu, a dokładnie drzwi z futrynami !

 

Nie ma sensu kupować nowych na czas budowy, potem są tylko do wyrzucenia ( albo do kogoś na następną budowę... ). :wink:

 

Nie ma ktoś może ? ? ?

Chętnie wzięłabym od kogoś lub odkupiła za drobną opłatą.

 

W razie czego proszę o kontakt na priva !

:wink:

 

A nie prościej zbić dechy i wstawić, ja tak zrobiłem i funkcję swoją spełniają, wyglądać nie muszą. A kosztują tyle co leżało odpadów na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryczek_elektryczek,

 

o to chodzi że nie mogą być własnie takie dechy. :-?

 

Bank, który udzielił mi kredytu wymaga w stanie zamknietym DRZWI.... już do nich dzwoniłam, to muszą być DRZWI.

 

Jak na razie to nawet nie sprecyzowali mi jakiej jakości DRZWI to mają być - boję się, że z jakimiś lepszymi wyskoczą... to już wogóle lipa będzie.

 

Pieniądze w błoto.

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...