Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:D no słabo to u mnie ze znjaomoscia terenu, ale to sie zmieni

tylko to tak dziwnie z tym Rybnikiem, operuje sie nazwami osiedli i ja w koncu nie wiem co nalezy do miasta Rybnik a co nie, Ochojec chyba tez kiedys byl niezalezna miejscowoscia

w kazdym razie w Niedobczycach nasza firma budowała domek i bylismy oglądac ich prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie ludziska!!!:)

nie tak dawno znalazłam to forum i już jestem uzależniona.

Budować będę w Niedobczycach,działkę już mam i parę formalności załatwionych.Architekt kończy projekt..

Mam pytanko o przyłącze wodno-kanalizacyjne. Ile może mnie kosztować podłączenie wody do budynku,jakieś 30-40 m.????Bardzo prosze o pomoc..

 

Witaj :D

Niedobczyce?, ja chyba tam bylam niedawno, czy to jest przed Rybnikiem?

Gdzieś tam... Ale widzisz jakie ważne te Niedobczyce:Paryż!

Wracając do wątku że Radlin to prawie Rybnik. Owo "prawie" powoduje, już dziś konsekwencje finansowe. Myślę, że po serii secesji (głównie "od" Wodzisławia) będzie dochodziło do łączenia się miasteczek z miastami. Tak ponoć dzieje się pod Krakowem, gdzie każda podmiejska wiocha łączy się (lub chce się łączyć) żeby nazywać się Kraków-CośTam. Wiadomo - w Krakowie-CośTam jest droższa ziemia, lepsze "urodzenie" itd. Prywatnie obstawiam połączenie się Radlina z Rybnikiem za jakieś 10-15 lat. Myślę, że odłączenie od Wodzisławia było dobrym ruchem. W tym roku jest 10 rocznica secesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam,że mój chłop to hanys z krwi i kości a jo jak to on twierdzi mieszaniec ,bo jedynie ojciec hanys a matula gorolka:)

Nie starej sie dziołcha. Jo je dopiero krojcok: mojo mama je ze scyzorykowa a łociec łod samiućkich beskidów. I jakoś żech wyszoł na ludzi. I godać umia :wink: . W tym miejscu Paryżewa to widza że bydziesz liczyć wagony z koksem z Marcela :D . Jo widza kaj go robiom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarnaa Paryż to jes to - Był tam kiedys Klub Piłkarski TKKF Parys Niedobczyce (przez nas piłkarzy nazywany "Paryz sam zeżerem" grołem tam na pomocy - ale prezesura sie rozpijała (i kulb upod) była to B a potym C klasa tak wiec miło wspominom ta dzielnica :)

Co do mieszańca - powiym Wom jedno ni ma jak u siebie - zmuszony życiowom sytuacjom do wyjazdu z tychswoich okolic wiym że kiedys tam wroca - Tu mi ni ma źle ale .... no własnie ale zawsze som jakis ale (ale to taki dupne ryby som:))

Piejar nie ważne że krojcok - synek z Ciebie jes porzondny no a jak sie już uczysz grać w szkata to już eś je Hanys w 100% :) :wink: A co do Odłonczynio Radlina od Wodzisławia -to lepij być ni mogło - a co do przyłonczynio do Rybnika - chmmm moze to i mo syns - ale powiym ci jedno niech sie tyn Radlin bydzie zawsze Radlinym....

malmuc nic sie nie starej - topografia to wszysko je do poznanio - styknie koło, bidon i trocha wolnego czasu... :)

akwarysta - chcesz sie tez nauczyc grac w szkata???

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tu gadu gadu...a tam, za oknem śnieg zap.....

15 kwietnia mam zamiar zacząć budowę ale jak tak dalej pójdzie to teren nie zdąży nam wyschnąc i kopara nie wjedzie :cry:

a tak w ogóle to już sroda, byle do piątku :D

pozdrawiam, Smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpowiecie mi co z ta wodą? długo się czeka na podłączenie wody i energetyki? do końca przyszłego tygodnia będę składać wnioski,a nie mam pojęcia jakie koszty co do wody,słyszałam,że za te 30-40 m może mnie kosztować nawet 5000.

Podpowiedzcie mi coś w tym temacie,pliss

 

A jak się im odwidzi - to i 20000 to może byc.

 

wszystko zalezy od jednego - czy wodociagi będą chcały partycypowąc w kosztach czy wszystko pojdzi ena twój rachunek.

Zawsze jest tak ze ty płacisz za wszystko np 10 000 a potem przekazujeszim na własność.

Jeżeli ta nitka prowadzi tylko do ciebie to podejrzewam ze będziesz musiała pokryć wszystko (czyli robociznę, sprzę , materiał - tanio to to może nie być - moze się okazać ze taniej wykopac studnię :)

Cennikowo waha się to w granicach 100-200zł/mb ale tak jak mówię moż być i 500 zł/mb.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tu gadu gadu...a tam, za oknem śnieg zap.....

15 kwietnia mam zamiar zacząć budowę ale jak tak dalej pójdzie to teren nie zdąży nam wyschnąc i kopara nie wjedzie :cry:

a tak w ogóle to już sroda, byle do piątku :D

pozdrawiam, Smoczyca

 

Wiela tego śniega tam je bo w piontek do was jada :)

 

A u mie na wschodzie - WIOSNA :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy to szczęście ,że budujemy sie na działce dziadka, obok dużo domków,a dziadek ma przecież wodę w domu. Główny zawór znajduje się w odległości jakieś max.40m.

Będziemy kopać sami... Przeraziłeś mnie tymi kosztami:(

 

Zawwse można sie podłączyć we własnym zakresie pod wodomierz dziadka :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpowiecie mi co z ta wodą? długo się czeka na podłączenie wody i energetyki? do końca przyszłego tygodnia będę składać wnioski,a nie mam pojęcia jakie koszty co do wody,słyszałam,że za te 30-40 m może mnie kosztować nawet 5000.

Podpowiedzcie mi coś w tym temacie,pliss

 

witaj Sarnaa

mogę sie wypowiedzieć o kosztach wody i prądu bo właśnie finiszuję - właściwie wodę już mam - od wczoraj!!

od razu powiem że każdy przypadek jest inny - ja na przykład mam wodociąg zaraz za płotem - czyli najbliżej jak sie da, słup z prądem też jest ok. 10 m od mojego płotu.

za projekt przyłącza wody zapłacisz na początku 463 zł - możesz dać zrobić komuś innemu ale ja sprawdzałam że w wodociągach jest najtaniej (robią tego duże ilości), potem czekasz na spotkanie tego całego ZUT-u - czy jakuś tak - gdzie się zatwierdza te projekty, no a potem musisz sobie zamówić kogoś kto Ci wykona fizycznie to przyłącze - rury, rurki, kolanka itp - materiał kosztował mnie ok. 700 zł, robocizna chyba 400 zł (ojciec się rozliczał więc dokładnie nie wiem), jak juz to masz to głosisz wodociągom i umawiasz sie na wcinkę, która ma w moim przypadku (nie dostałam jeszcze faktury) kosztować 800-1200 zł. przyjeżdza ekipa dziarskich chłopców wskakują do dziury i coś tam łączą i zgrzewają, potem zakładają ci licznik i wsio.

także z wodą w miarę szybko poszło ale z prądem - nie chcę Ci straszyć - ale jak w zeszłym roku w czerwcu bodajże złożyłam wniosek to mi wyznaczyli termin na maj tego roku - z tym, że - chyba dzięki ciepłej zimie - zrobili mi to juz w marcu - juz mam wszystko podłączone, odebrane tylko jak zaksięgują wpłatę to ktoś ma przyjść, nacisnąć jakiś guziczek :) i prąd popłynie.

w moim przypadku (jak już mówiłam ok. 10-15m od slupa sąsiada, kabel leci w ziemi, skrzynkę energetyka postawiła zaraz za płotem) przyłączenie kosztowało 2256 zł,

materiały (kabel, skrzynka do domu i inne) związane z podłączeniem tej skrzynki za płotem do piwnicy w domu kosztował 2600 zł

 

także powiem wam że dla mnie niezłe zdzierstwo - człowiek wyskakuje z ok. 7,5 tys tylko po to aby móc łaskwie korzystać z mediów za które potem musi przecież normalnie płacić

ehhh ale co zrobić? jak mawia mój ojciec - tego który się żeni lub buduje sie nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...