Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tego łódzkiego zeliwnioka zem kupił ...

Piejar ,ile Ci poszło eko -groszku przez zimę ?

selimm jaką zimę

była zima?

Raz byłem na nartach więc cuś tam niby zimy było. Miałem kupione 4,2 t grochu z Chwałowic (bardzo fajny swoją drogą). Spaliłem z tego tak na oko 3/4 ale większość poszła na grzanie radlińskiego nieba, kiedy nie miałem docieplonego poddasza. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że 6 ton powinno spokojnie wystarczyć na rok tzn z podgrzewaniem wody latem. Malmuc ma rację że decydujące jednak jest czy zima trzyma czy (się) puszcza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kupiłam beton komórkowy,wymiary 49x49x59 dosłownie resztka:) ena wysoka bo 8,05 za bloczek,ale nigdzie nie było...wszędzie pustki.W budozbycie mają jeszcze jakąś resztkę Maxów ,ale my wolimy beton kom.W Lubarze jedynie piszą zamówienia a 0 materiałów na ściany,padała,że najszybciej w listopadzie:)

Oprócz tego siatka zbrojeniowa kupiona no i styropian.Ale mam pytanko gdzie kupić beton ,a może samemu taniej?? betoniarkę mamy:D

a dużo do wybudowania nie mamy,bo tylko niecałe 30 m2.

 

No i gdzie stal...dzisiaj już słyszałam,że stal idzie do góry (albo pójdzie) tak jak pustaki..

 

A dodam jeszcze,że za nami był gościu co chciał też kupić te pustkai ale zwinęliśmy mu je sprzed nosa :)

Kupowaliśmy tam gdzie Wam poleciłam,na rondzie obok wodzisławskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy weekend. Chyba będę. Interesują mnie bramy, kostka brukowa itp; reszta tematów szczęśliwie już za mną. Wczoraj odpaliłem pierwsze 3 pętle podłogówki (póki co bez wylewek :D ). Resztę muszę skończyć w tym tygodniu.

Wygrzebuję się z zimowego marazmu. Na następną zimę zapadam w sen. Nie ma sensu się szarpać bo efekty i tak są mikre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdzie kupić beton ,a może samemu taniej?? betoniarkę mamy:D

a dużo do wybudowania nie mamy,bo tylko niecałe 30 m2.

No i gdzie stal...dzisiaj już słyszałam,że stal idzie do góry (albo pójdzie) tak jak pustaki

Betonu sama nie rób bo raczej takiego jak w betoniarni nie zrobisz. Pamiętaj że dobry beton to nie tylko piasek, cement i woda. Jeżeli masz małą chałpkę to zamów te parę kubików. Ja cały beton brałem z Eleasa przy elektrowni a stal z Centrostalu w Gotartowicach. Eleasa już nie ma, kupił go Budozbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę.

Teraz będziemy szukać jakis materiałów na pokrycie dachu....dachówka odpada bo dla mnie za droga.

Zastanawiamy się nad gontem,potrzebne do niego pełne deskowanie ,ale może w kosztach nie będzie to takie drogie jak dachówki.

A może polecicie cos innego?

Dach będzie prosty,15 stopni nachylenia,powierzchnia ok. 30 m2.

W ogóle to mamy juz wybudowany budynek w którym będzie kotłownia,kuchnia i łazienka.A dobudowujemy 1 duży salon i nad nim 2 pokoje.

 

Koszty ograniczone...bez kredytu raczej się nie obędzie,ale szukamy oszczędności gdzie tylko można.

W tym roku planujemy dobudować tą nową część razem z dachem,a w przyszłym,instalacje,okna ,drzwi.

 

Pogoda piękna aż chciałoby sie zaczyunać,a my załatwiamy jeszcze papierzyska potrzebne do pozwolenia....Na targi też sie wybieramy,ale nie liczę ,że jakieś promocje będą ciekawe.

Co jeszcze warto waszym zdaniem kupić teraz...oprócz stali co juz wspomniałam.

Wczoraj przeglądając inne forum ,mówili ,że ceny pójdą w dół pod koniec roku bo ta sytuacja co sie zrobiła teraz to jakaś anomalia budownicza:)

 

Pozdrawiam i płodnego dnia życzę hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad gontem,potrzebne do niego pełne deskowanie ,ale może w kosztach nie będzie to takie drogie jak dachówki.

A może polecicie cos innego?

 

mój ojciec wyczaił jakieś płyty paździerzowe którymi zamiast desek pokrywa się konstrukcję dachu - ponoć wychodzi taniej niż deski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad gontem,potrzebne do niego pełne deskowanie ,ale może w kosztach nie będzie to takie drogie jak dachówki.

A może polecicie cos innego?

 

mój ojciec wyczaił jakieś płyty paździerzowe którymi zamiast desek pokrywa się konstrukcję dachu - ponoć wychodzi taniej niż deski....

Chodzi pewnikiem o płyty OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad gontem,potrzebne do niego pełne deskowanie ,ale może w kosztach nie będzie to takie drogie jak dachówki.

A może polecicie cos innego?

 

mój ojciec wyczaił jakieś płyty paździerzowe którymi zamiast desek pokrywa się konstrukcję dachu - ponoć wychodzi taniej niż deski....

Chodzi pewnikiem o płyty OSB.

 

Zapewno mosz recht

ale zasada węź sie ta płyta colowo a nie 16 mm :) - wtedy to już wychodzi prawie tak samo jak deski :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad gontem,potrzebne do niego pełne deskowanie ,ale może w kosztach nie będzie to takie drogie jak dachówki.

A może polecicie cos innego?

 

mój ojciec wyczaił jakieś płyty paździerzowe którymi zamiast desek pokrywa się konstrukcję dachu - ponoć wychodzi taniej niż deski....

Chodzi pewnikiem o płyty OSB.

 

Zapewno mosz recht

ale zasada węź sie ta płyta colowo a nie 16 mm :) - wtedy to już wychodzi prawie tak samo jak deski :)

 

sebo8877

 

może i wyjdzie tak samo jeśli idzie o cene ale chyba mniej roboty z nimi - cio?

w ogóle to o co biega z tą colową?

pierona żech nie pokapowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 cal (angielski inch) = 25,4 mm :D

 

no ja terozki to jarza :)

w tą "taniość" tych płyt to nie wierzę za bardzo ale bardziej liczę na to że szybciej i łatwiej nam pójdzie nabijanie tych płyt na dach

 

ktoś z Was może to zaaplikował u sia?

Usia mo folia i dachówka 8)

pod gonty te OSB to dobry pomysł, bydzie równij, na deskach to papa sie

może pobojlować i nie bydzie fajnie wyglondać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta osb - mo zaleta przi gontach i papie - daltego ze je rowno - jak bydzisz kładła kiereś z tych pokryć to może być OSB.

Powiym jedno - OSB z biegiym czasu lubi sie utlynić (parujom s nij wszyski te lepiszcza i cało chymia - i traci swoja wytrzimałość (u mojego fotra na dachu po 20 latach wszystki płyty wiórowe sie ogły - bo nic innego sie nie stąło jak te kleje z nij w jakiś cudny sposób odparowały)

 

Dlatego jeżlei tylko je to możliwe stosuj deski - bo drzewo sie nie utlyni ale z drugij strony mogom zeżrać je chroboki - OSB sie nie chycom bo tego sie nie do zeżrać. :wink:

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...