Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ewelinka - [...]

szanuj kase na początku bo pozniej jej brakuje ...

Święte słowa.

Coś na ten temat wiem.

 

Tak naprawde pierwszy powazny wydatek to jest dach ..itd :wink:

Artur cos mało sie udzielasz tutaj , moze bys zapodal pare dobrych namiarow na byle-co :lol: ......szukam porzadnej siatki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde pierwszy powazny wydatek to jest dach ..itd :wink:

... później instalacje (CO, CWU, elektryczna), tynkowanie ... itd. , ale to i tak "pryszcz" przy wykończeniówce - okna, drzwi, kafle, ceramika łazienkowa, kuchnia - to najbardziej wykańczający (finansowo, czasowo i nerwowo) etap budowy.

 

Artur cos mało sie udzielasz tutaj , moze bys zapodal pare dobrych namiarow na byle-co :lol:

Przyjmuję z pokorą słowa reprymendy i obiecuję poprawę :wink:

 

......szukam porzadnej siatki !

proszę - siatka ocynk+PVC, 3,2mm, zielona - cena ok. 10 zł/mb. W zeszłym miesiącu sąsiad kupił 450 mb, a ja będę kupował pod koniec lata.

Namiary poszły na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześ ludkowie :)

 

Pieronie wrociyłech sie z Zakopanego - jak ftos potrzebuje porad z prawa zmaówień publicznych :D słoża pomocom -jeżem certyfikowany szpec :lol:

 

Co do tego luftu - to wiycie jak w tym Zakopanym piździło - śniega !!! w pieronu zima jak w piekle - a piwo kończom loc o 11 w nocy. Szkoda godać

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo do Zakopca to jezdzą juz ino Gorole :wink:

tam jest gorzej niz w Katowicach na głownej ulicy w godzinach szczytu

 

Artur dzieki ..o takie cos mi chodziło ( jak masz jakies sprawdzone kontakty :wink: to dawaj )

 

 

Nie obrażej mie :wink: bo do gorola to mi pieronie brakuje jeszcze hooo hooo hhoooo :wink: :D I nigdy nim nie zostana :)

Zawsze byda Radliniokym :lol:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka - to jest drogie i zupelnie niepotrzebne

zrob tak jak masz w projekcie :wink:

szanuj kase na początku bo pozniej jej brakuje ...

 

Chłopaki no ale powiedzcie coś więcej.

Tak sobie rzuciliście enigmatycznie - "szanuj kasę" i tyle.

Czy to jest faktycznie taka droga rzecz - mojemu ojcu sie wydaje (no właśnie tylko wydaje) że to będzie tańsze i prostsze do zrobienia.

Podajcie mi parę sensownych argumentów na "nie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka - to jest drogie i zupelnie niepotrzebne

zrob tak jak masz w projekcie :wink:

szanuj kase na początku bo pozniej jej brakuje ...

 

Chłopaki no ale powiedzcie coś więcej.

Tak sobie rzuciliście enigmatycznie - "szanuj kasę" i tyle.

Czy to jest faktycznie taka droga rzecz - mojemu ojcu sie wydaje (no właśnie tylko wydaje) że to będzie tańsze i prostsze do zrobienia.

Podajcie mi parę sensownych argumentów na "nie".

 

 

Ewelinka strop w projekcie jest dobrany do tego co jest w badanch geolog. dobrany do np szkód górniczych, itp itd. zmiana technologi wiąże się ze zmianą konstrukcji (zmiana technologii - co musi znaleźć się w Twoim projekcie) jak tu juz udawadniano razy kilka najtańszy strop to strop monolityczny.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinka , jaki strop masz w projekcie ?

 

mialem zamiar budowac z bloczka 36 , zasiegalem info na temat stropu -cena wyszla kosmiczna ...zresztą gdyby to bylo takie cudowne to na kazdym domu

z kom.by to sie znalazło

 

a tak a propos masz ekipe ktora Ci to bezblednie zbuduje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi parę sensownych argumentów na "nie".

1. bo szkoda kasy

2. strop z Ytonga ?????

3. że niby ciepły ?

4. bo szkoda kasy

5. a dobrze Ci go zrobią?

6. ja mam monolityczny i nie żałuję

7. bo BK to miękki materiał

8. broń Boże żeby Ci to zimą zawilgotniało i przemarzło,

9. po jaką cholerę ???

10. bo szkoda kasy.

Wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi parę sensownych argumentów na "nie".

1. bo szkoda kasy

2. strop z Ytonga ?????

3. że niby ciepły ?

Wystarczy :D

 

no właśnie a czy ktoś to sprawdzał, że jest on faktycznie droższy?

czy tylko Ytong robi takie stropy?

czyżby nasi krajowi producenci oddali to poletko bez walki?

tato twierdzi że niby prostszy i tańszy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko z kurtuazyjną wizytą. bo zauważyłam ten wątek. 25 lat w Książenicach, 16 lat Rybnik i znowu od jesieni 2003 Książenice. Cały czas jednak pracuję w Rybniku. Postaram się wpadać z wizytą aby zobaczyć jak sobie radzicie. Ja mam to już za sobą. Pozdrawiam wszystikch budowniczych. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilę mnie nie było. Na naszym prężnym osiedlu w Czernicy pociągneli prąd. Załatwiłem w gminie że mi zamontują przepust pod drogą i mam problem z deszczówką z głowy. Tylko mam nadzieję że to zrobia tak jak chcę a nie odwalą pańszczyznę. Z kumplem co ma obok działkę postawimy studzienkę na jego działce. Teraz czekam tylko na wodociąg i mam pełne uzbrojenie.

Mam też ceną za mapy geodezyjne do celów projektowych (komplet 6 map) za 350 netto. Jak ktoś ma niższą cenę proszę o namiar. Termin oczekiwania dostałem 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slecymy na drugo strona :-?

ciekawe czy Edzia była łodwiedzić indianerów 8) :wink:

 

Tracer a gmina ten przepust zrobi gratis czy musisz coś płacić?

bo mnie na razie władza ( sołtyska) przyszła pedzieć, że mom coś zrobić,

żeby ta woda na droga nie leciała :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slecymy na drugo strona :-?

ciekawe czy Edzia była łodwiedzić indianerów 8) :wink:

 

Tracer a gmina ten przepust zrobi gratis czy musisz coś płacić?

bo mnie na razie władza ( sołtyska) przyszła pedzieć, że mom coś zrobić,

żeby ta woda na droga nie leciała :evil:

 

Gratis to gmina może jedynie zrobić kalkulację.;)

Dopytałem o średnicę i załatwiłem materiał (betonowe przepusty) w Prefrow w Czernicy (około 250 zł) i dogadałem gminę z Prefrowem żeby umówili sie na transport (transport gratis :)) między sobą, co by materiał nie leżał i nie kusił.

Za wkopanie zażyczyli sobie w ZUK 150 zł. Ustaliłem tylko głębokośc (2 m) tak żeby mi starczyło pod drenaż opaskowy i już. Czekam teraz na efekty. podobno w przyszłym tygodniu maja to wkopać. Akurat usypują drogę więc się załapałem. Wiadomo że teoria a praktyka to dwie różne rzeczy. Zobaczymy ile z tego co załatwiłem zrealizują. Ale jak na razie z górki, a myślałem że się nie da tak łatwo.

PS: proszę forumowiczów o radę jakie zmiany muszę wprowadzać przy podpiwniczaniu budynku. czy wystarczy dorysowanie piwnic czy muszę przeprojektować instalacje, elewacje, przekroje ścian itp.? Czy muszę na projekcie uwzględniać zmiany w oknach, kształcie balkonu, zadaszeniu tarasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...