Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ludziska z czego parapety wew.?

ma ktos z konglomeratu? moze jakieś doświadczenia?

Zamówiłem z granitu red eagle po 620 m2. U mnie jest tego ino 2,5m2 i ewentualne różnice cenowe nie są gigantyczne a granit to granit. Zamawiałem u Kowalskiego (przy drodze na Wodzisław). Ma też Grzonka (to chyba potentat na lokalnym rynku) ale nie byłem u niego. Jak nie musisz to nie oszczędzaj na tym - parapety jednak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska z czego parapety wew.?

ma ktos z konglomeratu? moze jakieś doświadczenia?

Zamówiłem z granitu red eagle po 620 m2. U mnie jest tego ino 2,5m2 i ewentualne różnice cenowe nie są gigantyczne a granit to granit. Zamawiałem u Kowalskiego (przy drodze na Wodzisław). Ma też Grzonka (to chyba potentat na lokalnym rynku) ale nie byłem u niego. Jak nie musisz to nie oszczędzaj na tym - parapety jednak widać.

a można wiedziec czemu granit wybrales? a nie np. konglomerat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wiewióreczko jest to granit.

Wybraliśmy taki materiał bo jest b. trwały. Jest dostępnych wiele wzorów, kolorów, ciapków i co tam jeszcze natura wymodziła. Najtańszy granit strzegomski to ok 400 PLN/m2. Jest generalnie szaro - czarno - biały czyli szary ;-). Granit można elegancko wyszlifować a im mniejsze są "grudki" w jego strukturze tym jest lepszy (ponoć). Czarny granit jest koszmarnie drogi coś ponad 1 kPLN/m2.

Konglomerat to zlepek kamieni w "siakiejś" żywicy. Nie jest tak trwały jak naturalne kamienie ale też jest fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz to chyba spoko można dać. Ten najtańszy jest właśnie szary i całkiem nieźle wygląda. Ja będę miał taki bordowo - czarny i oczywiście polerowany.

Każdy jest polerowany bo naturalny to wygląda niestrawnie. Niektóre gatunki mimo polerowania mają takie jakby wgłębienia / pęknięcia i to jest ponoć taki urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boziu! :o

Wiewióra w końcu wróciła :lol:

Ja będę testować, ale i zamęczać Cie o poradę :wink:

Jak zwykle podsuwasz mi coś takiego, że jęzor wisi do kolan :o

parapecik boski, ale do ciemnego okna :-? do białego to już kicha :-?

Zaraz jade na zwiady do sąsiedniej wiochy dostałam cynk ze koles ma tanie i fajne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też mam z konglomeratu- białego w mikro "ciapki".Taki chiceliśmy, bo ściany też będą jasne - przynajmniej tam, gdzie są parapety.Długo szukaliśmy takiego, który nie jest sękaty :wink:

 

Ogólnie jestem fanką granitu, ale na parapety jest dla mnie za ciapkowaty, a mój ulubiony - czarny granit- jakoś mi się nie widzi przy moich oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dremex.com.pl/images/parapety/botticino.gif

takie coś mamy, 3cm grubości

to jest chyba BOTTICINO, ile w Rybniku to cos kosztuje?

 

akwarysta a jak nazywa sie ten Twój kamień, pamietasz?

 

Mam jeszcze jedno pytanko, ma ktos 2-cm parapet? 3-cm wydaje mi sie bardzo gruby :roll:

szwagierka ma i ......cieńko to wygląda :-? 8) ale rzecz gustu :D

a ceny nie pamiętam :oops: to było prawie 3 lata temu, kupowałem w Gliwicach

a i to jest napewno BOTTICINO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic Rybnika. Właśnie ruszyliśmy z budową w Czernicy (gmina Gaszowice). Dom 170 m2 użytkowej, pełne podpiwniczenie, ytong 24 + 12 styropianu, blachodachówka na dachu. Grunt spoisty.

To tyle celem wstępu. Mam nadzieję że nasze dotychczasowe doświadczenia okażą się komuś pomocne a i liczymy że forumowicze nam pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...