Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie jest tak źle na razie. Podam może kilka cen i proszę o opinię czy da się może skombinować coś taniej w okolicy:

 

Ytong 25 klasa 500 - 90 zł/m2

blachodachówka Plannja royal 32/m2

więźba 1400/kubik

 

Może ktoś z forumowiczów buduje się w Czernicy (gmina Gaszowice)? Może na osiedlu za zameczkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

więźba 1400/kubik

Że co ????? Ta więźba to z jakiegoś importowanego drzewa?

Ja kupowałem po 500 w 2005.

może czterostronnie strugana, impregnowana, pomalowana i zamontowana na dachu z podbitką w promocji :roll: :wink:

chyba, że cena za dwa kubiki :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarysta a jak nazywa sie ten Twój kamień, pamietasz?

 

Mam jeszcze jedno pytanko, ma ktos 2-cm parapet? 3-cm wydaje mi sie bardzo gruby :roll:

 

Mój to jakiś bianco ( na szybko w necie znalazłam bianco carrara i ghiaccio)- coś w ten deseń.Na fakturze nie mam nazwy :-?

W bloku mam 3 cm- taki jak James. Teraz mam 2 cm. Trochę chudszy, ale wygląda spox :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram piejara w kwestii heblowania :wink:

 

Tracer...co do tartaku to dam ci zaraz namiar na priv.... z impregnowaniem to będzie troszkę więcej....jakieś chyba 670 za kubik...no ale to i tak dużo mnej niż Ci krzyknęli

 

ludziska....jadę na piknik vel zlot czarownic :D :D :D w Urzucie....cieszę się bardzo, bo to bądź co bądź jakieś oderwanie od tej naszej szarej budowlanej rzeczywistości :lol: .... no i okazja do pozbierania nowinek , pogadania z forumowiczami których się zna tylko z literek na monitorze :D ....może jednak ktoś się z Was wybierze?

 

pozdrawiam, smoczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, wyjaśniła się sprawa więźby i jej ceny.Wszystko gra. Mam cenę 810 brutto. Okazało się że podana kwota obejmuje też kontrłaty i łaty. Poza tym okazało się że mam bardzo duże przekroje krokwi (10x20) i jetek (10x18). Potwierdziły się także moje przyp[uszczenia co do niezbyt mądrego rozmieszczenia wiązarów które bez sensu nachodziły na ścioany szczytowe. Zmniejszyliśmy przekroje jętek i krokwi do 8x16. Poza tym okazało się że wiązary nie są niczym podparte a przy rozpiętości wiązarów około 10m i dł. jętek 4,5 m powinniśmy podeprzeć jętki dwiema płatwiami wspartymi na ścianach działowych poddasza. Po obliczeniach wstępnych okazało się że zaoszczędziliśmy sporo drewna i jeszcze uleprzyliśmy więźbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ,to wszyscy tam spierd... :lol:

nowych kierunków brak

 

jak Wam idzie budowa ?

 

szukam jakiś ludzi od wykończenia

mogą być nawet geje -wszystko mi jedno

 

szukam tez inspiracji kominka z lewym przybraniem ...na ch..wie co

bo :

tak trochę do prawej mam kominek ,względem komina postawiony

bo :

jakiś dzięcioł utopił rurę doprowadzające powietrze -nie tam gdzie trzeba

i

oczywiście rury doprowadzające ciepłe powietrze do góry mam z lewej strony

teraz nie wiem czy mam se kominek obudować na pół ściany

czy symetrie osiową zakłócić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co ,to wszyscy tam spierd... :lol:

nowych kierunków brak

:lol:

ja też ma ochotę czasem spier..... jak przeczytam poranną prasę :-?

jak Wam idzie budowa ?

no u mnie jakoś idzie, były wylewki, a teraz tynki się robią

co chwilę jednak wiatr w oczy :-? , jak nie jakiś bęcwał cię wkurzy to np. bank świruje :evil:

szukam jakiś ludzi od wykończenia

mogą być nawet geje -wszystko mi jedno

mogą być transwestyci?

pytanie tylko , z Anglii i czy Irlandii? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Możecie polecić jakąś ekipę do wylewek najlepiej mixokretem i zacieraniem mechanicznym.

 

Pozdrawiam

 

Wolisz tych z Anglii czy z Irlandii ?

 

 

I do czego to doszło. Jeszcze parę lat temu nikomu by nie przyszło do głowy to co się dzieje teraz.

 

Nie mówiąc już o tym że ludzie po zawodówkach zarabiają na budowach więcej niż ludzie po studiach pracujący w biurach.

 

Jak tak dalej pójdzie to też chyba będę musiał się przekwalifikować z pisania ston interneowych na np roboty ziemne albo coś w tym rodzaju :evil: :evil: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...